Dzisiaj jest poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 323 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Nie będzie zgody na hostel w PSP1. Konferencja prasowa PiS
Dodał: MaG, 15-11-2017 21:41, odsłon: 12104
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass

Krytyka pomysłu uruchomienia hostelu w budynku szkoły PSP1 przy 15-go Stycznia. Brak poparcia dla inicjatywy powstania sieci rowerów miejskich i na koniec stanowcze „NIE” dla nazywania figurek św. Barbary patronki miasta „lalką”. Dziś odbyła się konferencja Prawa i Sprawiedliwości w Pionkach.

Konferencja prasowa PiS podzielona została na trzy części. Pierwsza z nich obejmowała krytykę pomysłu burmistrza Romualda Zawodnika w sprawie uruchomienia w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pionkach przy ulicy 15-go Stycznia  hostelu. Tomasz Mirka przewodniczący Komitetu Miejskiego PiS poinformował, że w tej sprawie rozmawiał z Krzysztofem Szewczykiem p.o. dyrektora Radomskiej Delegatury Kuratorium Mazowieckiego Oświaty. Jak mówił przewodniczący Mirka w tej sprawie burmistrz musi uzyskać pozytywną opinię Kuratorium Oświaty. Taka jednak nie zostanie wydana.


Pan burmistrz nie uzyska pozytywnej opinii niezbędnej do tego, by tą szkołę zlikwidować i w jej miejscu zrobić hostel. Co za tym idzie szkoła jest  bezpieczna i to jest ta wiadomość, którą chcemy przekazać zarówno mieszkańcom jak i gronu pedagogicznemu oraz panu burmistrzowi, by więcej się nie kompromitował rzucając pomysły – mówił podczas konferencji przewodniczący Mirka   


NIE DLA ROWERÓW
Drugim tematem poruszonym w trakcie konferencji był przedstawiony podczas spotkania z wójtami i burmistrzami okolicznych miejscowości pomysł stworzenia wspólnego projektu sieci rowerów miejskich. Ten pomysł również został ostro skrytykowany przez Tomasza Mirkę oraz obecną na konferencji Joannę Klich członka PiS. W tym przypadku chodzi o przeznaczenie znacznych środków finansowych na realizację projektu.


- Tak naprawdę nie wiemy jaka to będzie kwota. Cztery, pięćset, sześćset a może osiemset tysięcy – zastanawiał się przewodniczący Mirka


W dalszej części konferencji przewodniczący przedstawiał swoje obawy o rentowność całego przedsięwzięcia zastanawiając się jednocześnie, czy ktoś zadał sobie trud policzenia jego kosztów.  


ŚW. BARBARA TO NIE LALKA
Ostatnia część konferencji była poświęcona wypowiedzi przewodniczącego Rady Miasta Pionki Zbigniewa Belowskiego, który podczas ostatnich obrad nazwał figurki św. Barbary znajdujące się min. w budynku urzędu „Lalką. Tomasz Mirka przypominał, że św. Barbara jest patronką miasta i należy jej się szacunek. Mirka wrócił się również do radnych Krzysztofa Maja (radny-startował z list PiS) i  Krzysztofa Sokołowskiego (członek Zakonu Rycerzy Kolumba), którzy w trakcie wypowiedzi przewodniczącego Belowskiego nie zareagowali na jego słowa w stosowny sposób.

 

- Czy ważniejsze dla was są wartości, którym wierność deklarujecie? Czy ważniejsze są dla was układy z Belowskim i burmistrzem? – pytał Mirka

 

Pełny zapis wideo z konferencji w Pionki24TV

 


 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Uff, kamień spadł mi z serca !
Ważni w Pionkach przedstawiciele pisu oświadczyli, że nie chcą hostelu i nie chcą rowerów.
I po sprawie !
To jest siła partii rządzącej !
Uczcie się PO, PSL, SLD i licho wie kto.
A lalka to nie lalka i co nam zrobicie ?
Siła argumentu, siła osobowości !
16-11-2017, 08:44:15
+ 69
- 46
odpowiedz
VIP
Takie komentarze to ja lubię! Realista w najlepszej formie i w najlepszym wydaniu!
Ja natomiast muszę się pochwalić (hehehe), że obejrzałem całą relację wideo i mam 3 takie oto spostrzeżenia:
1. Pan Mirka na wstępie konferencji prasowej powiedział, że chciałby "przekazać stanowisko" pionkowskich struktur PiS w trzech tematach. Merytorycznie zgadzam się, że pomysły burmistrza o hostelu i o stacjach rowerowych nie zostały należycie uzasadnione zarówno od strony kosztów, jak i zapotrzebowania na tego typu przedsięwzięcia. Zaciekawiło mnie jednak, że "przekazywanie stanowiska" miejscowego PiS chociażby w sprawie hostelu nie ograniczyło się tylko do krytyki propozycji burmistrza (np. poprzez użycie sformułowań typu "szkodliwe", "niepotrzebne", "nieuzasadnione ekonomicznie" itp.), lecz pokazało wręcz, że PiS w osobie pana Mirki "załatwił" już gdzie trzeba, że burmistrz o swoim pomyśle może zapomnieć! Nie wnikam przy tym, czy pomysł burmistrza był dobry czy beznadziejny, ważne, że PiS próbuje już teraz decydować w samorządach (w których, przypominam, w tej kadencji nie ma praktycznie nic do powiedzenia w całym kraju!), które pomysły będą akceptowane, a które nie! Dobra zmiana rozpoczęła walkę o tzw. teren!
2. Pan Mirka powiedział, że nie można zlikwidować PSP nr 1, gdyż on do niej chodził i także dlatego, że szkoła ta to "kawał historii i tradycji Pionek". To w takim razie zapytam pana Mirkę publicznie (tak z przekory i pokazując jego hipokryzję): czyli PiS, jak rozumiem, nie będzie już więcej gadał o (fizycznej) likwidacji Pałacu Kultury i Nauki, bo to przecież i zabytek, no i "kawał historii i tradycji naszego kraju"?
3. Pan Mirka rzekł też w pewnym momencie: "my, jako środowisko konserwatywne..." i, jak się domyślam, mówił o środowisku pisiorów. Powiem tak: może kiedyś coś takiego można było o nich powiedzieć, ale od jakiegoś czasu już nie. Po licznych porażkach w kolejnych wyborach postanowili zmienić front, poszli do ostatnich wyborów z hasłami wybitnie socjalnymi (500+, płaca minimalna, wiek emerytalny itd.), omamili ludzi, wygrali a teraz postępują jak komuniści w najgorszym wydaniu. Gdzie tu konserwatyzm? Niby Mirka taki oczytany, taki inteligentny, ale chyba słabo-widzący i z pamięcią coś nie za bardzo!
16-11-2017, 16:34:31
+ 68
- 62
odpowiedz
VIP
Wszystko ładnie i pięknie, ale chyba Ci z platformy mnie minusują... Oj losie...doczekałem się, he,he 52
16-11-2017, 19:22:33
+ 48
- 34
odpowiedz
VIP
No i co się śmiejesz z Pana Przewodniczącego, nieudaczniku jeden z drugim ?? Żebyście choć w połowie byli tak aktywni społecznie jak on. Przynajmniej widać u niego troskę o naszą miejscowość. No i radnym był przez jedną kadencję.
A Wy ? Czym możecie się pochwalić ??
Dodane obrazki:
16-11-2017, 21:06:08
+ 48
- 40
odpowiedz
VIP
Prawda !
Ja jestem za cienki na takie celebryckie życie!
16-11-2017, 21:26:26
+ 46
- 33
odpowiedz
I tu się zgadzam panie realisto
17-11-2017, 08:53:52
+ 31
- 41
odpowiedz
VIP
Rozumiem, że odpowiadając realiście, nawiązywałeś także do mnie, więc odpowiem w tym samym duchu: ja się przecież nie naśmiewałem z pana Mirki - napisałem przecież, że jest oczytany i inteligentny - tylko wykazałem dużą troskę o jego zdrowie i kręgosłup giętki. No i jeszcze starałem się pokazać, że jest on gorącym patriotą lokalnym, który (zapewne) chętnie zburzyłby Pałac Kultury, natomiast wszelkimi stosowanymi w PiSie metodami broni gniazda, przeszłości i wspomnień, w których wyrastał, czyli PSP nr 1, czyli "kawała/kawału historii i tradycji Pionek". To jest naśmiewanie się? W żadnym wypadku! Jakże bym śmiał być takim samym hipokrytą jak on? Zwyczajnie nie wypada, zwłaszcza mnie, nie mogącemu się pochwalić żadnymi sukcesami na niwie społecznej przedstawicielowi drugiego, gorszego sortu! Hipokryzja jest zastrzeżona dla sortu pierwszego a nam, maluczkim (hehehe, ale mi się przez przypadek, bo tego nie zamierzałem, skojarzyło ze wzrostem pewnego wielkiego polityka), wara od niej! I tak trzymać!
17-11-2017, 10:31:01
+ 53
- 51
odpowiedz
Panie Burmistrzu bardzo fajne jest miejsce do wybudowania hostelu przy zbiegu ulic Augustowskiej i Partyzantów. Ulice piękne z chodniczkami i ścieżkami rowerowymi. Ewentualnie jak za daleko dla wiadomych gości, zawsze można przerobić obecny Urząd Miasta. Natomiast Urząd i tak będziecie musieli niedługo wybudować nowy, przynajmniej kilka razy większy bo już się nie mieścicie, a szkoda pracowników tratujących się w ciasnawych pokoikach nie mówiąc o korytarzach. Pozdrawiam.
21-11-2017, 14:17:42
+ 21
- 2
odpowiedz
VIP
Nie żebym czuł się aż tak ważnym forumowiczem, który ośmiela się zwracać uwagę na niezbyt grzeczne zachowanie najważniejszemu przedstawicielowi dobrej zmiany w Pionkach, ale pragnę przypomnieć, że w swoim pierwszym komentarzu zadałem panu Mirce publiczne pytanie, czy nie uważa, że na historię i tradycję należy zawsze patrzeć jednakowo, tj. opierać się na faktach a nie na chwilowych, chorych i szkodliwych ideologiach. Na to pytanie pan Mirka, zajęty zapewne ciężką pracą u podstaw, w tym planowaniem kolejnych konferencji prasowych, nie był uprzejmy odpowiedzieć, co niewątpliwie stawia w niekorzystnym świetle nie tylko jego samego, ale i całe, reprezentowane przez niego środowisko. Mam jednak nadzieję, że znajdzie chociaż chwilę na przeczytanie felietonu Henryka Martenki pt. "Małe, ale gustowne..." w ostatnim numerze "Angory", gdzie autor w przekorny sposób rozprawia się z dylematem pana Mirki "niszczyć czy zostawić" (Pałac Kultury i PSP nr 1 w Pionkach). Mnie w tym felietonie najbardziej utkwiło w pamięci jedno stwierdzenie autora, a mianowicie że /cyt./ "Ze szczenięctwa wyrasta nie każdy".
21-11-2017, 16:19:27
+ 35
- 40
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook