Dzisiaj jest piątek, 29 maja 2020 r., 150 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Oferta Szkół
[WIDEO] Pracownicy ekoPionki w obawie o swój byt pojawili się na trwającej Sesji Rady Miasta
Dodał: MaG, 27-02-2019 22:17, odsłon: 5832

W trakcie trwania obrad V Sesji Rady Miasta delegacja pracownicza spółki EkoPionki z Panią prezes Dorotą Sadurską na czele pojawiła się podczas trwających obrad. Przedstawili swoje zaniepokojenie spowodowane odrzuceniem uchwały, która bezpośrednio wpływa na brak wynagrodzeń dla pracowników spółki.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Pionki Tomasz Łyżwa próbował wyjaśniać całą tą zaistniałą sytuację, który swój głos przeciwko uchwale argumentował niedoinformowaniem radnych w sprawie pieniędzy przeznaczonych dla EkoPionki, a także nieobecnością Pani prezes Doroty Sadurskiej na komisji, w której jeden punkt dotyczył dołożenia pieniędzy dla spółki.

 

- Ja głosowałem oczywiście przeciwko, bo jesteśmy niedoinformowani na co te pieniądze poszły i przecież zimy nie mieliśmy też takiej srogiej żeby te pieniądze dołożyć – mówił Tomasz Łyżwa.

 

W obronie pracowników EkoPionki stanął burmistrz Robert Kowalczyk - Nie było o tym mowy na komisji. Przyszli ludzie, którzy bardzo ciężko pracują. Większość z nich ma nawet do najniższej krajowej wliczane stażowe od wielu lat i czas najwyższy z tym skończyć, a wy mówicie żeby im nie dać za to, że pełnili dyżury, a czy padało czy nie padało, co to ma za znaczenie.

 

Pracownicy wyszli z protestem zapowiadając, że gdy teraz będzie odśnieżanie to po prostu nie wyjadą na ulicę.

 

W zeszłym roku został tak skonstruowany budżet, że była pula, która nie wystarczyła na odśnieżanie i my to wiedzieliśmy od razu. Państwo przegłosowali ten budżet nie pytając o to czy to wystarczająca kwota. Po prostu sobie przegłosowaliście. Ja chciałabym powiedzieć ze akcja odśnieżanie, akcja zimowa w naszym mieście w naszym mieście była jest i będzie od 1 stycznia do 31 marca i od 1 listopada do grudnia. Jeżeli pieniądze przegłosowane w budżecie są nie wystarczające już w styczniu to cos tutaj jest nie tak – mówiła prezes EkoPionki Dorota Sadurska.

 

Przewodniczący rady Wojciech Maślanek bezpośrednio zaatakował spółkę.

 

- Jeśliby pani prezes przeczytała projekt uchwały to by tej sztucznie ustawionej wizyty aktualnie nie było. Cóż ja mogę więcej dodać. Dodać mogę tylko jeszcze tyle szanowni państwo, że jedną z większych porażek tamtej kadencji było zlikwidowanie MZUKu i powołanie was jako spółki. Doskonale wiedzieliście, że nie macie sprzętu, macie 70 letni sprzęt, jak chcecie się utrzymać na rynku i na czym chcecie zarabiać – Wojciech Maślanek.

 


 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Jak słucham tych panów z tej dziewiątki to stwierdzam iż należy przeprowadzać testy psychologiczne na inteligencję przed wyborami do RM????.
28-02-2019, 06:59:53
+ 51
- 77
odpowiedz
Przecież pan Maślanek był w tamtej Radzie i jest zdziwiony,żenada,właśnie wybraliście państwo nastęnychradnych bezradnych.
28-02-2019, 10:54:09
+ 37
- 66
odpowiedz
Pięknie się mówi jak się w wieku 40+ bierze emeryturkę mundurową oraz 1200zł na miesiąc za kilka spotkań w urzędzie ! Super mądrość !
28-02-2019, 11:49:23
+ 44
- 62
odpowiedz
Amator
Bing Bang! Moc sprawcza Betlejemskiego Światełka Pokoju przestała działać, płomień zgasł, maski opadly ujawniając prawdziwe intencje. Zamiast dbac o miasto, jak to się deklarowało w kampanii wyborczej, uprawia się teraz obstrukcję w imię partyjnych interesów. Teraz dezorganizujemy pracę struktur miejskich, bo burmistrz nie chce tańczyć, jak mu zagrają? Zalosne. Zapamietajmy nazwiska tej dziewiątki w kontekście kampamii wyborczej za kilka lat.
28-02-2019, 17:42:34
+ 50
- 28
odpowiedz
Jako przewodniczący to chyba wiecej niż 1200. A swoją droga to czy ktoś pamięta jak głosował p.Maslanek w poprzedniej kadencji? Za przekształceniem MZUK w spółkę, czy przeciw.
01-03-2019, 21:55:32
+ 21
- 48
odpowiedz
Powinniśmy zobaczyć wyniki finansowe tej spółki zanim uszczuplimy budżet Miasta.
07-03-2019, 09:14:24
+ 38
- 15
odpowiedz
Panu Maślankowi woda sodowa do głowy uderzyła i nie musi jechać do Krakowa
07-03-2019, 09:42:10
+ 18
- 45
odpowiedz
Amator
On już nie musi nigdzie jeździć, stołek ma i nie 1200, a chyba conajmniej 1900.. Dlaczego nie ma info o comiesięcznych kwotach diet wszystkich radnych, o wykształceniu, zainteresowaniach? O szwaczce już wiemy wszystko tylko nie wiemy ile zarabia miesięcznie, a ile pracownik jej podległy. Ona " chciała powiedzieć" o akcji zimowej , a tu wiosna się zbliża. W ubiegłym roku w marcu na ulice wyjechała maszyna i zamiatała piach. Akcja trwała do końca kwietnia. Potem drugi raz wymitali piach przy krawężnikach. Miasto nie ma obowiązku rozdawać pieniędzy firmom prywatnym, każdy prezes chciałby dostać gotówkę do dyspozycji i siedzieć za biurkiem. W tym przypadku trzeba się o nią postarać albo uzasadnić, podać konkretny cel. Radni powinni zagłosować za uchwałą i dać na akcję sprzątania miasta, jest brudno , piach zalega na jezdniach i krzewy nieprzycięte. Szkołę trzeba rozbudować, bo wykonany projekt czeka od lata, jesienią rozpoczęto działania, pieniądze są, tylko budować. Jak można odkładać tak ważną inwestycję, akademia w korytarzu , a gdzie lekcje wf? Od 2015 roku w szkole się zmieniło. Kiedyś na farbę zrzutkę robili rodzice, na pomoce i różnoraki sprzęt pieniądze gromadzili nauczyciele sprzedajac podczas festynów i chyba dni otwartych upieczone przez siebie ciasta i potrawy z różnych zakątków świata . My chetnie pomagaliśmy. Wstyd żeby radna nie głosowała za jak najszybszym dokończeniem budowy szkoły i wyprowadzeniem toalet z piwnic. Jest ciepło, bierzcie się do roboty, a nie pokazujecie fochy jak małe dzieci. 2 tygodnie macie przed sesją na rozmowy i dyskusje, a Wy na sesji "cyrki odstawiacie"?
08-03-2019, 15:48:18
+ 13
- 16
odpowiedz
MURARZE NA MURY SZWACZKI DO SZWALNI NA NOWO ZBUDUJEMY POLSKE LUDOWO
09-03-2019, 15:36:28
+ 20
- 19
odpowiedz
Amator
Pisarze do piór, studenci do nauki, pasta do zębów! Dlaczego jakosc zycia mieszkańców naszego miasta musi się diametralnie obnizyc, bo nagle w zgodnej i wydawałoby się sielankowej rodzinie sprawującej w nim wladze, skaczą sobie do gardel i próbują przegryźć tętnice?
09-03-2019, 23:25:15
+ 9
- 10
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook