Dzisiaj jest czwartek, 17 października 2019 r., 290 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Rewitalizacja Skweru na Alejach Lipowych zakończona
Dodał: MaG, 14-06-2019 09:58, odsłon: 1867
fot.UMP
fot.UMP

10 czerwca nasadzenia zieleni na Skwerze przy Alejach Lipowych zostały zakończone i tym samym zakończyła się rewitalizacja Skweru. Prace trwały od początku bieżącego roku.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Na zadanie według wniosku o dofinansowanie planowane wydatki wynosiły 1 153 715,89 zł. z czego faktyczny koszt przygotowania projektu, wykonania monitoringu, prac budowlanych i zieleni zamknął się w kwocie  918 132,54 zł.

 

Prace podzielone były na dwa etapy. Pierwszy etap dotyczył wykonania prac budowlanych i elementów małej architektury natomiast drugi etap dotyczył nasadzenia zieleni na Skwerze.

 

- W ramach pierwszego etapu wykonano prace rozbiórkowe, elementy ulic i chodników z kostki brukowej i granitowej oraz nawierzchnie z płyt betonowych i nawierzchnie mineralnie przepuszczalne. Ponadto przygotowano teren pod nasadzenia zieleni, wykonano trejaże i pergole oraz topiary. Zamontowano karmniki dla ptaków, urządzenia siłowni zewnętrznej oraz elementy edukacyjne dla dzieci. Wykonano instalacje nawadniającą oraz oświetlenie Skweru. Za prace budowlane odpowiedzialna była lokalna firma MARCBUD Marek Baran z Zalesia. – informuje Urząd Miasta Pionki

 

 

Drugim etapem prac było nasadzenia zieleni na Skwerze. Szata roślinna została wzbogacona o drzewa, różnego rodzaju krzewy, byliny, rośliny okrywkowe, pnącza oraz żywopłoty. Rośliny posadzono w dużej ilości z uwzględnieniem ich zróżnicowania, co wpłynie znacząco na estetykę tego miejsca. - Dobrana zieleń zachwycać ma kolorami od wiosny do późnej jesieni. Dopełnienie Skweru stanowią założone trawniki. Wykonawca nasadzeń Przedsiębiorstwo Usług Leśnych i Ogrodniczych OGRÓD i LAS Krzysztof Wziątek jest zobowiązane przez dwa miesiące od czasu odbioru Skweru do pielęgnacji i ewentualnych uzupełnień roślinności w czasie ich wstępnego okresu wegetacji, czyli przyjęcia się w gruncie. – dodają urzędnicy

 

Na Skwerze zamontowano również monitoring miejski w celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców korzystających z obiektu.

 

Nowo powstały Skwer ma służyć mieszkańcom naszego miasta jako miejsce spacerów, wypoczynku i rekreacji.   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook