Dzisiaj jest piątek, 18 stycznia 2019 r., 18 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
URE zatwierdziło nową taryfę na centralne ogrzewanie dla PWKC. Więcej za ciepło w domu jako pierwsi zapłacą mieszkańcy PSM
Dodał: MaG, 08-02-2018 09:26, odsłon: 4145
fot.ilustracja/archiwum
fot.ilustracja/archiwum

Zapowiadana podwyżka rachunków za centralne ogrzewanie staje się faktem. Wszystko przez rosnące ceny węgla, którego używają w większości ciepłownie. Nowe stawki opłat taryfowych spowodowane są zmianą cen paliw do produkcji ciepła oraz opłat środowiskowych. W Pionkach podwyżka za centralne ogrzewanie w pierwszej kolejności obejmie mieszkańców z zasobów PSM.

W Pionkach producentem ciepła jest należące do miasta Przedsiębiorstwo  Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze. W maju 2017 roku spółka złożyła do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki pismo w sprawie zatwierdzenia nowej taryfy na ciepło. Jak wynika z wydanej decyzji po uzupełnieniu dokumentacji w styczniu 2018 prezes URE zatwierdził nową taryfę, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2019 roku.

 

Z informacji przesłanych do Pionkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Spółdzielni Mieszkaniowej Wspólny Dom oraz Miejskiego Zakłdau Usług Komunalnych nowa taryfa na przesył i dystrybucję ciepła przez spółkę PWKC w będzie obowiązywała z początkiem lutego. Zmiany spowodowane są zmianą cen paliw do produkcji ciepła oraz opłat środowiskowych i obejmują trzy grupy taryfowe ZG, ZW1, ZW2.

 

ZG - dla kotłowni gazowej obniżenie taryfy o 8,32%

ZW1 – kotłownia węglowa (wymiennikownia obsługiwana przez odbiorcę ciepła)      wzrost o 15,59% 

ZW2 – kotłownia węglowa (wymiennikownia obsługiwana przez dostawcę ciepła) wzrost o 13,56%

 

Nie wszędzie podwyżki

Zatwierdzona taryfa nie oznaczać będzie jednak podwyżki dla wszystkich odbiorców ciepła w mieście. Z informacji uzyskanych od MZUK oraz Spółdzielni Wspólny Dom zmiana taryfy na dzień dzisiejszy nie wpłynie na podwyżkę czynszu. Jest to związane głównie ze sposobem rozliczania za dostarczone ciepło. W przypadku zasobów mieszkaniowych należących do wspólnot mieszkaniowych zarządzanych przez MZUK, decyzję o ewentualnych podwyżkach podejmą same wspólnoty.

 

- Nie jest tak, że teraz będziemy podnosili stawki czynszowe o 3-4 procent. Z reguły jest tak, że stawki czynszowe ustala wspólnota. Najczęściej stawki czynszowe ustalone na wspólnocie są większe niż faktycznie odprowadzone do PWKC i wtedy występują tzw. nadpłaty.   Decyzję podejmuje wspólnota czy chcą utrzymać stawki na obecnym poziomie i ewentualnie po rozliczeniu dopłacić, czy chcą dostosować do obecnych stawek. Bardzo często jest tak, że wspólnoty na koniec roku mają zwroty za centralne ogrzewanie – poinformowała obecnie pełniąca obwiązki dyrektora MZUK  Małgorzata Cieciura

 

Według informacji uzyskanych w MZUK dla mieszkania, którego czynsz wynosi 403 zł. podwyżka za centralne ogrzewanie może wynieść ok. 15 zł. To tylko teoria, ponieważ w przypadku mieszkań komunalnych, których właścicielem jest miasto nie podjęte zostały jeszcze żadne decyzje o ewentualnych podwyżkach.

 

Podobnie sprawa wygląda w Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólny Dom”. Mieszkańcy w najbliższym czasie również nie muszą spodziewać się podwyżki za dostarczone ciepło.

 

- Do końca sezonu grzewczego najprawdopodobniej nie planujemy podwyżki. U nas jest inny system rozliczania. My rozliczamy ciepło od czerwca do czerwca czyli sezonem grzewczym. W tym momencie mamy większość sezonu już za sobą, ta zima jest dość lekka więc jesteśmy lekko na plusie. Do końca czerwca podwyżki nie będziemy planowali. Powinniśmy się w tych opłatach wyrobić – poinformował prezes spółdzielni Grzegorz Wąsik.  

 

Inaczej wygląda sprawa lokatorów, którzy mieszkają w zasobach największego odbiorcy ciepła i jednocześnie największej spółdzielni mieszkaniowej działającej w Pionkach PSM. W jej przypadku informacji o podwyżce mieszkańcy otrzymają już w najbliższych dniach.

 

Z dniem 1 lutego 2018 nastąpiła zmiana opłat za centralne ogrzewanie. Zmiana opłat za c.o. jest niezależna od PSM. Podyktowana jest nową taryfą opłat ciepła dla spółki PWKC, która zatwierdzona została decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. W związku z tym PSM dokonała regulacji zaliczek na ciepło. Jednocześnie PSM informuje, że w najbliższych dniach do mieszkańców trafią stosowne informacje i nowe wyliczenia stawek czynszu po zmianach opłat za ciepło – czytamy w komunikacie jaki otrzymała nasza redakcja.

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Są dwa światy . Jeden medialny PiSowski i ten drugi , dla suwerena w realu . Polska to bardzo drogi kraj . Ludzie biedni . Dlaczego biedni ...?
Dodane obrazki:
08-02-2018, 11:34:53
+ 201
- 161
odpowiedz
Chyba tak do końca Pani Cieciura - p.o. Dyrektora MZUK / Prezes Spółki - na razie nie powołanej, tak do końca nie wie o czym mówi - opłata za mieszkanie to składowe czynszu i zaliczki na fundusz remontowy. Również na sesji mówiła o spółce wirtualne rzeczy jakby już przynosiła ogromne zyski. Proponuję zająć się na razie odśnieżaniem Miasta a później jego wiosennymi porządkami bo brudne i zaniedbane Miasto to dotychczasowa wizytówka sprawowania mandatu przez burmistrza Zawodnika.
Czy Pan Zawodnik w mieszkaniach komunalnych (miejskich) wprowadzi podwyżki że względu na wzrost cen c.o.? Wydaje mi się że to pytanie retoryczne - miejskie zaległości czynszowe z odsetkami to blisko 14 mln zł.
08-02-2018, 16:16:10
+ 201
- 160
odpowiedz
Ta pani chyba nie dokońca konatktuje o co tu chodzi.
Pani Cieciura, a jeśli w mojej wspólnocie nie ma nadpłat, to znaczy że możemy się nie zgodzić na wyższą opłatę za ciepło i nie będziemy więcej płacić od 1 lutego ? Jeśli występują nadpłaty, to znaczy że w minionym okresie źle zostały skalkulowane opłaty zaliczkowe albo pogoda była wyjątkowa i mniej ciepła zostało pobrane w okresie grzewczym.
Tak więc jeśli są nawet nadpłaty, to nasze pieniądze odłożone na „kupkę” która teraz będzie pochłonięta przez podwyżkę.
Tak czy inaczej to przeciętna rodzina zapłaci te 180 zł dodatkowo w tym roku.

08-02-2018, 16:49:41
+ 186
- 171
odpowiedz
15% tylko? Patrząc na wynagrodzenie zdublowanego stanowiska prezesa oraz wzrost zatrudnienia w PWKC to raczej symboliczna kwota. Co to jest 15 procent. Pan "jeszcze burmistrz" ma w szufladzie projektów na kilkadziesiąt milionów. Pobiera pensję na poziomie HGW ale budżet warszawski już nie jest.
Pan przewodniczący Zbigniew Belowski powinien złożyć rezygnację z piastowanej funkcji i przejść do opozycji, gdzie w osamotnieniu radny Wojciech Maślanek walczy z "ciemnotą" i Go wspierać. Takich trzech jak Was dwóch nie ma ani jednego. Wtedy koledzy z innych miast będą Panu kibicować! Panie Zbyszku, proszę tego dalej nie firmować.
08-02-2018, 22:21:01
+ 185
- 156
odpowiedz
O czym tu mówić. W sprawie cmentarza za 15 milionów pan Belowski wygłosił piękny monolog anty-zawodnikowy, a gdy przyszło do głosowania, to nawet udziału nie wziął. Jeśli nie bierze udziału w podejmowaniu decyzji za los miasta związane, to za co pobiera 1 900 zł na m-c ? Monologi, to są dobre w teatrzykach jednego widza.
Co do Zawodnika, to jego los jest już przesadzony jako dalsza zabawa w rządzenie miastem. Skumulują się sprawy sądowe i prokuratorskie w najbliższych miesiącach jak i odpryski przy tym krążące. Sprawa składania fałszywych zeznań przez "oddanych" w sprawach z nim związanych prowadzona przez Pokuraturę, to też będzie znacząca. Jego twarz ciągle pokazywana w mediach, to też się przejadła. Ludzie mają już tego dosć. A jeszcze kilka spraw czeka aby wyszło na światło dzienne lecz kandydaci, poważni kandydaci na burmistrza nie mogą tego spalić przed czasem. To musi być atak jak na ringu z liczeniem do dziesieciu. A raczej będzie to rzucony ręcznik na deski przez ....... ? Zobaczymy kogo. Już wkrótce.
09-02-2018, 09:10:54
+ 172
- 164
odpowiedz
Amator
Zaniedbane osiedle , wielka płyta , wyłysiały trawnik itp. Czynsz ? Jak w dużym mieście na osiedlu strzeżonym , z ochroniarzem na straży , winda , czyściutko . W czynszu ciepła woda . Dajecie się doić , to Was doją . PSM to relikt komuny ! Utrzymujecie prezesików i ustawionych w radach PSM . Za co doją Waszą kasę Przed wyborami zrobią Wam chodniczek z łaski na uciechę , za Wasze pieniądze . Wspólnoty zakładajcie , nie dajcie się okradać .
Dodane obrazki:
09-02-2018, 09:37:38
+ 178
- 155
odpowiedz
Msz zupełn rację.
W tym roku należy dokonać gruntowne porządki w tym mięście. W ratuszu wiadomo, że zostanie pozamiatane i to gruntownie z dezynfekcją włącznie. Ten relikt o którym piszesz także należy rozwalić bo to jedynie obciążenie społeczeństwa. Podobno już są prowadzone pewne rozmowy aby przy wyborach samorządowych i ten temat załatwić, a przynajmniej uruchomić proces.
09-02-2018, 10:23:57
+ 165
- 161
odpowiedz
Komentują jedni i Ci sami Od dawna, od początku kadencji tylko krytykują pomysły i wykonane inwestycje.Uważam, że komentarze nie mają związku ze stanem faktycznym. Panowie, to chyba koledzy, a może nawet inicjatorzy nieszczęsnego kosztownego referendum ? Nie podobają się ogromne pozyskane dla miasta pieniądze, satysfakcjonującą nas rozbuwę stadionu, stawu czy wymianę światła ulicznego? Rozwodzili się nad potrzebą wymiany dachu na MOK pomimo, że ustalono konieczność natychmiastowego remontu całości włącznie z nowymi rynnami?? Zniknął obrzydliwy, szkodliwy eternit, wyremontowano sypiące się gzymsy, ale trzeba zauważać i przede wszystkim ragować na potrzeby mieszkańców. Artykuł dotyczy ogrzewania, a oni straszą. Ignoranci, czy tylko udają i liczą na to że wszystko co nasmarują my łykniemy. Ludzie umieją czytać nie potrzebujemy rzecznika i nie sugerujemy się komentarzami na waszym poziomie, nie wierzymy w te brednie.
11-02-2018, 08:15:29
+ 40
- 158
odpowiedz
Amator
Z ortografią trochę lepiej , ale z racjonalnym myśleniem , dalej nie po drodze . Dach na MOK za Nasze pieniądze , to sukces ? Czyj ? W dzielnicach wielkich miast , liczących ponad 100 tys. mieszkańców jest 1 ( jeden) dom tzw. kultury . Pionki są bardzo małym miastem starych ludzi . Dlaczego mają utrzymywać MOK i CAL ? Te instytucje nie zarabiają na siebie . Podatnicy są już bardzo biedni i " wydojeni " . CAL w zupełności wystarczy . Sprywatyzować MOK i niech się utrzyma lub sprzedać budynek . Bo ludzi zwyczajnie na utrzymywanie przytuliska dla " wybranych " nie stać . Zarabiasz w tym MOK , czy doisz kasę podatników ? Nie bądź taka cwana i pazerna na cudze pieniądze .
Dodane obrazki:
11-02-2018, 08:49:34
+ 154
- 138
odpowiedz
Oni komentują bo myślą racjonalnie i są niezależni od np. nagród i furii "króla" a ty musisz pisać zgodnie z propagandą, ślepo wielbić i wychwalać guru. Na szczęście dla Pionek zabawy pozostało już tylko osiem miesięcy. Mieszkańcy zagłosują PRZECIW i z reelekcji nici a później tylko płacz, domowe ołtarzyki i wbijanie szpikulcy w kukły. Czuwajcie bo
Tajlandia to państwo łatwych pokus i ukrytych pragnień, proponuję udzielić szczegółowego instruktażu ...
A ignorantów poszukaj w waszym środowisku, nie będziesz miała z tym żadnych problemów!!!
11-02-2018, 09:18:41
+ 153
- 137
odpowiedz
Piszą ze strachu bo czas odejścia zbliża się nieuchronnie, Jeszcze parę miesięcy i będzie bal pożegnalny. I jeszcze prokuratura będzie miała trochę do roboty. A właściwie to jeszcze długo bedzie miała.
11-02-2018, 09:52:54
+ 140
- 141
odpowiedz
Za nasze pieniądze? Co za pytanie? To niby za czyje mieliby wykonać nowy dach czy remonty, które do dziś trwają w różnych placówkach. Trzeba racjonalnie mysleć i racjonalnie dysponować kasą, wówczas wystarczy na nowe chodniki oraz na bale dla dzieci i młodzieży. Z lokali MOK , CAL najczęściej kotrzystają dzieci i właśnie emeryci, których jak wspomniałeś w mieście jest wielu. Wystarcza pieniędzy na utrzymanie tych placówek co uważam za duży sukces obecnych władz. Nie wszytkie instytucje miasta są dochodowe, ale cieszy fakt, że myśli się o dobru mieszkańców i dba o to aby miło mogli spedzać czas wolny od pracy, zajęć lekcyjnych czy obowiązków domowych. Sprawdź ilu dzieciaków uczęszcza na zajęcia do MOK i porównaj z tym co było jeszcze 3 lata temu. Z 30 wzrosło w ubiegłym roku do 200, w porywach do 300. Przytulisko też nie jest dochodowe i chyba nie chcesz nam powiedzieć, że trzeba go zlikwidować? Jak się nie kradnie to wystarczy na wszystko.
11-02-2018, 15:18:51
+ 32
- 139
odpowiedz
Amator
Sama nie wierzysz w to , co napisałaś . Grzmisz jak tuba propagandowa . Zagnieździłaś się w obecnym układzie i czerpiesz z tego profity , niewspółmierne do kwalifikacji i rozumu . Jeśli jest tak dobrze , to czemu jest tak źle ? Pionki są bankrutem . Z jednym się z tobą ( celowo mała litera ) zgadzam . Wystarczy NIE KRAŚĆ !!!!!
Dodane obrazki:
11-02-2018, 15:40:33
+ 136
- 134
odpowiedz
"Nie trzeba kraść, wystarczy że biorą jak swoje".
11-02-2018, 15:54:20
+ 133
- 133
odpowiedz
[size= 10.0pt; line-height: 115%; font-family: 'Times New Roman','serif']Bardzo dobrze to powiedziane: „ Trzeba racjonalnie myśleć i racjonalnie dysponować kasą”. Szkoda że nie dotyczy to Zawodnika. Na dzisiaj deficyt w budżecie wynosi 5 milionów zł. Za budowę Pałacu Wodnego nie dopłacone niemal 1,5 miliona zł. Na pierwszy etap cmentarza będzie następny kredyt w kwocie 2 miliony i pochowków i tak nie będzie. Na zamiatarkę do tego nowego tworu po MZUK-u zaciągnięto 500 000 zł w formie leasingu. [/size]
[size= 10.0pt; line-height: 115%; font-family: 'Times New Roman','serif'; color: black; mso-themecolor: text1; background: snow]Faktem jest że nowe władze będą miały mola aby spłacać długi po tym racjonalnym myśleniu i niezwykle myślących radnych.[/size]
11-02-2018, 15:54:39
+ 130
- 139
odpowiedz
To nie jest kradzież. Zatrudnianie na potegę znajomych i krewnych którzy nic nie robią bo takie pytania np. zadawał jeden z radnych co robi koordynator i odpowiedzi nie było. Przezx trzy lata gościo bierze pieniądze, a obcnie dopłata do MZUK potrzebna 300 000 zł bo na socjalkę nie ma. To jest racjonalne zarżądzanie miastem od trzech lat. Przed wyborami jeszcze nie jedna sprawa wyjdzie. W przyszłym tygodniu już będzie ciekawie.
11-02-2018, 16:05:49
+ 132
- 139
odpowiedz
ivka czy potwierdzisz: czy bal był wielkim frekwencyjnym niewypałem?; czy dzieci były i są przymuszane do tańca?; czy w ferie przed bałem taneczna instruktorka z naszego budżetu zarobiła 6 tys zł.?; czy wodzirej balu z Krakowa zarobił z naszego budżetu kwotę 5,5 tys zł.?; czy nauka tańca przed bałem miała priorytet przed sekcjami sportowymi na hali sportowej?
Przypominam o podpowiedziach i wskazówkach o młodych łatwych pokusach w Tajlandii , przypominam w trosce bez podtekstów ... Czuwajcie
11-02-2018, 18:40:52
+ 131
- 133
odpowiedz
Słyszałem że ulubiony portal burmistrza zmienił właściciela. Podobno jest w rękach nowego kandydata na fotel burmistrza. Za chwilę nowe otwarcie. Bez pozdrowień.
11-02-2018, 21:52:22
+ 130
- 125
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook