Dzisiaj jest środa, 12 grudnia 2018 r., 346 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Alior Bank
Orkiestra Boni Angeli z Jedlni walczyła o tytuł najlepszej orkiestry dętej
Dodał: MaG, 21-09-2017 09:00, odsłon: 16598
fot.UGP
fot.UGP

Orkiestra dęta „Boni Angeli" z Jedlni reprezentowała Gminę Pionki na Finale Mazowieckiego Konkursu na Najlepszą Orkiestrę Dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody finansowe.

Konkurs adresowany zostało do orkiestr dętych działających w województwie mazowieckim i został przeprowadzony w dwóch etapach – etap I zgłoszenia pisemne, etap II przesłuchania. W ramach konkursu zgłosić się mogły orkiestry funkcjonujące przy gminie, remizie czy ośrodku kultury.

Impreza odbyła się w niedzielę 17 września w Domu Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach koło Siedlec. Deszcz i zimno dominowały w pogodzie tego dnia jednak młodzież z orkiestry pod batutą p. Zbigniewa Bidzińskiego rozgrzała publiczność do czerwoności i sukcesem zakończyła swój występ otrzymując nagrodę pieniężną.W trakcie prezentacji podziwiano występy orkiestr z Radzymina, Szczutowa, Kozienic, Jońca czy Starej Białej. Wszyscy reprezentowali wysoki poziom wykonywanych utworów a zatem konkurencja, jak podkreślało jury była bardzo duża.

 


Orkiestra pod batutą p. Zbigniewa Bidzińskiego zajęła IV miejsce oraz nagrodę pieniężną


Wyróżnienia oraz nagrody pieniężne w wysokości 1 tysiąca złotych tegorocznego konkursu na najlepszą Orkiestrę Dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich trafiły do Orkiestry OSP Łukomie, Orkiestry Dętej Boni Angeli z Jedlni, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Jońca oraz Parafialnej Orkiestry Dętej ze Szczutowa. III nagrodę zdobyła Radzymińska Orkiestra Dęta. II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokosci 3,5 tysiąca złotych podobnie jak w ubiegłym roku trafiły do Orkiestry Dętej ze Starej Białej. Natomiast tytuł Najlepszej Orkiestry Dętej KSOW i 5 tysięcy złotych  pojechały w tym roku do Kozienic. 
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook