Dzisiaj jest środa, 20 marca 2019 r., 79 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Ostatnie spotkanie wyborcze. Robert Kowalczyk odpowiadał na pytania mieszkańców
Dodał: MaG, 18-10-2018 19:05, odsłon: 2958

Robert Kowalczyk kandydat na burmistrza Pionek spotkał się z mieszkańcami ulicy Zwycięstwa i okolic. Podobnie jak w trakcie innych spotkań nie brakowało pytań i ciekawych odpowiedzi.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Spotkanie z kandydatem na burmistrza odbyło się  siedzibie pionkowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Zwycięstwa. To kolejne i zarazem ostatnie spotkanie z wyborcami tuż przed ciszą wyborczą. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęła prezentacja programu wyborczego komitetu, po którym przyszedł czas na zadawanie pytań.

Jedno z pierwszych pytań jakie zadał jeden z mieszkańców mieszkańcy dotyczyło nawiązaniu współpracy z przedsiębiorcami i propozycja powstania rady przedsiębiorców przy burmistrzu.

- To o czym Pan mówi działa w Garbatce-Letnisko rada przedsiębiorców przy wójcie. To właśnie m.in. ta rada zaopiniowała pozytywnie program zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców, którzy inwestują w turystykę. Każdy przedsiębiorca, który zainwestuje w turystykę i stworzy określoną miejsc prac jest zwalniany na rok, dwa lub trzy lata z podatku – odpowiedział kandydat na burmistrza obecnie wójt gminy Garbatka-Letnisko Robert Kowalczyk

Robert Kowalczyk przedstawił również pozytywne i skuteczne działanie rady seniorów, która również działa obecnie przy wójcie. Dzięki dobrej współpracy starsi mieszkańcy działając jako stowarzyszenie potrafią zdobywać środki finansowe na swoje działania.

Kolejne pytania dotyczyły budowy mieszkań komunalnych, socjalnych oraz oczekujących na remont hoteli przy ulicy Leśnej i Alejach Lipowych. Kandydat zaproponował rozwiązanie zmierzające do sukcesywnego przeprowadzenia mieszkańców z jednego z bloków, po czym wykonanie kompleksowego remontu budynku.

- Ja bym chciał doprowadzić do takiej stacji, by jeden z tych bloków całkowicie opróżnić. Wtedy będziemy mogli kompleksowo modernizować i poprawiać warunki mieszkaniowe w takim budynku – odpowiedział Kowalczyk

W trakcie spotkania nie brakowało również pytań dotyczących budowy ścieżek rowerowych, poprawie infrastruktury drogowej czy rozwiązaniu problemów komunikacyjnych w mieście. Jeden z mieszkańców zapytał również czy kandydat na burmistrza był harcerzem.

- Nie wiem czy nadal jestem harcerzem. Jestem instruktorem hufca Radom powiat. Przez 15 lat jeździłem na obozy harcerskie, które organizowałem wyjeżdżając do Białogóry. - odpowiedział kandydat.

W trakcie spotkania nie brakowało również indywidualnych pytań i próśb przedstawienia konkretnych rozwiązań. Wśród nich była sprawa szpitala.


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook