Dzisiaj jest niedziela, 21 października 2018 r., 294 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Porwanie, przekręt finansowy i szantaż. Kto chciał wysadzić w powietrze budynek w centrum Pionek?
Dodał: JaW, 17-07-2017 13:13, odsłon: 26124

Czy butla z gazem i zapalona świeczka, która na początku maja mogła spowodować wybuch w budynku Pionkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w centrum miasta, to zemsta i efekt szantażu? Jak udało nam się dowiedzieć śledczy z Prokuratory Okręgowej w Radomiu wiążą tą sprawę z malwersacjami finansowymi, których miała się dopuścić jedna z byłych już pracownic PSM. Kobieta zamiast zapłacić fakturę do PWKC przelała blisko 120 tysięcy złotych na swoje prywatne konto. Otrzymała zarzuty i przyznała się do winy.

Cała historia może być dobrym scenariuszem do filmu kryminalnego. Zaczęła się kilka miesięcy temu, kiedy jedna z byłych już pracownic Pionkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zamiast zapłacić 120 tysięcy złotych, które było fakturą za ciepło, sfingowała dokument i przelała pieniądze na swoje prywatne konto. Przekręt ujrzał światło dzienne w maju. Kobieta w czerwcu otrzymała zarzuty z art. 286 kk i przyznała się do zarzucanych jej czynów. Dodatkowo z pracy została zwolniona w trybie dyscyplinarnym.

 

- Prokurator nie zdecydował na zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Wpływ na taką decyzję miało to, że ta pani przyznała się do zarzucanych jej czynów, dokładnie opisała okoliczności zdarzenia, a kwota pieniędzy będąca przedmiotem przestępstwa została w dużej mierze zwrócona – przekazuje prokurator Andrzej Stojak z Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

 

Obecnie radomska prokuratura prowadzi jeszcze dwa postępowania związane z całą sprawą. Pierwsze dotyczy uprowadzenia pracownicy PSM, do którego miało dojść w czerwcu. Kobieta po kilku dniach została odnaleziona nad morzem w okolicach Pucka. Drugie jest związane z podrzuceniem w piwnicach biurowca PSM odkręconej butli z gazem.

 

Jak udało nam się dowiedzieć śledczy wiążą sprawę malwersacji finansowej i uprowadzenia z podrzuceniem w biurowcu PSM przy Placu Konstytucji 3 Maja odkręconej butli z gazem, przy której ktoś zostawił zapaloną świeczkę. Do tego zdarzenia doszło 8 maja tego roku.

 

- Śledztwo prowadzone jest w sprawie i nikt nie otrzymał zarzutów. Nie wykluczamy, że zdarzenie było efektem zastraszania i próby wymuszenia spłaty długów przez osoby trzecie w stosunku do kobiety, która otrzymała zarzut malwersacji finansowych – dodaje prokurator Stojak.

 

Intensywne czynności w całej sprawie na zlecenie prokuratury prowadzą kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu oraz pionkowscy policjanci.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook