Dzisiaj jest niedziela, 20 stycznia 2019 r., 20 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Noc muzeów z Fangorem i kinem
Dodał: KamZap, 11-05-2018 07:00, odsłon: 962
Fot. MCSW Elektrownia
Fot. MCSW Elektrownia

MCSW Elektrownia zaprasza w sobotę, 19 maja, na Noc Muzeów. Na gości czekać będzie wystawa Wojciecha Fangora „Optyczne wibracje”, nowy mural w ramach projektu „Kadry pod napięciem” i kolekcja arcydzieł, które… każdy może zrobić sam, „Od Rubęsa do Pikasa”. Będzie też coś specjalnego dla miłośników kina.

Wystawa Wojciecha Fangora „Optyczne wibracje”jest wystawą monograficzną, pokazującą twórczość malarską artysty z czterech kluczowych dekad jego twórczości, od końca lat pięćdziesiątych do początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Są to zatem obrazy pochodzące z najbardziej podziwianych okresów i cykli artysty. Obrazy z czasu legendarnego „Studium Przestrzeni” (1958) i te malowane do 1974 roku, na bazie których powstawała teoria „Pozytywnej Przestrzeni Iluzyjne” wcielające ją w praktykę artystyczną.

Na murze Elektrowni można będzie obejrzeć także kolejny mural w ramach projektu „Kadry pod napięciem”, tym razem artysty Tomasza Brody pt. „Prorok w świecie fejków”. Tylko w Elektrowni można obejrzeć największych mistrzów artystycznego świata – od „Rubęsa do Pikasa”. Kolekcję arcydzieł, które… każdy może sam zrobić. No, niezupełnie każdy, tylko ktoś, kogo natura obdarzyła talentem, dowcipem i umiejętnością „głębszego” postrzegania osób i rzeczy, na przekór ich wyglądowi czy wbrew praktycznemu zastosowaniu. Taki właśnie dar posiada Tomasz Broda.

Zwiedzanie radomskiej Elektrowni odbędzie się w godz.18.00 – 1.00.

Jak zwykle przygotowano także coś dla miłośników kina. „Filmowa Noc Muzeów” rozpocznie się projekcją o godz.16.15. Wyświetlone zostaną filmy, które kontynuują wcześniejszy cykl „Sztuka na ekranie”. Będzie można zobaczyć:

16.15 - REMBRANDT Z THE NATIONAL GALLERY W LONDYNIE I RIJKSMUSEUM W AMSTERDAMIE, dokumentalny, Wielka Brytania, od 12 lat (90’)

Wystawa skupia się na najważniejszych wydarzeniach z ostatnich lat życia Rembrandta, powszechnie uważanych za najlepsze i najbogatsze lata w jego twórczości. Arcydzieła, które powstały w tym właśnie okresie można nazwać definiującymi jego geniusz. Poznamy historię życia Rembrandta, która przeplata się z zakulisowymi przygotowaniami do wystaw w National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie – wszystko razem pozwala poznać fenomen tego wielkiego malarza.

 

20.15 - VERMEER I MUZYKA. SZTUKA MIŁOŚCI I ODPOCZYNKU Z THE NATIONAL GALLERY W LONDYNIE, dokumentalny, Wielka Brytania, od 12 lat (90’)

Wystawa zorganizowana w The National Gallery w Londynie proponuje nowe spojrzenie na jednego z najbardziej zaskakujących i ciekawych artystów w historii – Johannesa Vermeera. Galeria Narodowa zdecydowała skupić się na relacji Vermeera z muzyką. Jest to jeden z najbardziej popularnych tematów malarstwa holenderskiego i wiele mówi – poprzez ukazanych modeli – o ówczesnym społeczeństwie. Nowe badania, dokonane przy okazji tej wystawy, pokazały, jak zmieniająca się technika malarska i materiały wpływały na dzieła Vermeera. Narrator Tim Marlow wykracza poza ramy samej wystawy, by opowiedzieć całą historię życia Vermeera i przy okazji omówić szczegółowo wiele innych urzekających dzieł artysty. Dla widzów, których zachwycił fabularny film „Dziewczyna z perłą” z 2003 roku z udziałem Colina Firtha i Scarlett Johansson, to okazja do pogłębienia swojej fascynacji życiem i twórczością Vermeera.

 

22.15 – 9 KRÓTKICH FILMÓW DAVIDA LYNCHA

David Lynch jest jednym z najbardziej uznanych i oryginalnych współczesnych twórców filmowych. Rozgłos przyniosły mu filmy m.in. pełnometrażowy debiut Głowa do wycierania, Człowiek słoń, Diuna, Blue Velvet, Twin Peaks, Dzikość serca, Prosta historia. Studiował sztuki piękne w Pensylvani co czyni go świetnym malarzem, fotografikiem i twórcą różnych form filmowych: eksperymentu, wideoartu, reklamy czy wideoklipu. Właśnie takie krótkie formy zaprezentujemy podczas Filmowej Nocy Muzeów 2018. Wśród nich: Sześciu mężczyzn, którym robi się niedobrze, 1966 (4’), Alfabet, 1968 (4’), Babcia, 1970 (34’), Amputowany, 1974 (11’), Lumiere, 1995 (1’), Przyciemniony Pokój, 2002 (8’), Jadalnia, 2004 (3’), Obmywacz, 2004 (1’), Łódź, 2007 (8’).


Projekcje biletowane, miejsca numerowane, przedsprzedaż od 14 maja
, szczegóły na stronie www.elektrownia.art.pl. Wstęp na wystawy – 1 zł

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook