Dzisiaj jest poniedziałek, 06 kwietnia 2020 r., 97 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Pieniądze na drogi, chodniki, szpital i bombę ekologiczną. Przed nami sesja Rady Miasta
Dodał: MaG, 24-02-2020 18:59, odsłon: 1502
fot.ilustracja
fot.ilustracja

Przebudowa dróg i chodników, rozbudowa ulicy Fabrycznej, likwidacja bomby ekologicznej, modernizacja basenu miejskiego o organizacja Festiwalu Czarnego Krążka w CAL. W piątek odbędzie się XIX sesja Rady Miasta Pionki.

W najbliższy piątek 28 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Pionki odbędzie się XIX posiedzenie Rady Miasta. W trakcie obrad radni zdecydują m.in. o udzieleniu pomocy dla Powiatu Radomskiego w kwocie 500 tys. złotych z przeznaczeniem na poprawę infrastruktury oraz rewitalizację budynku szpitala w Pionkach. Po podjęciu uchwały przez radnych będzie możliwe podpisanie umowy z powiatem na dofinasowanie tego zadania.

 

Prócz pieniędzy na szpital radni zdecydują również o przeznaczeniu środków na zadania inwestycyjne - przebudowę dróg i chodników miejskich  - projekt ul. Jagiellońskiej, Wiśniowej, Dziewiątego, Alei Lipowych oraz skweru przy basenie na łączną kwotę 170 tys. złotych.

 

Zmiany w uchwale budżetowej dotyczyć mają dodatkowo przeznaczenie kwoty 500 tys. złotych na realizację rozpoczętego zadania „Rozbudowa ulicy Fabrycznej”. Zwiększenie wydatków związane jest z koniecznością zabezpieczenia środków na prace planowane do realizacji w 2019 roku a nie zafakturowane (260 tys.) oraz wykonania dodatkowych prac nieuwzględnionych w projekcie a związanych z budową parkingów poza pasem drogowym (na odcinku  zatoki autobusowej i drogi manewrowej). Miasto wystąpiło również do wojewody z prośbą o zgodę na likwidację zatoki autobusowej wraz z droga manewrową i wykonanie w tym miejscu zatok parkingowych. W związku z tym dodatkowe koszty związane z realizacją zadania wyglądać będą następująco: wykonanie projektu zamiennego obejmującego budowę dodatkowego oświetlenia oraz budowy parkingu – 10 tys. złotych, budowa dodatkowego oświetlenia nieuwzględnionego w projekcie (6 słupów) wraz z regulacją obecnych słupów ok. 70 tys., regulacja zjazdów do nieruchomości oraz budowa nowych nieuwzględnionych w projekcie 50 tys., prace związane z budową parkingów i dodatkowego chodnika na całej długości parkingu (likwidacja drogi manewrowej z zatoką autobusową) ok. 120 tys. złotych.

 

Radni zdecydują również o przeznaczeniu 40 tys. złotych na wykonanie dokumentacji aplikacyjnej w związku z ubieganiem się przez miasto o środki z Ministerstwa Klimatu na likwidację bomby ekologicznej znajdującej się na terenie byłych zakładów Pronit. Wartość projektu to 4,5 miliona złotych. W ramach projektu planuje się usunąć i unieszkodliwić materiał wybuchowy (nitrocelulozę) w ilości ok. 350 ton.

 

W ramach budżetu dokonane mają zostać również przesunięcia w kwocie 30 tys. na organizację Festiwalu Piosenki z Czarnego Krążka oraz kwoty 20 tys. na wykonanie dokumentacji projektowej zadania „Modernizacja basenu miejskiego.

 

Sesja zaplanowana została na piątek 28 lutego na godz. 10.00.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook