Dzisiaj jest wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 113 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO

Szpital w Pionkach bez kasy z rezerwy budżetu państwa
Dodał: MaG, 31-07-2018 08:05, odsłon: 4631
Szpital w Pionkach
Szpital w Pionkach

Powiat radomski, który jest organem założycielskim szpitala w Pionkach, jednak nie otrzyma dofinansowania na remont lecznicy ze środków rezerwy ogólnej budżetu państwa. Chociaż dotychczas prognozy były optymistyczne, to w miniony piątek okazało się, że powiat pieniędzy nie dostanie. Co dalej z modernizacją pionkowskiej placówki?

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Starostwo powiatowe ma świadomość, że bez pieniędzy zewnętrznych ciężko będzie dostosować pionkowską lecznicę do standardów, które pozwolą jej w przyszłych latach utrzymać się w tak zwanej „sieci szpitali”.

Decyzja odmowna po kilku miesiącach czekania

- Jako organ założycielski wystąpiliśmy w marcu do wojewody mazowieckiego z wnioskiem o dofinansowanie modernizacji szpitala w Pionkach ze środków rezerwy ogólnej budżetu państwa. Wniosek złożyliśmy na kwotę 6,2 miliona złotych, z czego 80 procent chcieliśmy pozyskać z budżetu państwa – mówi Leszek Margas, wicestarosta radomski. - W piątek po kilku miesiącach czekania na oficjalną odpowiedź, z urzędu wojewódzkiego przyszło pismo, że dotacji jednak nie dostaniemy. Negatywne rozpatrzenie wniosku o dotację jest dla nas tym bardziej zaskakujące, że wcześnie, zanim jeszcze uzyskaliśmy odpowiedź, wielokrotnie z ust wysoko postawionych osób słyszeliśmy, żeby już szykować przetargi na pracę w szpitalu w Pionkach. Ta decyzja to niemiłe zaskoczenie, tym bardziej, że inwestycja jest bardzo potrzebna społecznie i oczekiwana przez mieszkańców Pionek i okolicznych miejscowości.

Będą rozmawiać o planie B

Inwestycja w szpitalu przy ulicy Niepodległości w Pionkach wymaga znacznych, kilkumilionowych  nakładów finansowych. Kosztorys opiewa na osiem milionów złotych, ale wydatki mogą sięgnąć około 10 milionów. Za te pieniądze ma być przeprowadzona modernizacja izby przyjęć, blok operacyjny i oddział chirurgiczny. W dalszej perspektywie jest remont ginekologii.

 

Jesteśmy niemile zaskoczeni odrzuceniem wniosku o dotację, bo modernizacja  szpitala w Pionkach jest niezbędna - mówi Leszek Margas, wicestarosta


Skąd zatem wziąć pieniądze na modernizację szpitala?

- Przed nami stoi nowe, poważne wyzwanie, ale nie jest tak, że nie mamy planu B. Musi on jednak zostać skonsultowany z Radą Społeczną Szpitala i Zarządem Powiatu. W poniedziałek rozmawiałem z dyrektorem pionkowskiego szpitala, zebranie Rady Społecznej Szpitala zostanie zwołane prawdopodobnie w przyszłym tygodniu – dodaje Leszek Margas . - Dopiero po tych spotkaniach będzie można powiedzieć więcej.

Dokumentacja remontu szpitala w Iłży do poprawy

Przypomnijmy, ze drugi ze szpitali powiatu radomskiego, lecznica w Iłży, będzie modernizowany ze środków własnych powiatu. Na modernizację parteru przeznaczono prawie 1,5 miliona złotych. Mają tam być przeniesione sale chorych, natomiast na czwartym piętrze, gdzie dotychczas były sale o blok operacyjny, ma zostać sam blok.

- Mieliśmy gotową dokumentację na to zadanie, która zawierała wytyczne dotyczące parteru i czwartego piętra, ale okazuje się, że trzeba zrobić osobny projekt na sam remont parteru – tłumaczy Leszek Margas. - Jest on już na ukończeniu, po jego aktualizacji zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie zadania. Myślę, że prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

 

 

autor:Iza Gajewska-Kopczyńska/ED/

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Nie jestem zaskoczona , było do przewidzenia .Pieniądze podatników wydawane są na głupoty , a nie na inwestycje konieczne i niezbędne .Za bubel w wiecznej budowie ,zwany stadionem , można było zmodernizować szpital . Chory ten kraj . Nie ma ratunku ???
Dodane obrazki:
31-07-2018, 08:43:12
+ 203
- 119
odpowiedz
Co na powyższe newsy lokalne koło PSL z radną ze służby zdrowia Wydmuch na czele, lokalni radni powiatowi i rządzący w powiecie PSL? Burmistrza nie wymieniłem - celowo bo o szpitalu przypomniał sobie przed referendum w CAL- u jak grał na uczuciach Mieszkańców i krytykował Powiat.
Rada Społeczna Szpitala pilnie do WYMIANY, WSTYD proszę państwa. Panie przewodniczący może jakiś komentarz? Dopiero pan w przyszłym tygodniu zamierza "obradować"?

Jedynie Starosta Marek Janeczek będzie w stanie skutecznie pomóc Pionkowskiemu Szpitalowi i infrastrukturze powiatowej Miasta.
31-07-2018, 09:26:53
+ 185
- 131
odpowiedz
ten tekst nie ma nic wspólnego z prawdą. Szpital jest własnością powiatu radonskiego i to właśnie powiat może remontować swoją własność ,a nie miasto Pionki. Niech pani sobie wyobrazi fakt gdy pani siostra bądzie remontowała swój własny dom , a jej dzieci będą panią strofować za to,że to nie pani go remontuje z własnych środków . Fajnie , ale trzeba pisać prawdę . Jak się nie ma dobrych informacji to lepiej nie zabierać głosu bo można się zbłaźnić ,
po zdro
31-07-2018, 09:54:26
+ 68
- 181
odpowiedz
Amator
Z całą sympatią" Tusk1980 ", ale pan Janeczek to już nadaje się na emeryturę . Co potrafi pokazał przez , chyba 12-13 lat . Nic nie zrobił . Był bo był . Mógł chociaż zrobić przez 13 lat łazienki w tym szpitalu , bo ich jakość ubliża ludzkiej godności . Władzy nie zależy na chorych i starych . Brak szpitala , ale są 3 kościoły i 2 cmentarze . Przyjadą młodzi , zdrowi Azjaci lub Ukraińcy .
Dodane obrazki:
31-07-2018, 10:01:30
+ 190
- 120
odpowiedz
VIP
Czy jest zakaz dla samorządów inwestowania w szpital? Rada miasta nie może wyremontować niezbędnego mieszkańcom obiektu ? Może za to szastać pieniędzmi na zbędne zabawki ? Coś Pan mija się z prawdą . Jest to obiekt zaspokajający potrzeby zbiorowe.
Dodane obrazki:
31-07-2018, 10:15:07
+ 191
- 127
odpowiedz
Jaka pomoc okazali dla szpitala p. Dziubasik, Siek czy p. Murawska, ktorzy zasiadaja w Radzie Spolecznej i w Radzie Powiatu.
ŻADNĄ!
Żadnego zainteresowania przez tyle lat! Widac tylko pozytywne dzialania tylko ze strony Pana Lipki i Mysliwca.
31-07-2018, 10:42:21
+ 64
- 24
odpowiedz
Wojewoda odmówił dofinansowania modernizacji szpitala. Ciekawy jestem komentarza do sprawy ze strony członków pionkowskiego PiS. Wojewoda jest przedstawicielem Rządu. Domyślam się że dofinansowanie byłoby gdyby w powiecie rządził PiS a nie PSL.
31-07-2018, 14:02:37
+ 60
- 109
odpowiedz
VIP
Gdyby PIS rządził od przynajmniej dekady, to mielibyśmy już w Pionkach porządną profesjonalną klinikę a nie jakiś tam szpital !

A przez ledwo 2,5 roku to co mogli zrobić, jak najsamprzód musieli posprzątać po Platformie ? Nic
Dodane obrazki:
31-07-2018, 20:13:50
+ 21
- 22
odpowiedz
Powyżej Droga Pani jest napisane , że na szpital miały być przeznaczone pieniądze z rezerwy budżetu Państwa, nie ze środków miasta. Ewentualnie jeszcze powiat powinien zainwestować, ze środków własnych . Proszę jeszcze raz ze zrozumieniem przeczytać artykuł może wtedy coś dotrze. Pisze Pani bzdury. Które inwestycje w naszym mieście nie są potrzebne? Wszystko co zostało zbudowane i wyremontowane jest w mieście niezbędne. Stadion również, przecież korzystają z tego obiektu starsi i młodzież. Sportowcy mogą godnie trenować, organizować zawody. Basen też przecudnej urody, Ogródek Jordanowski wyposażono w nowy sprzęt, odmalowano też stary. Nowa elewacja na Żłobku na ul. Jordanowskiej cieszy oczy rodziców i msluchów, powdtały parkingi przy ul. Sportowej, przy MOKu, przy Dworcu PKP i w róznych częścIach miasta. Wreszcie coś ruszyło. Można wyliczać i wyliczać. "Gołym okiem" widać. Światło uliczne jest jaśniejsze , ustawiono nowe lampy. Wielkim sukcesem są zmiany nad stawem, nie spodziewaliśmy się tego w najśmielszych oczekiwaniach. Zapewniono wypoczynek dla starszych i młodszych. Ważne też, że zmieniono ogrodzenie i zlikwidowano stare, powyginane i zardzewiałe.
31-07-2018, 22:25:34
+ 18
- 169
odpowiedz
Klinika w miasteczku które nie jest nawet powiatowym.Traktuję to jako ponury żart. A gdyby tak te pieniądze przyznano, to byłby to argument pisu na tak. A tak jest potwierdzenie działalności małostkowej tej parti.
31-07-2018, 22:27:52
+ 90
- 113
odpowiedz
Pionki dla powiatu są tak samo jak Radom do wojewodztwa mazowieckiego kulą u nogi
31-07-2018, 22:45:51
+ 36
- 116
odpowiedz
VIP
A dlaczego nie klinika ?!

Otoczenie uważam sprzyja idealnie. Tyle lasu i zieleni wokół. Wybudować taką placówkę gdzieś w lesie w okolicach budynku Nadleśnictwa. Idealne miejsce na leczenie i regenerację !
Dodane obrazki:
31-07-2018, 23:03:31
+ 20
- 12
odpowiedz
Masz rację. A w ramach powrotu do zdrowia pacjenci będą pływać w gondolach po stawie dolnym. Ironizuję, bo cóż pozostaje.
31-07-2018, 23:21:31
+ 137
- 114
odpowiedz
VIP
Spotyka się dwóch pijaków.
Nagle jeden mówi:
- Wczoraj śpię! Nagle telefon! KLINIKA? Ja gadam pomyłka! Za chwilę drugi telefon! KLINIKA? Rozłącz się chamie, gadam walnąłem słuchawką! Za chwilę telefon, nie denerwuj się! To ja MIETEK, pytam czy nie napiłbyś się klinika

antek_policmajster debeściak
01-08-2018, 01:49:55
+ 23
- 16
odpowiedz
No pewnie, jest oczywiscie nielegalne aby przeznaczyc z funduszu na budowe "cmentarza-pomnika" na odbudowe szpitala.
01-08-2018, 01:55:35
+ 158
- 116
odpowiedz
Amator
Upały szkodzą na głowę ! Jak dostaniesz udaru , to polecisz, klakierko , na plac zabaw ? A może nad staw ? Szpital ratuje życie , to o czym napisałaś to zbędne zabawki . Rozumu nie kupisz . Wazelinę owszem . Wiele samorządów w Polsce finansuje szpitale lokalne . Dyskusja z tobą to grochem o ścianę . Zaćmienie totalne .
Dodane obrazki:
01-08-2018, 06:42:46
+ 166
- 120
odpowiedz
VIP
Mądra rozmowa pana J. Kuźniara z profesorem J. Stuhrem .Polecam. Cytat z pana Stuhra : " WSTYD jest zdrową kategorią moralną ". Krytykuje wszechobecny BEZWSTYD .
Dodane obrazki:
01-08-2018, 08:14:40
+ 158
- 115
odpowiedz
Amator
Szpital przetrwał II wojnę światową , a aktualne władze go wykończą . Co tam chorzy i starzy ! Ważne , że " władza " ma wygodnie i na bogato . ( fotki z Pionki24 - 1 i 2 )
Dodane obrazki:
02-08-2018, 08:52:55
+ 144
- 115
odpowiedz
Przeciez to nie jest Mamusia Burmistrza na zdjeciu wiec co go to obchodzi?
06-08-2018, 21:22:14
+ 113
- 106
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook