STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Proch wygrał pierwszy mecz kontrolny
Dodał: MaG, 05-02-2018 07:35, odsłon: 1328

Piłkarze Prochu Pionki mają za sobą pierwszy mecz towarzyski tej zimy. Pokonali 1:0 na boisku w Puławach drużynę czwartoligowego Powiślaka Końskowola. Gra pionkowskiej drużyny to dobry prognostyk przed rundą wiosenną.

W pierwszym tegorocznym sparingu, biało-zielonym przyszło zmierzyć się  z wiceliderem lubelskiej czwartej ligi. Przeciwnik okazał się być wymagający, ale pionkowska drużyna w niczym praktycznie nie ustępowała. Co prawda to rywal częściej był w posiadaniu piłki, ale to Proch stwarzał sobie groźniejsze okazje do zdobycia gola.

Jedyna bramka padła tuż przed przerwą i trochę na raty. Kacper Nowosień i Bartek Kozicki uderzali na bramkę przeciwnika, ale dopiero Erwin Kisiel skutecznie dobił ją do siatki.

- Bez względu na to, czy jest to sparing, czy mecz ligowy, po to się wychodzi na boisko, aby wygrać. Każde zwycięstwo cieszy. Spotkaliśmy się z mocnym przeciwnikiem, który ma w swoich szeregach wielu doświadczonych zawodników. Szczególnie w pierwszej połowie stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji i z tego się cieszymy, ale mamy niedosyt jeśli chodzi o utrzymanie się przy piłce. Brakowało też skuteczności - mówił po meczu dla klubowej telewizji trener Prochu, Mariusz Sztobryn.

W ekipie Prochu zagrało dwóch nowych zawodników, pozyskanych przed kilkoma dniami z LKS Promna. Zarówno Daniel Barzyński, jak i Kacper Nowocień pokazali się z dobrej strony. Szkoleniowiec również ocenił wysoko ich umiejętności. Dodał, że kadra nie jest jeszcze zamknięta. Sztab szkoleniowy i władze klubu czujnie penetrują rynek, obserwują co dzieje się w wyższych ligach i być może ktoś jeszcze dołączy do drużyny.

Następny mecz towarzyski, Proch Pionki zagra z MKS Ryki, ale nie wiadomo jeszcze, gdzie i kiedy rozegrany zostanie ten mecz.

Powiślak Końskowola - Proch Pionki 0:1 (0:1)
Bramka: Erwin Kisiel 40
Proch: Majos - Szczepański, Kowalkowski, Kapusta, Mucha - Kozicki, Sobieraj, Kisiel, Nowocień - Barzyński - Bańcerowski. Proch II połowa: Zawodnik - Szczepański (70 Mucha), Kowalkowski, Kapusta, Pachlerski - Nowocień (67 Kozicki), Kołodziej, Sobieraj (63 Kisiel), Barzyński (76 Bańcerowski) - Cierzuch - Nqabeni.