Dzisiaj jest poniedziałek, 25 marca 2019 r., 84 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Region. 'Polanka' w Garbatce-Letnisku może przejść piękną metamorfozę. Co się zmieni?
Dodał: MarBas, 10-08-2017 14:36, odsłon: 20509
Przez całe lato w Garbatce można spotkać wielu miłośników wypoczynku nad wodą. Fot. archiwum
Przez całe lato w Garbatce można spotkać wielu miłośników wypoczynku nad wodą. Fot. archiwum

"Polanka" w Garbatce-Letnisku to miejsce szczególne, przez wiele osób uznawane za kultowe. Gminny Ośrodek Wypoczynkowy od lat przyciąga swoim urokiem i mikroklimatem dziesiątki szukających odpoczynku turystów, jak również stanowi świetne miejsce odpoczynku dla lokalnej społeczności ale również regionu. Wiele wskazuje na to, że może być tam jeszcze pięknej, bo władze gminy zamierzają wykonać dużą i kosztowną inwestycję związaną ze zbiornikiem wodnym.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Zakres planowanych prac zakłada przede wszystkim przebudowę istniejących jazów, czyli budowli służących do piętrzenia i opuszczania poziomu wody w zbiorniku (potocznie nazywanych tamami). Na Polance znajdują się dwa takie urządzenia: jedno przy kładce prowadzącej na drugą stronę i drugie bliżej zbiornika Budowa.

 

Modernizacja urządzeń zakłada podniesienie piętrzenia wody o około metr, dzięki czemu będzie głębiej. Dodatkowo kładka przy pierwszym z nich ma zostać zastąpiona nową - wysoką, półkulistą, pod którą będzie można swobodnie przepłynąć.

 

Ale to nie koniec planowanych inwestycji. - Planujemy montaż nowych, drewnianych pomostów oraz małego molo dla sprzętu pływającego: kajaków czy rowerków wodnych. Do tego dochodzą kwestie związane z małą infrastrukturą: nowe kosze czy ławeczki - wylicza sekretarz Gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz.

 

W planach jest także spuszczenie wody ze zbiornika, by odmulić i wyczyścić dno, a także wymiana piasku na plaży.

 

Szacowany koszt prac to około 2 milionów złotych. Realizacja tej kosztownej inwestycji będzie uwarunkowana od pozyskania zewnętrznych środków finansowych. Prace najwcześniej mogłyby ruszyć w 2018 roku.

 

Na Polance może być jeszcze piękniej! 

 

Polanka - miejsce wypoczynku

 

Gminny Ośrodek Wypoczynkowy "Polanka" to miejsce szczególnie popularne latem. To jedyne na terenie powiatu kozienickiego miejsce przeznaczone do kąpieli (Jezioro Kozienickie ma status kąpieliska) i każdego dnia można tu bezpiecznie wypoczywać pod czujnym okiem ratownika. Na wszystkich chętnych czeka też boisko do siatkówki plażowej, jest równeż plac zabaw dla najmłodszych oraz lokal gastronomiczny. Przyjezdni goście mogą tu znaleźć nocleg w domkach kampingowych.

 

"Polanka" to przede wszystkim miejsce o wyjątkowym mikroklimacie, położone w otoczeniu rezerwatu przyrody "Krępiec". Miłośnicy leśnych spacerów bez trudu wyruszą stąd na szlaki turystyczne, by obcować z naturą w najpiękniejszym wydaniu.

 


 Na przyjezdnych gości czekają miejsca noclegowe w domkach kempingowych.

 

Imprezowy szał

 

Ośrodek tętni życiem i jest miejscem wielu imprez najróżniejszego rodzaju, takich jak festiwal Rock Letnisko, coroczne Dni Garbatki, zloty motocyklowe Bike Night czy kolejne Sołtysiady bądź spotkania seniorów. Chętnie zaglądają tu także miłośnicy klasycznych samochodów czy motocykli. Przez scenę "Grzybka" przewinęło się wielu sławnych artystów, których znamy chociażby z telewizji. Niejednokrotnie mogli się tu też prezentować również lokalni twórcy.

 

Z roku na rok "Polanka" przyciąga coraz więcej miłośników wypoczynku nad wodą, czemu sprzyjają kolejne inwestycje i przedsięwzięcia, oddając letniskowy klimat Garbatki-Letniska.

 


Imprezy na Polance zawsze przyciągają setki osób.

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook