Dzisiaj jest piątek, 05 czerwca 2020 r., 157 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
REMAX Sp. z o.o.
Ruszyła akcja pomocy dla Joanny i innych. CKZiU rejestruje potencjalnych dawców
Dodał: MaG, 15-02-2019 13:28, odsłon: 2279
fot.Damian Latos
fot.Damian Latos

Dziś o godzinie 10:00 w CKZiU w Pionkach ruszyła rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku w ramach akcji „Dzień Dawcy Szpiku dla Joanny i Innych”. Rodzina i przyjaciele Joanny liczą na zaangażowanie i pomoc ludzi świadomych czym jest ostra białaczka szpikowa.

Wolontariusze CKZiU czekali dziś na wszystkich chętnych do godziny 18:00. W tym samym czasie rejestracja odbywała się również w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. Akcja „Dzień Dawcy Szpiku dla Joanny i Innych” potrwa do 26 lutego. W dniu jutrzejszym rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się ponownie w CKZiU w godzinach 9:00-14:00, a takżew Kozienickim Domu Kultury 10:00-20:00.

 

Uczniowie będący wolontariuszami mieli dziś co robić. Przy długim stole, gdzie rejestrują wszystkich chętnych panował spory ruch. Wolontariuszami, którzy w dniu dzisiejszym przyjmowali potencjalnych dawców byli między innymi Agata Wąsik oraz Adrian Białek, którzy w tego typu akcjach biorą aktywny udział już od gimnazjum.

 

- W naszej szkole od 10 lat odbywa się Dzień Dawcy Szpiku, natomiast fundacja DKMS czynnie działa od 2008r. na terenie całej Polski. Uczestniczę w różnych akcjach organizowanych przez wolontariat CKZiU w Pionkach, ponieważ uważam, że warto pomagać innym. Każdy z nas może znaleźć się w trudnej sytuacji życiowej bądź też ciężko zachorować jak Joanna dla której jest dedykowana ta akcja. Każda najmniejsza pomoc może sprawić, że druga osoba będzie szczęśliwa, a jej życie stanie się lepsze. Należy być po prostu człowiekiem! – mówił Adrian Białek, uczeń i wolontariusz CKZiU.

 

 Agata Wąsik i Adrian Białek chętnie rejestrowali nowych potenjcalnych dawców

 

- W wolontariacie jestem od najmłodszych lat. Ja wraz z innymi wolontariuszami z wielką chęcią bierzemy udział już w dziesiątym Dniu Dawcy Szpiku organizowanym przez naszą szkołę. Zdecydowałam się na bycie wolontariuszką, bo mam w sobie chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Biorę udział w Dniach Dawcy Szpiku, bo uważam, że to szlachetna akcja mogąca uratować ludzkie życie, na przykład życie Joanny i innych potrzebujących, dla których dziś tu jesteśmy. Sami możemy potrzebować pomocy dlatego powinniśmy być bezinteresowni i kiedy tylko możemy pomagać jak najlepiej potrafimy – Agata Wąsik, uczennica i wolontariuszka CKZiU.

 

 

 

    
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook