Dzisiaj jest czwartek, 22 sierpnia 2019 r., 234 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Pies żywcem obdarty ze skóry znaleziony pod Pionkami! Trwa akcja pomocy suczce
Dodał: MaG, 05-02-2019 08:35, odsłon: 3966
fot.PTONZ
fot.PTONZ

- W naszej długoletniej historii pomocy bezdomnym zwierzętom nie mieliśmy tak drastycznego przypadku. Ta suczka nie miała skóry od połowy ciała, nie miała siły się podnieść, tylko wzrokiem błagała o pomoc - opowiada Woletta Maślanek, inspektor z Pionkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Pionkowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zajmuje się pomocą bezdomnym zwierzętom nie tylko na terenie miasta i gminy Pionki, ale i okolicznych miejscowości.

W czwartek w jednym z gospodarstw w niewielkiej wsi w gminie Pionki inspektorzy zobaczyli, jakie piekło potrafi zgotować psu człowiek.

 

- Zadzwoniła do mnie kobieta, której kilkakrotnie pomagałam w sprawie bezdomnych zwierząt. Opowiedziała, że szukając swojego psa trafiła na opuszczoną posesję na końcu wsi. Pod ścianą ruin budynku znalazła psa, którego bała się dotknąć, bo zwierzę nie miało skóry na tylniej części ciała - mówi Wioletta Maślanek, inspektor do spraw ochrony zwierząt z Pionkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. - Natychmiast pojechaliśmy na miejsce. Zobaczyłam tego psa, przytulonego do ściany, który patrzył na nas szeroko otwartymi oczami i błagał o pomoc. Od połowy pleców zamiast skóry na ciele miał jedną wielką ranę. Nie ruszał się, nie podnosił, tylko patrzył - mówi Wioletta Maślanek. - Tak drastycznego przypadku przemocy wobec zwierząt nie mieliśmy tu nigdy.

 

 Pies natychmiast trafił pod opiekę weterynarzy z przychodni PulsVet przy ulicy Niepodległości w Pionkach.

 

- Weterynarz Michał Potera stwierdził, że obrażenia nie są świeże, zwierzę musiało leżeć z tą raną od kilku dni. Po podaniu środków przeciwbólowych i natychmiastowym dokładnym oczyszczeniu rany okazało się, że jej brzegi są bardzo regularne, a to i jej rozmiar wskazują na to, że została zadana przez człowieka - opowiada Wioletta Maślanek. - Na pewno nie spowodował jej wypadek drogowy, maszyna rolnicza czy na przykład kosiarka.

 

Sunia, która dostała imię Wiki, jest pod opieką Pionkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, które nie ma środków na pomoc dla psa, dlatego uruchomiło zbiórkę na portalu zrzutka.pl pod hasłem „Żywcem obdarta ze skóry - leczymy Wiki”. Pierwsze wpłaty pozwoliły na umieszczenie suczki w klinice małych zwierząt w Warszawie, gdzie jest pod opieką specjalistów i może korzystać na przykład komory hiperbarycznej, która przyspiesza gojenie ran. Ile będzie trwało leczenie, nie wiadomo. Okazuje się, że pies ma ranę w okolicach ogona, może mieć także poranione jelita, co wskazuje na długotrwałe i okrutne znęcanie. Prawdopodobnie pies będzie musiał przejść także przeszczep skóry, bo rana jest zbyt rozległa.

 

Aby pomóc w pokryciu kosztów leczenia psa, można wpłacać pieniądze na konto Pionkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, PKO BP S.A, oddział I w Pionkach, numer rachunku 48 1020 4317 0000 5102 0260 8180, tytułem: „Wiki obdarta ze skóry”.

 

Pozostaje pytanie: kto zgotował suczce taki okrutny los?


- Nie wiadomo, jak pies znalazł się na tej posesji, we wsi ani w okolicy nikt takiego psa nie widział. Prawdopodobnie Wiki została tam podrzucona - mówi Wioletta Maślanek. - Zrobimy wszystko, żeby ją uratować - dodaje.

 

Sprawca cierpień psa nie jest znany. Członkowie pionkowskiego towarzystwa mają zamiar zgłosić sprawę na policję. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

 

 

źródło: PTONZ, EchoDnia   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Co musi siedzieć w mózgu takiego człowieka ( choć człowiekiem trudno go nazwać).Mam nadzieję, że złapią tego zwyrodnialca i że już nie zrobi krzywdy żadnemu innemu zwierzęciu.
05-02-2019, 11:06:47
+ 38
- 22
odpowiedz
VIP
Barbarzyństwo ! To jest groźny dla społeczeństwa psychol . Wielu morderców zaczynało swoje " nauki " od maltretowania zwierząt . Policja powinna potraktować poważnie to przestępstwo .
Dodane obrazki:
05-02-2019, 11:38:16
+ 133
- 21
odpowiedz
Popieram. To jest psychol.
06-02-2019, 12:58:14
+ 54
- 1
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook