Dzisiaj jest poniedziałek, 25 marca 2019 r., 84 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Alior Bank marzec
Szpital w Pionkach z szansami na kasę z budżetu państwa. Konieczna modernizacja bloku operacyjnego
Dodał: MaG, 07-05-2018 07:25, odsłon: 4484

Powiat radomski stara się o pieniądze na konieczne inwestycje w szpitalu w Pionkach z rezerwy budżetu państwa.

 

- Po ostatnich rozmowach jestem dobrej myśli - mówi wicestarosta radomski Leszek Margas, odpowiedzialny na ochronę zdrowia w powiecie radomskim.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Stosowny wniosek dotyczący wsparcia finansowego dla pionkowskiej lecznicy został złożony w marcu. W ubiegłym tygodniu na temat niezbędnego wsparcia dla szpitala Leszek Margas rozmawiał w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

- To było bardzo dobre robocze spotkanie. Poproszono nas o przesłanie spisu urządzeń, które mają być zakupione. Chodzi o blok operacyjny, więc nie mamy żadnych wątpliwości, że taki zakup spełnia wymogi przewidziane w zasadach udzielania dotacji. Te pany zakupowe mają być skonsultowane z wojewódzkim konsultantem do spraw chirurgii. Na pewno jest wola, aby dofinansować pionkowską inwestycję - powiedział Leszek Margas. Dodał, że czas nagli, bo ewentualne dofinansowanie trzeba wydać do końca roku.

Według wicestarosty przystąpienie do planowanej modernizacji oddziału chirurgicznego, izby przyjęć i bloku operacyjnego to znikną obawy o to, że w przyszłości szpital nie będzie spełniał nowych wymogów, nie wejdzie do tak zwanej sieci szpitali i w skrajnym przypadku musiałby być zamknięty.

Przypomnijmy, dwa szpitale zarządzane przez powiat radomski - w Iłży i Pionkach znalazły się w czerwcu ubiegłego roku w tak zwanej sieci podstawowej placówek. Mają zatem zapewnione finansowanie, ale tylko do końca 2021 roku. Nie ma gwarancji, że po tej dacie szpital, który wymaga przebudowy i modernizacji ponownie znajdzie się w sieci szpitali. Koncepcja dotycząca szpitala w Pionkach zakłada, że gruntownie przebudowana zostanie chirurgia w tym blok operacyjny oraz oddział ginekologiczny. Koszt całego przedsięwzięcia wraz z całym wyposażeniem to około 10 milionów złotych.

 

 

źródło/JP/EchoDnia

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
To bardzo dobra informacja Przekazanie środków finansowych z budżetu państwa na zakup sprzętu, urzadzeń na blok opercyjny szpitala w Pionkach, jest bardzo optymistyczne. Wniosek złożono w marcu...Mamy 8 maja. Można? Tak.
08-05-2018, 12:04:33
+ 60
- 168
odpowiedz
Amator
Ja nie chwalę dnia , przed zachodem Słońca . Jeszcze z zachwytami poczekam , tak do końca roku . Obiecanki w roku wyborczym , są jak grzyby po deszczu . Dobrze , jeśli szpital ocaleje i uratuje życie wielu chorym .
Dodane obrazki:
08-05-2018, 13:25:04
+ 140
- 164
odpowiedz
VIP
Ten szpital pamięta np. w łazienkach , rok swojego powstania - 1937 . Już dawno powinien być zmodernizowany . Uda się tym razem ? Oby tak .
Dodane obrazki:
08-05-2018, 15:43:26
+ 141
- 157
odpowiedz
Szpitala w naszym mieście nie ujrzymy, bo go najzwyczajniej w świecie zamkną.
Dla zorientowanych w tym temacie, dyrekcjo szpitala i władzo starostwa: Prawda wypłynie przed wyborami.
Zaprzepaściliście szansę na uratowanie szpitala w Pionkach.
08-05-2018, 16:44:52
+ 129
- 9
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook