Dzisiaj jest piątek, 19 października 2018 r., 292 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Teperska Bożena
Robert Kowalczyk - Wybory 2018
Nie dla mobbingu w mieście. Mieszkańcy wieszają baner
Dodał: MaG, 05-01-2018 16:29, odsłon: 5145
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass

„W naszym mieście nie ma miejsca na mobbing”. Z takim hasłem w dniu dzisiejszym został umieszczony baner informacyjny przy Alei Jana Pawła II tuż obok kościoła św. Barbary w Pionkach. Hasło banera ma nawiązywać do nagłośnionej w ostatnich tygodniach sprawy mobinngu wobec pracownicy Urzędu Miasta.

Umiejscowienie banera nie jest przypadkowe. Jest to jedna z najbardziej ruchliwych ulic w Pionkach, gdzie krzyżują się ulice w kierunku centrum miasta jak również Garbatki-Letnisko czy Zwolenia. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że jest to inicjatywa oddolna realizowana przez mieszkańców Pionek, którzy w ten sposób chcą wyrazić swój sprzeciw wobec prawdopodobnego stosowania mobbingu wobec jednej z pracownic Urzędu Miasta Pionki.

 

Przypomnijmy.

O sprawie rzekomego mobbingu w pionkowskim magistracie zrobiło się głośno podczas listopadowej sesji Rady Miasta. Podczas posiedzenia radny Wojciech Maślanek pytał burmistrza o jego zachowanie wobec podwładnej.  W grudniu pracownica Urzędu Miasta Pionki powiadomiła prokuraturę w Zwoleniu możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrza Pionek Romualda Zawodnika. Przestępstwo ma polegać na stosowaniu mobbingu wobec jej osoby. Tuż po zgłoszeniu sprawy do prokuratury burmistrz Zawodnik nie chciał się szerzej wypowiedzieć, przesyłając do naszej redakcji jedynie krótki komentarz.

 

- Nie komentuję z reguły spraw pracowniczych. Szkoda, że ta Pani, nie skierowała sprawy od razu do sądu, bo myślę, że i tak tam nastąpi epilog sprawy. Z jednej strony ta pani oskarża mnie o mobbing, z drugiej strony ja będę musiał wytoczyć jej powództwo o pomówienie – informował jeszcze w grudniu naszą redakcję burmistrz Romuald Zawodnik - Z definicji mobbingu można wyczytać, że jest to długotrwałe i uporczywe nękanie bądź zastraszanie. A ja tę panią w pracy w ciągu ostatniego roku nie wiem, czy na oczy widziałem trzy razy. Zresztą, z tego co się orientuję, to raczej musiałbym ją mobbingować w jej własnym domu, bo chyba częściej przebywa na urlopach i zwolnieniach niż w miejscu pracy – dodał Zawodnik

 

 

Baner został umieszczony przy najbardziej ruchliwym skrzyżowaniu w Pionkach

 

 Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Pod wcześniejszym artykułem radziłem Panu Zawodnikowi, że na jego miejscu kupiłbym piękne kwiaty, uklęknąłbym na kolana przed pracownicą - KOBIETĄ, przeprosiłbym i prosiłbym o wybaczenie. Dzisiaj tylko zaytam Burmistrza: czy to przystoi?

Swoją drogą Pan Burmistrz do dzisiejszego dnia nie udzielił radnemu Maślankowi odpowiedzi na cztery pytania z sesji Rady Miasta a pytania te związane były z przedmiotową sprawą!
05-01-2018, 17:49:21
+ 218
- 156
odpowiedz
Profesjonalista
Bardzo ważna inicjatywa w naszym mieście, chociaż nie wiem czy faktycznie dotrze do świadomości głównego mobbera.
06-01-2018, 09:31:01
+ 215
- 140
odpowiedz
VIP
Skandaliczne i absolutnie niedopuszczalne zachowanie kilku przeciwników burmistrza. Celowe przed dzisiejszą procesją i świętem 3 króli.
To powinna być sprawa wyłącznie pomiędzy tą panią a panem Zawodnikiem.
Ciekaw na jakich zasadach można powieśić w tamtym miejscu taki baner/plakat. Czy to jest teren kościoła ?

Dodane obrazki:
06-01-2018, 10:45:09
+ 49
- 189
odpowiedz

A co złego jest w tym banerze, że na Trzech Króli nie może wisieć ?
Przecież walczy się z narkomanią, alkoholizmem, pedofilią, mobbingiem itp. Jeśli w Pionkach nie ma znamion mobbingu to tylko się cieszyć z tego. Czy treść baneru na kogo kol wiek wskazuje ? Czy tam jest mowa o burmistrzu ? Jakieś jednoznaczne i subiektywne skojerzania ?


06-01-2018, 11:10:18
+ 222
- 139
odpowiedz
Nowicjusz
Demokracja ! Burmistrz i jego ludzie lansują się w lokalnej telewizji i drogim Kurierku - za pieniądze Nasze , podatników . Baner jest za pieniądze prywatne . Co szanuję , ja , ciągle dojony podwyżkami mieszkaniec . Inicjatywę popieram . Prawdziwy facet nie musi nikogo poniżać , ani polować na niewinną zwierzynę . Są inne sposoby wyrażania męskości !!!!
Dodane obrazki:
06-01-2018, 11:20:30
+ 219
- 138
odpowiedz
VIP
Masz mnie za idiotę Brunner ?

Dodane obrazki:
06-01-2018, 11:28:06
+ 39
- 165
odpowiedz
Ja nie, ale może inni znając Cię poza nickiem.
06-01-2018, 11:34:50
+ 198
- 133
odpowiedz
VIP
Błyskotliwy jesteś.
Szkoda, że w szkole taki mądry nie byłeś .
Dodane obrazki:
06-01-2018, 12:21:11
+ 40
- 156
odpowiedz
Tylko my nawet nie wiemy, czy rzeczywiście "mobbing" miał w ogóle miejsce w Urzędzie Miasta, a to, że jedna z pracownic tak twierdzi i poinformowała o tym innych pracowników i dalej poszła ta informacja do mieszkanców Pionek, to jeszcze nie znaczy, że Pani ta powiedziała prawdę.
Dlatego właśnie, tego typu zjawiska w miejscach pracy jest czasem trudno udowodnić, bo nikt się nie przyzna do winy, do stosowania MOBBINGU i nie każdy też uwierzy osobie poszkodowanej, a kłamać i mówić rózne rzeczy, można zawsze.
W takim przypadku, należałoby samemu "zbadać sprawę", pracownica, która twierdzi, że była nękana przez Burmistrza, czy innego pracownika, powinna udowodnić, że tak rzeczywiście było.
Jeżeli nie udowodni tego, to ciężko jest dotrzeć do prawdy.
Każdy może każdego o coś pomówić, dla własnego celu, a to już jest przestępstwo.

Na pewne rzeczy muszą być dowody.
06-01-2018, 12:44:56
+ 37
- 191
odpowiedz
Mocno popieram. Jeszcze nic nikomu nie jest udowodnione, a tu takie cyrki. Jeśli rzeczywiście doszło do mobbingu, to od tego jest sąd, aby takie zachowania karać. Najgorsze jest to, że grupka ludzi nie może znieść porażki z godnością i wymyśla co może, żeby dopiec człowiekowi. A najgorsze, że robią to niby w imieniu mieszkańców, a ja jako mieszkanka nie życzę sobie przypisywanie mi takich "oddolnych inicjatyw " w moim imieniu. Może należałoby wyrażać się jaśniej i pisać w imnieniu grupy mieszkańców, a nie mieszkańwów w ogóle.
06-01-2018, 17:52:40
+ 55
- 189
odpowiedz
Jasniej to chyba dodac jedynie nazwisko burmistrza na plakacie.
A ganianie dzieci po stadionie z kijem to jak nazwac, zacheta do dzilania
06-01-2018, 18:37:32
+ 176
- 134
odpowiedz
Bez względu na to czy był mobbing czy nie ewidentnie widać , że baner powiesili tchórze i pewnie rozrabiacze . Jeśli naprawdę chcielibyście walczyć z tym negatywnym zjawiskiem - proszę podać bliższe dane do kogo się zgłosić aby poprzeć taką pozytywną idee . Chyba ,że po informację trzeba się zgłosić na parafię. Inaczej są to nic nie znaczące puste słowa , które sugerują coś co nie musi być prawdą.
06-01-2018, 21:38:29
+ 126
- 182
odpowiedz
[size= 12.0pt; line-height: 115%]Puste słowa właśnie wypowiedziałeś tym wpisem. Z tego co widziałem to baner wieszany był w środku dnia, a nie pod osłoną nocy aby się ktoś miał ukrywać. Po drugie, zawarte hasło na nikogo nie wskazuje jak i wg gramatyki nie wyrażenia stanu dokonanego. Po trzecie, to po co się zgłaszać do inicjatorów zamieszczenia tego banera wyrażając swoje poparcie ? Przecież możesz wyrazić swoje poparcie lub nie nawet za pośrednictwem tego forum. Jeśli chodzi o parafię, to chyba nie ma z tym nic wspólnego, a na pewno przedstawiciele parafii z racji funkcji i powołania żadnej patologii by nie popierali tak jak alkoholizm, narkomania czy właśnie mobbing. [/size]
07-01-2018, 10:41:22
+ 171
- 130
odpowiedz
VIP
Mam podobne zdanie do Twojego.
W Pionkach prowadzona jest celowa, bardzo nieczysta (czyli brudna) gra, mająca na celu stworzenie wokół osoby burmistrza i sprawowanej przez niego funkcji - za wszelką cenę oraz najbardziej wrednymi metodami - atmosfery skandalu, nienawiści, pogardy i niezawolenia. Grę tę prowadzi tak naprawdę mała grupka ludzi, którzy - mogą sobie zaprzeczać ile wlezie! - wywodzą się w większości z byłych Inicjatorów Referendum i skupionych w pewnej nic nie znaczącej organizacji (w tym miejscu zapytam za KONDORem: czy treść tego wniosku na kogokolwiek wskazuje?). Ta grupka jest bardzo aktywna, hałaśliwa i nieprzejednana w bronieniu swoich cudacznych racji, przy czym jej reprezentaci, razem i z osobna, mają jedną wspólną cechę: nie dopuszczają do swoich głów żadnego, powtarzam: żadnego faktu, głosu czy zdarzenia, które byłoby odmienne od ich nachalnej propagandy anty-burmistrzowskiej (najlepszym przykładem na poparcie tej mojej tezy jest łatwo zauważalny na tej stronie komentarzy wyraźny podział ocen za każdą opublikowaną "opcją"). Tak zachowują się ludzie niegodni, aby ich słuchać i się w ogóle nimi zajmować.
Ci ludzie nie mają za grosz kultury i honoru, bo swoją akcję banerową (podejrzewam, że ona się jeszcze rozwinie) rozpoczęli wtedy, kiedy burmistrza nie było w mieście (a o nieobecnych się raczej w kulturalnym towarzystwie nie rozmawia, co nie?), kiedy nie ma jeszcze prawomocnego wyroku w sprawie mobbingu (jest chyba domniemanie niewinności, co nie?), kiedy nie występują pod własnym nazwiskiem (radny Maślanek, pierwszy krytyk burmistrza, wiadomo, ale kto jeszcze z nim?), tylko plują zajadle bezosobowo (więc można domniemywać, że jest ich niewielu, a gdyby ludzie dowiedzieli się, kim są, to o szansach na swoje sukcesy w wyborach samorządowych musieliby raz na zawsze zapomnieć). Poza ciągłym mąceniem, nie mają nic do zaoferowania - zero programu!
A patrząc z drugiej strony: co będzie, kiedy któryś z tych krzykaczy zostanie np. burmistrzem czy radnym? Czy przyzna się pod jakim nickiem pisał tutaj i na Ripoście? No, jak będzie? No i co będą pisać ich aktualni poplecznicy i zwolennicy z klapkami na oczach, kiedy ten nowy burmistrz i ci nowi radni znowu podniosą sobie wynagrodzenia, znowu dołożą do stadionu, znowu zaciągną kolejne kredyty, znowu będą gonić leniwych pracowników do roboty? Będą chwalić, czy też będą ich podawać do prokuratury i sądu? Fajnie się ten nowy rok zapowiada!
07-01-2018, 18:11:56
+ 38
- 155
odpowiedz
A jeśli okaże się że burmistrz do dopuścił się mobbingu to co wtedy powiesz?
07-01-2018, 20:01:33
+ 68
- 139
odpowiedz
Dziwne masz całowieku podejscie do sprawy. A jeśli burmistrz byłby na miejscu, to co nie dałby powiesić ? Tu prawo i wlasność nie była naruszona w przciwieństwie do wieszania w gablotach urzędowych jaki samego urzędu materiałów nawołujących do bojkotu referendum. Może wtedy nleżało zajać stanowisko czy tam była za grosz kultura zachowana nie wspominając o honorze.
Co do krytyki Zawodnika przez radnego Maślanka, to w mojej ocenie krytyka dotyczy poczynań Zawodnika jako burmistrza, a nie osoby pana Zawodnika i jego prywatnego życia. Tu jest zasadnicza rożnica.
07-01-2018, 20:59:21
+ 158
- 132
odpowiedz
VIP
Dziwne masz człowieku podejście do sprawy. Przyczepiłeś się do jednego fragmentu mojego wpisu a o reszcie ani słowa komentarza. Wybrałeś to, co ci pasuje a pozostałe kwestie pominąłeś.
Ale dobra, niech będzie o tej jednej kwestii. Kultura wymaga nie knuć poza oczami nieobecnego. Trzeba było wywiesić baner wtedy, kiedy burmistrz byłby obecny w mieście. Odważnie, w godzinach pracy, wsześniej zapowiedzieć i w szerszym gronie "banerowiczów" zrobić pikietę, powiedzieć jasno społeczeństwu, jaki jest cel protestu itd. A tak - co wyszło? Cichaczem, bez prezentacji autorów, wyszło wam tylko tyle, że baner widziało kilkaset osób na Orszaku - zresztą i tak zobaczyliby go P24 (aktualnie ponad 3 tys. wejść) i Ripoście. Trzeba było zadziałać odważnie, skoro sprawa została wcześniej uzgodniona z proboszczem.
Nie zgadzam się z twoim twierdzeniem, że krytycy burmistrza (radny Maślanek to tylko jedna osoba a do przejęcia władzy o obsadzenia stołków potrzebna jest większa ilość jego zwolenników) ograniczają się wyłącznie do krytyki Zawodnika jako burmistrza - albo nie czytasz wszystkich wpisów, albo udajesz głupka. Myślę, że osoba burmistrza i jego życie prywatne to obszar nie mniej eksploatowany we wpisach niż sprawowana przez niego funkcja. Więc nie kłam, bo mnie na to nie nabierzesz - ja patrzę obiektywnie, więc widzę sprawy inaczej niż ty.
07-01-2018, 21:39:44
+ 38
- 143
odpowiedz
Odpowiedziałbym Ci na ten Twój bełkot ale żle będzie odebrane przez innych że podejmuję z Tobą dyskusję gdy wszyscy Cię generalnie olewają i traktują jak przysłowiową mgłę. Zmuszony jesteś sam ze sobą prowadzić dialog. Tak więc na tym kończę żebyś nie miał satysfakcji, że ktoś z tobą chce dyskutować.
08-01-2018, 10:13:16
+ 147
- 126
odpowiedz
VIP
Witajcie !
Ech... zostawić Was na dwa lub trzy tygodnie to nawywijacie
Święto Trzech Króli -wykorzystane w celu doraźnej walki politycznej o stołek !
Boga się nie boicie !
Osoby wieszające baner - były świadome gdzie i kiedy ( kiedy !!!) to robią.
A fakty ?
A kto by się nimi przejmował !
Mobingował ?
Nie mobingował ?
Ale dowalić się należy !
Czy ktoś z Was zwolenników "baneru" zna fundamenty wiary chrześcijańskiej którą mordki sobie z lubością wycieracie ?
Podejrzewam, że sprawcy tego żałosnego zdarzenia maszerowali w pochodzie i z satysfakcją spoglądali na swoje dzieło.
Brak mi słów !
Ps.
Pozdrawiam w Nowym Roku!
Plusowiczom i minusowiczom w prezencie noworocznym od realisty - fotka !
Dodane obrazki:
08-01-2018, 10:58:25
+ 32
- 107
odpowiedz
VIP
Satysfakcję z rozmowy z kimś to ja mam wtedy, kiedy moim rozmówcą jest ktoś, kto ma cokolwiek do powiedzenia - nawet, kiedy się ze mną nie zgadza. Ty do powiedzenia nie masz zupełnie nic. Do tego nie potrafisz ani czytać ze zrozumieniem, ani prawidłowo rozumować, ani formułować żadnych logicznych wniosków - za to znakomicie potrafisz pisać slogany, puste słowa bez żadnej treści i głosić je w imieniu "wszystkich", do czego, chyba rozumiesz, nie masz najmniejszego nawet prawa!
Ja nie mam najmniejszych chęci uczyć cię logicznego rozumowania, bowiem dla ciebie - jako dla kogoś o niewielkim poziomie intelektu - wszystkie moje wpisy będą zawsze jednym wielkim "bełkotem", którego nie jesteś w stanie zrozumieć. Cóż, nie moja wina.
Żegnając cię jako w gruncie rzeczy słabego i śmiesznego dyskutanta, pragnę wyrazić niepokój, gdzie będziesz teraz umieszczał swoje gołosłowne opinie i oceny (bo do zaproponowania nie masz nic!) kiedy zamknięto ci twoją ulubioną Ripostę? Będziesz bardziej aktywny tutaj? OK, tylko zmień nick, bo ten jest już u mnie spalony a pod tym innym nickiem może coś jednak nieświadomie do ciebie napiszę hehehehe.
08-01-2018, 13:01:36
+ 32
- 119
odpowiedz
Super Komentator
Nigdy nie byłem zwolennikiem obecnie nam panującego burmistrza. (Od czasu gdy chyba w 2006 wygonił dzieci z bocznego boiska Prochu)
Ale to co robią jego przeciwnicy, to sku...syństwo i cios poniżej pasa.
08-01-2018, 13:25:34
+ 32
- 98
odpowiedz
Czemu piszesz wszyscy. Ja na przykład nie, a to już nie są wszyscy. A takich jak ja jest wiele.
08-01-2018, 14:28:49
+ 50
- 127
odpowiedz
VIP
Zgadzam się z Tobą, Antku, że nawet krytykując kogoś oraz dostrzegając jego błędne i nie zawsze przemyślane decyzje, trzeba to robić na pewnym poziomie. Ja osobiście jestem zwolennikiem konstruktywnej krytyki, to jest takiej, która wynika z wiedzy i opiera się na faktach, zawiera konkretne uwagi bądź zarzuty, ale też jednocześnie pokazuje alternatywne, lepsze i bardziej korzystne rozwiązania. Krytycy, przepraszam - krytykanci burmistrza tak nie postępują, gdyż dla nich liczy się tylko krytyka dla samej krytyki, czyli totalne niezadowolenie, że mieszkańcy na burmistrza wybrali nie tego człowieka, którego akurat oni by chcieli. Oni, mając gęby pełne frazesów o demokracji, prawdzie i uczciwości, sami nie trzymają tych standardów, tylko tępo lansują debilną propagandę deprecjacji i kwestionowania bez wyjątku wszystkiego, co akurat ten burmistrz zrobił dla miasta. Ja tego zwyczajnie nie rozumiem, bo sam zawsze oceniam wszystkie zdarzenia w sposób obiektywny, karcąc za błędy i chwaląc za pozytywy. Tym krytykantom tej drugiej umiejętności brakuje, przez co są ułomni i niekompletni. Ja im nie zazdroszczę, bo ta ułomność już chyba w nich zostanie do końca życia. Oni nie rozumieją, że aktualny burmistrz realizuje swoje obietnice wyborcze, którymi przekonał większość mieszkańców w wyborach - oni na niego nie głosowali, to nie jest ich burmistrz, więc go dyskredytują. Ciekawy jestem, jak będą się zachowywać, kiedy wygra "ich" burmistrz? Już to pytanie nie raz zadawałem, ale oni się nawet ani przez chwilę nie zastanowili - dla nich to są zwykłe moje brednie, głupoty, bełkot itd. Kiedy im łopatologicznie tłumaczę, że przejęcie władzy w mieście, do którego się przygotowują, ma sens tylko wtedy, gdy kandydatami na burmistrza i radnych będą ludzie wykształceni, doświadczeni w zarządzaniu, prawie i ekonomii oraz posiadający perspektywiczny program działania, a niekoniecznie ci, których atutami jest tylko to, że są sympatyczni i lubiani w środowisku czy otoczeniu, to nazywają mnie durniem, debilem itp. Czy mam ich za to szanować? Nic z tego!
08-01-2018, 14:40:05
+ 33
- 113
odpowiedz
Jesli go skarza za mobbing poiewm HURRA. Licze na to i nalezy mu sie.
08-01-2018, 23:27:29
+ 117
- 122
odpowiedz
VIP
Ja natomiast liczę na odsunięcie p. Zawodnika w drodze jesiennych wyborów samorządowych.
Opluwanie władzy i szukanie haków nie jest skuteczne ( poparcie PIS vs. ulica i zagranica ).
Oby proszę państwa akcja banerowa nie obróciła się przeciwko inicjatorom... a p. Zawodnik swobodnie może zaliczy listopadowy test !
Los lubi płatać figle !
09-01-2018, 11:03:40
+ 26
- 63
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook