Dzisiaj jest wtorek, 28 stycznia 2020 r., 28 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
PWKC przeprowadzi kontrolę przyłączy sanitarnych i nielegalnych podłączeń wód opadowych
Dodał: MaG, 09-09-2019 10:05, odsłon: 2530
fot.pixabay
fot.pixabay

Pionkowska spółka PWKC przeprowadzi szereg kontroli przyłączy sanitarnych oraz nielegalnych podłączeń wód opadowych. Pierwsze kontrole rozpoczną się już 11 września.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach informuje, że został powołany „Zespół ds. przeprowadzenia inwentaryzacji sieci kanalizacji ściekowej i wód opadowych na terenie miasta Pionki”. - Informujemy, iż Zespół rozpoczyna kontrole od środy 11.09.2019 r. – czytamy w komunikacie spółki

 

- Kontrole mają na celu sprawdzenie szczelności i poprawności przyłączy sanitarnych oraz nielegalnych podłączeń wód opadowych (rynny dachowe, kratki ściekowe, rury drenażowe) do urządzeń kanalizacji sanitarnej. – informuje spółka PWKC

 

Kontrole przeprowadzane będą za pomocą generatora zimnej pary, która jest całkowicie nieszkodliwa, bezwonna, bezpieczna dla ludzi i zwierząt. W przypadku pojawienia się zimnej pary w pomieszczeniach zalecamy przewietrzenie pomieszczeń, a pojawienie się jej w budynku świadczy  o niewłaściwie podłączonej instalacji wewnętrznej budynku.

 

- W związku z powyższym prosimy Państwa o sprawdzenie, gdzie włączona jest instalacja odprowadzająca wody opadowe i drenażowe z Państwa posesji. Włączenie wód deszczowych do kanalizacji sanitarnej powoduje zmniejszenie możliwości odbioru ścieków przez istniejącą instalację podczas intensywnych deszczy, co w konsekwencji prowadzi do lokalnych podtopień lub zalewania niżej położonych pomieszczeń. – dodaje PWKC

 

Zgodnie z Ustawą z dnia 07 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków: Art. 9.1. Zabrania się wprowadzania ścieków opadowych i wód drenażowych do kanalizacji sanitarnej.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
proszę przeprowadzić także kontolę prawidłowego poboru wody,przez niektorych mieszkańcow ,tu się okaże co w trawie piszczy.
09-09-2019, 20:24:21
+ 14
- 1
odpowiedz
Ciekawe podejście do tematu ilości wody w obiegu. Skoro mamy suszę czyli za mało wody to dziwi mnie fakt jej nie przyjmowania. Piszecie że macie jej w nadmiazen chociaz nie chce misie w to uwierzyć skoro jest susza.
01-10-2019, 15:42:24
+ 1
0
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook