Dzisiaj jest niedziela, 20 stycznia 2019 r., 20 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Pracodawcy szukali pracowników. Ponad 1300 ofert na XIV Targach Pracy
Dodał: MaG, 24-05-2018 12:23, odsłon: 2277

Spawacz, operator prasy krawędziowej, tokarz, elektromonter lub stolarz. To tylko kilka z zawodów, w których pracę niemal od ręki mogli otrzymać bezrobotni. Dla tych, którzy szukają pracy sezonowej firmy przygotowały oferty w Polce oraz Holandii. W Pionkach odbyły się XIV Targi Pracy.

Ponad 60 wystawców, przedstawicieli firm i pośredników zachęcało bezrobotnych do podjęcia pracy. Na tych, którzy jej poszukiwali czekało ponad 1300 ofert  w kraju i zagranicą.  Organizatorem targów był Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu, Filia w Pionkach oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP Radom.

- Nasz lokalny rynek pracy jest pełen sprzeczności. Bo z jednej strony to jest 21 550 osób zarejestrowanych jako bezrobotnych na koniec ubiegłego miesiąca, a z drugiej strony potężne braki u przedsiębiorców – mówił podczas otwarcia targów dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu Józef Bakuła

W podobnym tonie wypowiadali się sami pracodawcy obecni na targach, którzy narzekali na brak rąk do pracy. Ich zdaniem trudno jest znaleźć pracownika z fachem w ręku.

- Problem polega na tym, że dziś brakuje osób z doświadczeniem i kwalifikacjami. Już nawet tego nie wymagamy, poszukujemy osób, które chętnie podejmą pracę i będą chciały się uczyć zawodu – mówi jeden z pracodawców

 

W ciągu kilku godzin targi odwiedziło kilkaset osób poszukujących pracy


Na pionkowskich targach można było znaleźć zatrudnienie m.in. jako operator frezarki, kucharz, instruktor spawania, stolarza, księgowy, kasjer-sprzedawca, operator maszyn, elektromonter , frezer, geodeta, inżynier budowy czy pracownik restauracji MC Donalds.

Osoby bezrobotne, zainteresowane podjęciem pracy chętnie sprawdzały poszczególne oferty, pytając najczęściej o formę umowy o pracę, wysokość wynagrodzenia i miejsce pracy.

- Jestem zainteresowana pracą jako kasjerka. Mam blisko 50 lat i trudno mi jest znaleźć w moim wieku pracę w Pionkach.  Od dłuższego czasu poszukuję jakiejkolwiek pracy. Z tego co widzę być może uda mi ją znaleźć w Radomiu – stwierdziła Pani Anna bezrobotna od trzech lat.

Mimo ofert pracy wielu bezrobotnych zarejestrowanych w pionkowskiej filii Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu przybyła tylko i wyłącznie, by uzyskać podpis stwierdzający uczestnictwo w targach. 
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook