Dzisiaj jest środa, 16 października 2019 r., 289 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[AKTUALIZACJA] Sojusz i referendum? Radni Zbigniew Belowski i Kamil Panufnik komentują wydarzenia w mieście
Dodał: MaG, 14-06-2019 10:42, odsłon: 3436
fot. archiuwm
fot. archiuwm

Sojusz przeciwko burmistrzowi, nieudzielenie absolutorium i próba zorganizowania referendum. - To niebywałe, że Komitet Wyborczy po wygranych wyborach przeciwstawia się Burmistrzowi, którego popierał skutecznie.– komentuje ostatnie wydarzenia w mieście radny Zbigniew Belowski.

 

AKTUALIZACJA – Oświadczenie radnego Włodzimierza Szałabaja - Zachowanie Pana przewodniczącego jest niedopuszczalne i wielce naganne – więcej w materiale

 

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W piątek 7 czerwca podczas obrad Rady Miasta Pionki urzędowa kamera zarejestrowała kontrowersyjną wypowiedź przewodniczącego rady Wojciecha Maślanka, który w przerwie obrad użył słów –  Po prostu w zęby dostanie, wyleci przez okno i już. Choć radny w dalszej części wypowiedzi  użył stwierdzenia, że to był tylko żart, to w dalszym  ciągu kontynuował swoją wypowiedź – Nie wiem czy jakieś telefony dostał Abramowicz … - mówił dalej przewodniczący Maślanek.

 

Wypowiedź przewodniczącego została szeroko skomentowana przez mieszkańców Pionek w mediach społecznościowych oraz burmistrza Roberta Kowalczyka. Nasza redakcja we wtorek 11 czerwca zwróciła się za pośrednictwem ogólnodostępnych źródeł komunikacji do wszystkich 15 radnych o komentarz w sprawie wypowiedzi przewodniczącego oraz burmistrza, który udzielił wypowiedzi dla redakcji Pionki24 oraz radia Plus Radom.

 

Na naszą prośbę odpowiedziało tylko trzech radnych Zbigniew Belowski, Kamil Panufnik oraz radny Włodzimierz Szałabaj. Dwaj pierwsi zasiadają w komisji Kultury, Oświaty, Sportu i Rekreacji. Część radnych odmówiło komentarza, część nie odpowiedziała na naszą prośbę, w tym przewodniczący rady Wojciech Maślanek.

 

Jako pierwszy całą sprawę, zachowanie i wypowiedź przewodniczącego skomentował Zbigniew Belowski. Radny użył stwierdzenia – władza demoralizuje.

 

- Z jakichś względów / których się mogę jedynie domyślać, sądzę że słusznie/ część tzw. drużyny Kowalczyka po wyborach związała się sojuszem z radnymi  z komitetu wyborczego PiS tworząc tzw. Porozumienie, de facto przeciw Burmistrzowi. To wyraźnie widać w pracach Rady. Zmierza to do nieudzielenia absolutorium Burmistrzowi i do próby zorganizowania referendum. Kandydatem na nowego burmistrza będzie zapewne konkurentka p.Kowalczyka w ostatnich wyborach ,  której komitet współdziała z Przewodniczącym w Radzie.. A radny przewodniczący zapewne na V-ce. Ale to luźne dywagacje. – skomentował radny Zbigniew Belowski - Nie wróży to nic dobrego na pracę Rady w tej kadencji. To niebywałe, że Komitet Wyborczy po wygranych wyborach przeciwstawia się Burmistrzowi, którego popierał skutecznie. Natomiast wypowiedź Przewodniczącego podczas przerwy w obrad pod adresem radnego... no cóż , władza demoralizuje. Nieprzygotowanych. Przykre to. – dodaje Belowski

 

Przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Sportu i Rekreacji również nie ukrywa, że jest zbulwersowany zachowaniem przewodniczącego rady, dodaje również, że nie jest zaskoczony taka wypowiedzią przewodniczącego Maślanka. Radny Panufnik liczy jednak na refleksję ze strony przewodniczącego.

 

- Jestem zbulwersowany, choć raczej niezaskoczony, słowami Pana Przewodniczącego Wojciecha Maślanka, które wszyscy mogliśmy usłyszeć podczas przerwy w obradach Rady Miasta Pionki w dniu 7 czerwca 2019 r. W mojej ocenie takie słowa są niedopuszczalne nawet w formie luźnego żartu w rozmowie kuluarowej z innym radnymi i z całą pewnością nie licują one z powagą funkcji, którą sprawuje Pan Maślanek. Nikt nie powinien być adresatem tego typu niesmacznych „gróźb”. Osobiście liczę na refleksję ze strony Pana Przewodniczącego po tym skrajnie niewłaściwym wystąpieniu. – mówi radny Kamil Panufnik - Jeśli chodzi o słowa Pana burmistrza Roberta Kowalczyka, to doskonale rozumiem trudną sytuację w jakiej obecnie się znajduje oraz treść jego wystąpień, która są jej wynikiem. – dodaje radny Panufnik

 

Z każdym dniem tarcia na linii burmistrz-przewodniczący rady miasta oraz część radnych Porozumienia, stają się coraz bardziej widoczne. Jeśli zawierzyć doświadczonemu radnemu i byłemu przewodniczemu rady Zbigniewowi Belowskiemu, to już na najbliższej sesji możemy się spodziewać, że radni odrzucą projekt uchwały o udzieleniu wotum zaufania i absolutorium burmistrzowi Robertowi Kowalczykowi. Dwukrotne nieudzielenie wotum zaufania i absolutorium skutkować będzie rozpisaniem referendum w sprawie odwołania burmistrza ze stanowiska. Jest jednak jedna różnica. W przypadku dwukrotnego nieudzielenia absolutorium nastąpi również rozwiązanie Rady Miasta. Na jakie rozwiązanie zdecydują się radni? Pokażą to najbliższe głosowania.

 

Z jedną częścią wypowiedzi radnego Belowskiego należy się jednak zgodzić -  Nie wróży to nic dobrego na pracę Rady w tej kadencji.

 

 

AKTUALIZACJA

 

Głos w sprawie zabrał również radny Włodzimierz Szałabaj. Choć radny przebywa obecnie po za miastem i nie uczestniczył w ostatnich obradach, dzięki transmisji na żywo ma możliwość śledzenia bieżących wydarzeń w mieście. Do naszej redakcji wpłynęło oświadczenie radnego Szałabaja.

 

 

OŚWIADCZENIE

 

Jako radny Rady Miasta Pionki opowiadam się za zatrzymaniem praktyk związanych z zastraszaniem radnych i wywieraniu w ten sposób na nich nacisków, zmierzających do uzyskania określonego celu w głosowaniu uchwał. Dowodem na to są wypowiedziane słowa Przewodniczącego Rady Miasta Pionki Pana Wojciecha Maślanka w dniu 7 czerwca 2019 roku podczas przerwy w obradach nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Pionki, "dostanie w zęby i wyleci przez okno" . Takie zachowanie jest niedopuszczalne i wielce naganne, tą formę wypowiedzi można odebrać w kategoriach groźby karalnej. Chciałbym przypomnieć wszystkim osobom, a szczególnie Panu Przewodniczącemu Rady Miasta Pionki, że radny podlega szczególnej ochronie prawnej jaka przysługuje funkcjonariuszem publicznym. Oświadczam, że wszystkie tego rodzaju praktyki będą przeze mnie piętnowane. Mając powyższe na uwadze uważam, że zachowanie Pana przewodniczącego jest niedopuszczalne i wielce naganne. Powinno ono zostać poddane ocenie Rady Miasta Pionki. Z poważaniem Włodzimierz Szałabaj

 

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Dajta chłopu porządzić !
Ledwo pół roku temu objął fotel burmistrza, a tu już o referendum słychać. Mądre to ?
Poczekajta chociaż do połowy kadencji !
14-06-2019, 11:25:30
+ 53
- 36
odpowiedz
Radny Belowski słusznie skomentował sytuację w Pionkach .Mnie jednak wydaje się ,że to przewodniczący Maślanek ma ochotę wystartować na stanowisko burmistrza .Pani Joasia z całym poparciem PiS będzie w ewentualnych wyborach kandydatką na wice . Czarno to widzę- taki skład władz nie gwarantuje lepszej przyszłości Pionek .Jednak mam pewność ,że oni absolutnie nie mają szans .Aktualna większość w radzie myli się co do oceny akyualnego włodarza. Pionkowska społeczność właściwie ocenia sytuację w mieście
14-06-2019, 12:27:18
+ 57
- 88
odpowiedz
Dajta ,poczekajta .Wita ,rozumita !
14-06-2019, 13:38:17
+ 30
- 73
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook