Dzisiaj jest niedziela, 25 sierpnia 2019 r., 237 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Remonty, modernizacje i zakup kontenerów mieszkalnych. Jest nowy projekt gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminnym
Dodał: MaG, 13-02-2018 15:12, odsłon: 4288
fot.ilustracja/archiwum
fot.ilustracja/archiwum

Pod obrady radnych trafi nowy projekt gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminnym w latach 2018-2022. W planach są remonty i modernizacje obecnych lokali oraz zakup kontenerów jako mieszkania socjalne.

 

W programie przedstawiono również zasady zarządzania lokalami i budynkami wchodzącymi w skład zasobów mieszkaniowych, których właścicielem jest miasto Pionki. Głosowanie projektu już 27 lutego podczas 56. Sesji Rady Miasta.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Według informacji zawartych w projekcie miasto posiada 535 lokali mieszkalnych znajdujących się w 95 budynkach, 6 z nich jest w 100% własnością Gminy Miasto Pionki. 28 budynków zostało wybudowanych jeszcze przed 1945 rokiem. Do roku 1980 wybudowano 62, a po roku 1980 wybudowano 5 budynków. Wszystkie budynki zostały wyposażone w instalację wodną i kanalizacyjną. 30 z nich jest podłączonych do sieci centralnego ogrzewania.

 

Obecnie na lokale socjalne przeznaczone zostały 3 budynki. Dwa z nich znajdują się przy ulicy Aleje Lipowe 9 i 13 oraz jeden przy ulicy Leśnej 17.W sumie w tych budynkach znajduje się 205 lokali mieszkalnych. W planach jest zakup kontenerów jako lokale socjalne dla rodzin, które zostały eksmitowane z dotychczasowych mieszkań. - Gmina Miasto Pionki nie posiada mieszkań czynszowych dla rodzin o najniższych dochodach. Aktualne potrzeby mieszkaniowe w tym zakresie szacuje się na 133 lokale mieszkalne – czytamy w programie.

 

W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI BUDYNKI SOCJALNE

Z przedstawionej analizy potrzeb, planu remontów i modernizacji zasobów mieszkaniowych wynika, że czynnikami mającymi istotny wpływ na stan techniczny większości budynków jest ich wiek, rodzaj zabudowy, pokrycia dachu, sposób ich utrzymania oraz przeznaczonych środków finansowych na remont.

 

Jak wynika z dokumentu w pierwszej kolejności realizowane będą w latach 2018-22 remonty i modernizacje budynków położonych przy ulicy Aleje Lipowe 9, 13 oraz Leśnej 17. Są to lokale w 100% własnością miasta. Modernizacji ulegną pomieszczenia wspólne, w tym łazienki, wc i korytarze. W miarę posiadanych środków planuje się również modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania oraz wykonanie termomodernizacji budynków.

 

Źródłem pokrycia wydatków remontowych będę wpływy z czynszów za lokale mieszkalne oraz użytkowe oraz wpływy z dotacji oraz z pozyskanych środków unijnych. Z wpływów ze sprzedaży mieszkań finansowane będą roboty remontowe i konserwacyjne infrastruktury na miejskich terenach, budowa parkingów, utrzymanie dróg wewnętrznych.

 

Według założeń programu należy wprowadzić w życie „Pionkowskiego Programu Odpracowania Zadłużeń Czynszowych” oraz czytelnych i jawnych zasad przydzielania lokali.  Pełna treść projektu uchwały oraz programu do pobrania TUTAJ.

 

 

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Wybory za kilka miesięcy i znowu obiecanki hotelowe. Przez trzy lata były bale i lańcuchy ważniejsze. A kto to jesienią 2014 roku śmigał po Al. Lipowe nr 13 i obiecywał apartamenty ?
13-02-2018, 15:29:07
+ 129
- 248
odpowiedz
Znowu wizje bez pokrycia, ponowne obietnice wyborcze w myśl: "nikt wam tyle nie da co ja obiecam", patrz 2014 r. - ja mam 100 mln na Staw Dolny, obiecuję poprawić warunki w blokach hotelowych bo to urąga godności ludzkiej! Czy pamięta Pan te słowa - Pańskie słowa Panie Zawodnik???

Zanim Pan przejdzie do pomysłów z rodzaju tych z chmur, radzę chociaż w ostatnim roku kiepskiej i słabej kadencji zająć się problemem ściągania zaległości czynszowych (z odsetkami prawie 14 mln zł.) bo w tym obszarze to kompletna PORAŻKA!!! Mieszkańcy płacący czynsz, podatki utrzymują cwaniaków w stosunku do których Pańscy podwładni nie wyciągnęli i nie wyciągają żadnych konsekwencji.
14-02-2018, 07:21:43
+ 134
- 217
odpowiedz
Przyjął Pionki z 1 mln-owym długiem , odda z zadłużeniem na 40 mln...
14-02-2018, 21:46:29
+ 116
- 38
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook