Dzisiaj jest piątek, 19 lipca 2019 r., 200 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Alior Bank
Uczniowie z Zielonego po raz trzeci wyjechali na praktyki do Grecji
Dodał: MaG, 21-03-2019 09:33, odsłon: 1655
fot.ZSP
fot.ZSP

W połowie marca zakończyły się przygotowania uczniów z Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach do wyjazdu na zagraniczne praktyki zawodowe, które odbywać się będą w Grecji w dniach 18-29 marca.

 

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Równolegle do szkoleń, miały miejsce także przygotowania praktyczne i logistyczne, w ramach których zorganizowano transport czy zakwaterowanie, a także wykupiono dla uczniów i nauczycieli odpowiednie ubezpieczenie.

 

W ramach szkoleń, uczniowie mieli 30 godzin zajęć szkoleniowych z języka angielskiego z uwzględnieniem słownictwa specjalistycznego dla profili kształcenia: technik informatyk, technik fotografii i multimediów, technik obsługi portów i terminali.

 

Przeszli oni także szkolenie językowe z języka greckiego podstawowego, obejmujące naukę alfabetu, czytania, podstawowego słownictwa pozwalającego na bazową komunikację, w wymiarze 6 godzin dla każdej z grup szkoleniowych, a do tego także szkolenie kulturowe – warsztaty poświęcone zapoznaniu się z kulturą Grecji, wypracowaniu postaw otwartości, tolerancji, pracy nad przełamaniem barier kulturowych, w wymiarze 5 godzin dla każdej z grup szkoleniowych.

 

 

Ostatnim elementem całego procesu przygotowań było szkolenie z tematyki doradztwa zawodowego. Warsztaty służyły lepszemu poznaniu realiów rynku pracy: oczekiwań pracodawców, sposobów skutecznego ubiegania się o pracę, czy przygotowywania się do rozmów kwalifikacyjnych, w wymiarze 5 godzin dla każdej z grup szkoleniowych. 

 

Uczniowie wraz z rodzicami regularnie uczestniczyli także w spotkaniach informacyjnych, dzięki którym nie tylko zapoznawali się z postępem prac projektowych, ale dowiedzieli się dokładnie jak się przygotować do wyjazdu, ale również co dzięki niemu mogą osiągnąć. Na ostatnim z takich spotkań, uczniowie zapoznali się z regulaminem wyjazdu, który następnie podpisali. Otrzymali oni również certyfikaty, które stanowią formalne potwierdzenie udziału w szkoleniach przygotowawczych. 

 

 

W niedzielę 17 marca grupa 42 uczniów Śniadeckiego, wyłonionych podczas rekrutacji, wyjechała na zagraniczne praktyki zawodowe. Chwile przed wyjazdem były bardzo absorbujące: opiekunowie i pilotka Ania sprawdzali listy, dokumenty, z pomocą uczniów i rodziców pakowali bagaże, sprzęt i prowiant. Atmosfera oczekiwania na to, co nowe i nieznane towarzyszyła wyjeżdżającym i ich rodzicom do ostatnich chwil. Wreszcie młodzież zajęła miejsca i można było ruszać w stronę słonecznej, greckiej Leptokarii.  

 

W Grecji uczniom towarzyszy czworo nauczycieli, którzy odpowiadać będą za bezpieczeństwo uczniów oraz wspierać ich na pierwszych dla niektórych, praktykach zawodowych. Cala grupa zakwaterowana jest w hotelu, gdzie Zielone będzie gościć już po raz trzeci, w związku z realizowanymi przez szkołę projektami zagranicznymi. Poza praktykami, wyjazd będzie także wzbogacony o ciekawy program kulturowy, w ramach którego zwiedzą Grecją i poznają jej kulturę i historię.

 

 Pierwsze dni w słonecznej Grecji, wywarły na młodzieży ogromne wrażenie. Zachęcamy do śledzenia relacji z wyjazdu w mediach społecznościowych szkoły.

 

 

 

źródło:ZSP

   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook