Dzisiaj jest środa, 20 marca 2019 r., 79 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Sąd odrzucił apelację Romualda Zawodnika. Burmistrz ma 48 godzin na przeprosiny
Dodał: MaG, 12-10-2018 17:17, odsłon: 4318

Sąd Apelacyjny w Lublinie odrzucił apelację Romualda Zawodnika w sprawie rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych wobec kontrkandydata w wyborach Roberta Kowalczyka.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

- Sprawa odbyła się w dniu dzisiejszym. Sąd Apelacyjny w Lublinie oddalił zażalenie Romualda Zawodnika –  decyzję sądu potwierdził naszej redakcji Robert Kowalczyk.

W poniedziałek 8 października Robert Kowalczyk kandydat na burmistrza Pionek pozwał w trybie wyborczym sprawującego obecnie funkcję burmistrza Pionek i również kandydata na to stanowisko Romualda Zawodnika za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych.

 

Sprawa dotyczyła wpisu zawierającego stwierdzenie „czy nowym gospodarzem może być ustępujący po dwóch kadencjach wójt, który dokonań ma niewiele, a problemów obyczajowych i prawnych co niemiara". Pierwsza rozprawa odbyła się w Sądzie Okręgowym w Radomiu.

Sąd pierwszej instancji po rozpatrzeniu sprawy wydał postanowienie nakazujące Romualdowi Zawodnikowi sprostowanie informacji poprzez odwołanie tych słów i nakazaniu przeproszenie Roberta Kowalczyka za te słowa w terminie 48 godzin od uprawomocnienia się niniejszego orzeczenia. Dodatkowo sąd nakazał wpłacenie kwoty tysiąca złotych na rzecz Pionkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Romuald Zawodnik odwołał się do sądu wyższej instancji z siedzibą w Lublinie. W dniu dzisiejszym sąd na posiedzeniu niejawnym i bez udziału stron odrzucił apelację.

- Wygrała sprawiedliwość. Trwa kampania wyborcza i nie może burmistrz Zawodnik w dowolny sposób pomawiać kontrkandydata. Obecnie czekam na uzasadnienie orzeczenia  - dodał Kowalczyk

 

Nasza redakcja zwróciła się o dwa komentarze w sprawie dzisiejszych decyzji wojewody oraz sądu do burmistrza Romualda Zawodnika. - Ani o jednej ani o drugiej sprawie nic mi nie wiadomo. Jak otrzymam informacje, wtedy się odniosę – poinformował Zawodnik

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
BRAWO NIEZAWISŁY SĄD!!! Panie Zawodnik w tej radosnej dla większości Mieszkańców chwili, panu pozostaje tylko zanucić słowa piosenki Budki Suflera cytuję: "znowu w życiu mi nie wyszło ..." i strzelić musujące piccolo!

Pozdrawiam Pana Roberta Kowalczyka - Burmistrza Pionek.
12-10-2018, 17:43:52
+ 62
- 104
odpowiedz
A miała być czysta kampania do której wzywał Zawodnik, a okazało się że sam gryzie po kostkach.
12-10-2018, 21:24:08
+ 62
- 95
odpowiedz
Nowicjusz
dwóch doroslych wykształconych ,,gentelmenow'' z dużym IQ i talentem do zarządzania, de facto kandydatów na burmistrza kopie się po ,nogach''; w sądach , niech wszyscy czytający wiedzą ? media mają ubaw, kto wygra będzie napolenem czy co?czy tego mieszkańcy pionek oczekują ? no na pewno nie ....takie w rzeczy to w ,,podstawowce na boisku sie zalatwia'' albo delikatniej przy rozmowie, od kandydatow wymaga się czegoś więcej niż medialnych- sądowych awantur , bo te miasta z marazu nie wyciągną , to dobrze nie swiadczy ? a jak według was?

13-10-2018, 01:04:30
+ 27
- 45
odpowiedz
luki - to Zawodnik w swojej odezwie apelował o szacunek i spkojną merytoryczną kampanię. Pokazał "wzajemny szacunek", pomówił Pana Kowalczyka a Sąd prawomocnym wyrokiem wymierzył sprawiedliwość. W mojej ocenie kwota 1 000,00 zł. dla PTOnZ przy miesięczych zarobkach burmistrza (blisko 12 tysięcy brutto) jest za za niska ale wyroki Niezawisłego Sądu należy respektować a winny musi je wykonać.
Szkoda, że nie zadałeś również pytania Panu Zawodnikowi czy takie zachowanie przystoi człowiekowi który piastuje najwyższe stanowisko w Mieście a przy tym harcerzowi ZHR i katolikwi???

No właśnie, jeżeli Pan Zawodnik czyta komentarze a myślę że tak, więc ja publicznie zadam to pytanie: Panie Burmistrzu, harcerzu ZHR, katoliku - czy przystoi rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o Panu Kowalczyku???
13-10-2018, 04:28:24
+ 47
- 98
odpowiedz
Szkoda twoich pytań bez odpowiedzi. Po prostu wiekszość katolików tak ma.
13-10-2018, 08:07:00
+ 39
- 90
odpowiedz
Super Komentator
Panie Zawodnik do dzieła, trzeba odwołać kłamstwa i zapłacić tysiaka na pieski.A tak po ludzku to wstyd,że Pan piastuje stanowisko Burmistrza.
13-10-2018, 11:52:46
+ 54
- 92
odpowiedz
Amator
gdzie można obejrzeć/przeczytać przeprosiny ? w wykonaniu romualda to musi być bezcenne przeżycie ;)
16-10-2018, 12:44:35
+ 24
- 7
odpowiedz
Amator
przeprosił czy nie przeprosił, ktoś mu powiedział o wynikach wyborów? czy jeszcze się boją
23-10-2018, 13:04:17
+ 12
- 3
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook