Dzisiaj jest wtorek, 30 maja 2017 r., 150 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
Turniej Wiedzy Pożarniczej w gminie Pionki. Sześciu uczniów pojedzie na zawody powiatowe
Dodał: JaW, 17-03-2017 12:43, odsłon: 14275
Fot. Grażyna Rojek
Fot. Grażyna Rojek

W środę (15.03) w Szkole Podstawowej w Augustowie po dwugodzinnych eliminacjach i kilku dogrywkach wyłoniono sześciu najlepszych uczniów, którzy będą reprezentować gminę Pionki podczas etapu powiatowego 40. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W eliminacjach gminnych uczestniczyło w sumie 27 uczniów z podstawówek i gimnazjów.

Uczestnicy turnieju musieli przejść przez dwa etapy. Pierwszym było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru, który sprawdzał wiedzę z zakresu znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznego posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym czy historii i tradycji ruchu strażackiego. W drugiej części pytania zadawała komisja konkursowa, której przewodniczył młodszy brygadier Robert Łabuszewski, zastępca dowódcy JRG nr 4 w Pionkach.

 

Turniej przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja. W każdej grupie trzej zdobywcy największej liczby punktów zapewniali sobie awans do kolejnego etapu, którym będą zaplanowane na 25 marca w Jedlni-Letnisko zawody powiatowe. Finalistów wyłoniono dopiero po kilku dogrywkach.

 

 

Wśród uczniów gimnazjów najlepszy był Szymon Oko (pierwszy z prawej) z PG Suskowola.

 

FINALIŚCI

W młodszej grupie zwyciężył Gabriel Michałowski z PSP Jaroszki, a do finału powiatowego zakwalifikowali się też Łucja Zawadzka z PSP Suskowola i Julia Rzeszotek z PSP Laski. W kategorii szkół gimnazjalnych najwięcej punktów zdobył Szymon Oko. Podium uzupełnili Weronika Wieczorek i Michał Szcześniak. Wszyscy są uczniami PG Suskowola.

 

W klasyfikacji szkół 40. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" zwyciężyła PSP Suskowola, drugie miejsce przypadło PSP Jaroszki, a trzecie PSP Laski.

 

Dodatkową atrakcją podczas turnieju był występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Augustowie, w których wykonaniu można było zobaczyć spektakl o ciekawostkach z pracy strażaków.

 

Fotorelacja z turnieju autorstwa Grażyny Rojek TUTAJ

 

Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook