Dzisiaj jest niedziela, 21 lipca 2019 r., 202 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Alior Bank
Półborzanki z Augustowa gospodarzami V Przeglądu Piosenki Biesiadnej „Jesień w Sercu Puszczy''
Dodał: MaG, 24-09-2018 13:56, odsłon: 2441
fot.UGP/GR
fot.UGP/GR

Koło Gospodyń Wiejskich w Augustowie prowadzi swoją działalność od dekady. Od niemal dekady również istnienie przy KGW zespół śpiewaczy „Półborzanki", który nawiązuje do dawnej  nazwy Augustowa.


Przy okazji okrągłego jubileuszu kilka dni temu odbył się  V Przegląd Piosenki Biesiadnej „Jesień w Sercu Puszczy'', który odbywa się od początku pod patronatem wójta Gminy Pionki Mirosława Ziółka oraz starosty radomskiego Mirosław Ślifirczyka.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Działalność koła mocno wspiera wspiera Gmina Pionki oraz sołtys i jednocześnie radny - Dariusz Gonciarz. Założycielką koła była Pani Aleksandra Tomaszewska, która wraz z Panią Teresą Domańską była w pierwszym zarządzie. W roku 2014 powołano nowy zarząd, którego prezesem została Pani Bożena Kłosowska, wiceprezesem Pani Agnieszka Sztobryn. Kierownikiem muzycznym jest Pan Grzegorz Sztyber.

 

Wójt Mirosław Ziółek przekazał KGW bon o wartosci 2 tysięcy złotych


Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich odbył się w Karczmie u Suchego w Augustowie, a nagłośnienie zapewnił DJ GeMi MUSIC PRESENTER.  Przegląd prowadzili Małgorzata Gonciarz i Grzegorz Sztyber. W V Przeglądzie Piosenki Biesiadnej „Jesień w Sercu Puszczy'' uczestniczyło 14 zespołów. Jako pierwsi  na scenie wystąpili gospodarze Zespół "Półborzanki" z Augustowa witając wszystkich serdecznie. Zaraz po nim wystąpiło czternaście kolejnych Klubów Seniora reprezentujących ziemię radomska, zwoleńską,  kozienicką oraz warecką.

 

Życzenia kolejnych lat działaności przekazał również przewodniczący Rady Gminy Pionki Tomasz Wróbel oraz radny Dariusz Gońciarz


Wspólna impreza była również idealną okazją do zaprezentowania działalności koła, które dość skutecznie pozyskuje fundusze na realizację zadań statutowej, a swoim dorobkiem kulturalnym przekazuje najpiękniejsze tradycje naszego regionu.

 

 

 

 

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Kawał mi się przypomniał. A nawet dwa


Co to jest: jest okrągłe, tańczy, śpiewa, recytuje, daje d... i gotuje?
- Kolo Gospodyń Wiejskich.
Dodane obrazki:
25-09-2018, 01:27:08
+ 3
- 1
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook