Dzisiaj jest wtorek, 18 lutego 2020 r., 49 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Nie będzie wygaszenia mandatów radych? Przewodniczący zwołuje sesję rady na 20 grudnia
Dodał: MaG, 11-12-2019 15:47, odsłon: 2456
fot.ilustracja
fot.ilustracja

W piątek 20 grudnia radni zdecydują czy wygasić mandaty trzem radnym Rady Miasta Pionki. Jak informuje przewodniczący rady Wojciech Maślanek są przygotowane projekty uchwał odmowy wygaśnięcia mandatów radnych.

Sprawa ewentualnego wygaszenia mandatów związana jest z ewentualnym naruszeniem ustawy o samorządzie gminnym przez trzech radnych Włodzimierza Szałabaja, Grzegorza Wąsika oraz Piotra Nowaka. W tej sprawie o wyjaśnienia i podjęcie odpowiednich uchwał zwrócił się Wojewoda Mazowiecki. O sprawie pisaliśmy 6 grudnia TUTAJ.

Jak informuje przewodniczący Rady Miasta Pionki Wojciech Maślanek sesja Rady Miasta Pionki podczas, której będzie procedowana sprawa dotycząca trzech radnych: Piotra Nowaka, Włodzimierza Szałabaja, Grzegorza Wąsika odbędzie się w piątek 20 grudnia (piątek) o godzinie 10.00.

- Na przedmiotową sesję w świetle zebranych dokumentów oraz wyjaśnień zainteresowanych zostaną przygotowane projekty uchwał w sprawie: odmowy stwierdzenia wygaśnięcia mandatów radnych. - poinformował przewodniczący Wojciech Maślanek

Nasza redakcja poprosiła przewodniczącego również o komentarz do zaistniałej sytuacji. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź.

- Szanowna Redakcjo, nie chciałbym komentować przedmiotowej sprawy przed podjęciem uchwał przez Radę Miasta Pionki. Nie ukrywam, że bardzo chciałbym przed moim głosowaniem zapoznać się z podstawami całej sprawy, które domniemam są w posiadaniu organu nadzoru czyli Wojewody Mazowieckiego. Mam nadzieję, że podstawą są podpisane pisma, a nie anonimy. Jeżeli chodzi o "ewentualne" prowadzenie przez radnych działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia Gminy Miasta Pionki zgodnie z art. 24f ust 1 ustawy o samorządzie gminnym, które podnosi organ nadzoru, moje stanowisko wyraziłem w projektach uchwał, które przedłożę Wysokiej Radzie i w tym miejscu jeszcze raz podkreślę w sprawie: odmowy wygaśnięcia mandatów radnych. - mówi  Wojciech Maślanek, przewodniczący Rady Miasta Pionki

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook