Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2019 r., 169 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Pięć nagród w pięciu kategoriach dla Zielonego
Dodał: MaG, 24-05-2018 08:35, odsłon: 1423
fot.ZSS
fot.ZSS

Uczniowie z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach laureatami  IX edycji konkursu „Historia multimedialnie”.


W konkursie wzięło udział ponad 100. uczestników, nagrody i wyróżnienia w pięciu kategoriach otrzymało 23. uczniów z kilkunastu szkół regionu radomskiego. W środę w Międzypowiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu z siedzibą w Iłży odbyło się uroczyste zakończenie IX edycji konkursu historycznego „Historia multimedialnie”.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Laureatami konkursu zostało również pięcioro uczniów z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. Nagrody zwycięzcom wręczył Leszek Margas – wicestarosta powiatu radomskiego, Zbigniew Sobczak – naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Białobrzegach, Jerzy Pasek – naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Lipsku, Jadwiga Bachanek - dyrektor MODN w Iłży i Marek Łata – doradca metodyczny i główny pomysłodawca konkursu.

 


Ponadto z całego regionu radomskiego przybyli nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy konkursu oraz nauczyciele. W trakcie uroczystości oglądano okolicznościową wystawę poświęconą pułkownikowi Dionizemu Czachowskiemu z okazji 155. rocznicy powstania styczniowego.


- W imieniu władz powiatu serdecznie dziękuję organizatorom konkursu za ciekawy pomysł na popularyzację historii, szczególnie regionalnej, zaś uczniom i ich nauczycielom gratuluję zdobycia nagród i wyróżnień, stwierdził w swoim wystąpieniu Leszek Margas.


- Organizowanie tego typu konkursów wzbogaca i poszerza wiedzę historyczną młodego pokolenia. Zapraszam w imieniu władz powiatu i organizatorów do udziału w X edycji konkursu – powiedziała p. Jadwiga Bachanek - dyrektor MODN w Iłży.


Uczniowie z „Zielonego” nagrodzeni zostali w kategoriach gospodarka, polityka, społeczeństwo, kultura oraz plakat – 100-lecie Niepodległości.  


- Dla nas nauczycieli spotkanie w Iłży było wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń zawodowych, podsumowania udziału swoich uczniów w jedenastu edycjach konkursu. Jestem dumny ze swoich uczniów, gdyż w dotychczasowych edycjach zdobyli łącznie ponad 40 nagród i wyróżnień. Ich prace multimedialne wykorzystuję na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie - stwierdził Jacek Malicki, nauczyciel historii z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach.

Nagrodzeni uczniowie z Zielonego to:
- Robert Kacperczyk z kl. I IT, zajął I miejsce w kategorii „ Gospodarka”,
- Wiktoria Krekora z kl. I FP, zdobyła II miejsce w kategorii „Polityka”,
- Kornelia Brzostowska z kl. I EP, zdobyła  II miejsce w kategorii „Społeczeństwo”,
- Wiktoria Płatkowska z kl. I FP, zdobyła III miejsce w kategorii „Kultura”,
-Wiktoria Krekora z kl. II FP, zdobyła III miejsce w kategorii „Plakat – 100 – lecie Niepodległości”.   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook