Dzisiaj jest wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 113 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO

Pionki będą miały schronisko dla zwierząt. Samorząd chce przekazać działkę przy ulicy Garszwo
Dodał: JaW, 24-05-2017 12:47, odsłon: 14216
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Dzięki miłośnikom czworonogów w Pionkach ma powstać schronisko dla bezdomnych zwierząt. Od lat aktywnie zabiegało o to Pionkowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. W sprawę zaangażował się też lokalny samorząd, który ma przekazać część działki przy ulicy Garszwo, bo tam znajdowałoby się schronisko. Podczas najbliższej sesji Rady Miasta głosowany będzie nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. To pierwszy krok do tego, żeby w 2018 roku zafunkcjonowało tam schronisko z prawdziwego zdarzenia.

 

Na zdjęciu: Od blisko dziewięciu lat miejskie przytulisko dla bezdomnych zwierząt znajduje się na terenie byłego Pronitu.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Zapowiadane od lat utworzenie schroniska w Pionkach nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Taka informacja na pewno może ucieszyć wszystkich wolontariuszy i osoby zaangażowane w prace PTOnZ. Od 2008 roku bezdomne psy z Pionek i okolic znajdują bezpieczną przystań w przytulisku, które mieści się na terenie dawnego Pronitu. Obecnie przebywa tam około 30 zwierzaków. Niemal cały czas brakuje miejsca dla kolejnych kundelków, a i sama forma tzw. przytuliska daje ograniczone możliwości w porównaniu do sankcjonowanego decyzją administracyjną schroniska.

 

PTOnZ działa w tej sprawie bardzo aktywnie.

 

- Skierowaliśmy listy intencyjne o współprace do gminy Garbatka-Letnisko, miasta Pionki, gminy miasta Kozienice, gminy Jedlnia-Letnisko i gminy Pionki. Liczymy na to, że samorządy mające do tej pory podpisane umowy ze schroniskami przykładowo w Puławach czy innych miastach, będą zainteresowane powstaniem schroniska w Pionkach – mówi Elżbieta Fliszkiewicz, prezes Pionkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

 

Burmistrz Romuald Zawodnik potwierdza, że miejskie przytulisko ma przenieść się z Pronitu na ulicę Garszwo.

 

- Znaleźliśmy nową lokalizację obok oczyszczalni ścieków. Najpierw dla tego terenu musi zostać uchwalony nowy plan zagospodarowania przestrzennego. To może potrwać kilka miesięcy. Działka jest duża i spotkała się z aprobatą członków PTOnZ – mówi Zawodnik.

 

Plusem jest to, że na działce przy ulicy Garszwo znajdują się pomieszczenia, których część będzie można wykorzystać na potrzeby schroniska.

 

- Na pewno zorganizujemy zbiórkę. Część prac będziemy chcieli wykonać metodą gospodarczą. Liczymy też na wsparcie samorządów. Nasi wolontariusze są tak operatywni, że na pewno się uda – dodaje z optymizmem Elżbieta Fliszkiewicz.

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Jest nadzieja, że pokrzywdzone przez ludzką głupotę zwierząta będą miały jeszcze lepsze warunki. To dobrze dla PTOnZ, wolontariuszy i Miasta bo jest szansa, że będzie mniej dopłacało. Ale żeby to wszystko się udało i wyszło mam jedną prośbę do Pani Prezes PTOnZ, otóż - żeby tak sie stało to Pan Zawodnik musi mieć całkowity zakaz wstępu na teren budowy aż do oddania obiektu, bez jego wizji i samowolnych zmian w projekcie. Piszę o tym gdyż mam uzasadnioną obawę i nie chcę żeby kolejna miejska inwestycja nie skończyła tak jak stadion miejski, basen, Staw Górny itd. ...
25-05-2017, 11:19:23
+ 120
- 35
odpowiedz
VIP
Upłynął rok + . Gdzie to schronisko ? Obiecanki cacanki ???
Dodane obrazki:
21-07-2018, 09:44:11
+ 102
- 30
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook