Dzisiaj jest wtorek, 18 lutego 2020 r., 49 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Sale szkoleniowe – sprawdź, jak wybrać najlepsze!
Dodał: MaG, 17-01-2020 21:33, odsłon: 744

Sale szkoleniowe powinny być idealnie dopasowane do zaplanowanego przez nas szkolenia pod wieloma względami. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy ich wyborze!

Sale szkoleniowe – czym kierować się przy ich wyborze?


Powodzenie organizowanego przez nas szkolenia zależy od wielu czynników. Wśród nich wymienić można poruszanie ciekawych zagadnień, zatrudnienie kompetentnego prowadzącego, odpowiednie dobranie tematyki do uczestników, ale również wybór atrakcyjnego miejsca. Co należy brać pod uwagę podczas wyboru sali?


Jak nietrudno się domyślić, takich czynników jest kilka. Sala musi być dobrze usytuowana, komfortowa, odpowiednio wyposażona w niezbędny do szkolenia sprzęt. Powinna również posiadać pewne zaplecze, jeśli chodzi o dodatkowe pomieszczenia np. pod szatnie lub rozstawienie cateringu. Sprawdź, na co zwracać uwagę, by wybrać najlepsze sale szkoleniowe!


Jak wybrać salę szkoleniową
Zapewne wielu organizatorów szkoleń zastanawia się, jak wybrać salę szkoleniową, a przede wszystkim – które jej cechy wziąć pod uwagę podczas takiego wyboru. Pierwszą ważną kwestią jest niewątpliwie lokalizacja. Warto wybrać taką, która będzie jak najbardziej dogodna dla uczestników szkolenia. Jeśli organizujemy szkolenie dla konkretnej firmy, warto wybrać miejsce niedaleko od jej siedziby, lub chociaż takie, które będzie z nią dobrze skomunikowane. Jeśli zaś myślimy, że uczestnicy szkolenia mogą zjechać się z całej Polski, warto zadbać o to, by każdy z nich miał dogodny dojazd. Wtedy odpowiednie będą sale szkoleniowe w centrum Polski, np. w Warszawie, która jest nieźle skomunikowana właściwie z każdym większym polskim miastem. Jeśli wybralibyśmy do tego jej centrum, przez które biegnie metro, mielibyśmy pewność, że dla zdecydowanej większości osób dojazd byłby łatwy i wygodny.


Lokalizacja jest jednak ważna nie tylko pod względem umiejscowienia na mapie, ale też pod względem otoczenia. To jest szczególnie ważne, jeśli planujemy szkolenie kilkudniowe lub np. wymagające kreatywności. Podczas szkolenia kilkudniowego ważna jest infrastruktura otaczająca nasze sale – restauracje, sklepy, do których uczestnicy mogą się udać. Podczas szkolenia kreatywnego liczy się otoczenie – betonowe bloki to niekoniecznie coś, co pobudza do myślenie, a przecież właśnie to widok z takiej sali szkoleniowej powinien robić. Warto więc zadbać o otoczenie parku lub o ujmującą panoramę, jeśli sale znajdują się w wieżowcu.


Niektórzy stwierdzą jednak, być może słusznie, że to, co na zewnątrz sali, ma mniejsze zdarzenie niż to, co w jej środku. Sala powinna być niewątpliwie dopasowana do szkolenia pod względem tematycznym. Wspomniane już szkolenie kreatywne na pewno przebiegnie bardziej owocnie w nietypowej sali, a nie przy drewnianym stole obstawionym krzesłami. Jeśli jednak organizujemy szkolenie dla wysokiej kadry, elegancki stół z wygodnymi fotelami może okazać się strzałem w dziesiątkę.


Oczywiście, oprócz czynników wymienionych wyżej, wynajem sal powinien przede wszystkim być dostosowany do naszego budżetu. Jeśli wydamy wszystkie środki na salę, nic nie pozostawiając na catering czy materiały, nasze szkolenie może okazać się niewypałem.


Na co zwrócić uwagę?
Omówiliśmy już lokalizację, otoczenie oraz wygląd sali. Pytanie brzmi: na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę, zabierając się za wynajem sal szkoleniowych? Choć takich elementów może być dużo, skupimy się na trzech.


Pierwszym z nich jest wyposażenie. O ile wyposażenie na konferencję najczęściej jest standardowe i większość sal nim dysponuje, o tyle wyposażenie potrzebne do przeprowadzenia szkolenia może być bardziej wymagające. Jeśli musimy je zapewnić sami, upewnijmy się, że sala, która nas interesuje, daje możliwość ustawienia i wygodnego wykorzystania naszego sprzętu. Oczywiście to, co możemy otrzymać „w pakiecie”, również powinniśmy brać pod uwagę – sala oferująca tylko ściany jest mało atrakcyjna w porównaniu do takiej, która oferuje również ekran, telewizor, rzutnik czy flipchart.


Kolejnym ważnym elementem jest oświetlenie. Oczywiście, bywają szkolenia, gdzie uczestnicy muszą nastawić się tylko „na odbiór” – wtedy wystarczy przyjemne oświetlenie, niemęczące wzroku. Jeśli powinni robić notatki, warto zadbać o odpowiednie doświetlenie całej sali. Jeśli zaś ma być wykorzystywany rzutnik, należy upewnić się, że salę można zaciemnić.


Kolejnym ważnym elementem jest infrastruktura otaczająca same sale szkoleniowe. Jeśli szkolenie organizujemy w zimie, niewątpliwie przyda się szatnia. Szczególnie jeśli nasi uczestnicy nie mają siedzieć bez ruchu i słuchać, a np. pracować w grupach czy z innego powodu przemieszczać się po sali. Konieczność trzymania tam kurtek mogłaby im skutecznie uprzykrzyć życie i zepsuć wrażenia ze szkolenia. Ważnym miejscem, które koło sali powinno się znaleźć, jest również miejsce na rozstawienie cateringu i spokojną konsumpcję. Jeśli rozstawimy poczęstunek na środku korytarza, a nasi uczestnicy będą mieli jeść w biegu, mogą nie być do końca zadowoleni. Warto więc zadbać, by miejsce jedzenia było jednocześnie miejscem, gdzie uczestnicy szkolenia będą mogli odpocząć, oderwać od tematu, zrelaksować i porozmawiać z innymi uczestnikami.


Sale szkoleniowe na terenie Warszawy
Wybór sal szkoleniowych na terenie Warszawy jest ogromny. Można wybierać wśród różnych metraży, wystrojów czy lokalizacji. Dokonując takiego wyboru, najpierw należy zdecydować, co jest dla nas najważniejsze, ułożyć sobie listę priorytetów. Sale szkoleniowe na terenie Warszawy dają nieskończenie wiele możliwości. Jeśli najważniejsza jest dla nas lokalizacja, możemy zdecydować się na atrakcyjne sale w centrum Warszawy, z których rozpościera się widok na panoramę miasta. Jeśli zależy nam na kreatywnym wystroju, przede wszystkim będziemy szukać nietuzinkowej sali. Jeśli chcemy zachwycić gości bogatością wyposażenia i otaczającej infrastruktury, zdecydujemy się na miejsce, które właśnie to nam zaoferuje. Warto jednak pamiętać, że nie musimy ograniczać się do tylko jednego wyróżniającego się elementu, jeśli chodzi o sale szkoleniowe. Warszawa, dzięki różnorodności oferowanych sal, pozwala znaleźć te, które będą w stanie spełnić nasze wszystkie, nie tylko najbardziej priorytetowe, zadania.


Ofertę wynajmu sal szkoleniowych na terenie Warszawy, które cechuje dobra lokalizacja, bogate wyposażenie i różne warianty wystroju, można sprawdzić m.in na stronie: https://www.szkoleniowe-konferencyjne.pl/ .


Sale szkoleniowe to ważne elementy szkolenia. Poza prowadzącym i poruszanymi zagadnieniami, to ich jakość decyduje o powodzeniu organizowanego przez nas wydarzenia. Dogodna lokalizacja, bogate wyposażenie i atrakcyjne otoczenie sali szkoleniowej to czynniki, które mogą zadecydować o tym, jak szkolenie zapisze się w pamięci naszych gości!

 

 

autor:/AS

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook