Dzisiaj jest niedziela, 21 lipca 2019 r., 202 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Nie będzie sygnalizacji świetlnej na Jana Pawła II. Możliwe inne rozwiązania
Dodał: MaG, 16-08-2018 15:41, odsłon: 4094

Z wnioskiem o montaż sygnalizacji świetlnej na ulicy Jana Pawła II wystąpiła Rada Rodziców z Publicznej Szkoły nr 1 w Pionkach jeszcze w 2017 roku. Powiatowy Zarząd Dróg odrzuca możliwość montażu świateł i rozważa wprowadzenia ograniczenia prędkości lub budowę azylu dla pieszych.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Od blisko roku Rada Rodziców z Publicznej Szkoły Podstawowej walczy o zwiększenie bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych przy ulicy Jana Pawła II. W tej sprawie już w październiku 2017 roku rodzice złożyli pismo do burmistrza Pionek, radnych i Powiatowego Zarządu Dróg w Radomiu. Pisma burmistrza i Rady Rodziców dotarły do zarządcy drogi i na tej podstawie zlecono dokonanie pomiaru ruchu w tym rejonie.

 

Kamera i pomiar ruchu

 

Przez kilka tygodni trwały pomiary prędkości i natężenia ruchu, które miały potwierdzić zasadność budowy sygnalizacji świetlnej na dwóch przejściach dla pieszych znajdujących  przy Jana Pawła II oraz przy ulicy Radomskiej. Na czas pomiaru zamontowana została również kamera, która rejestrowała przez całą dobę ruch odbywający się tym odcinku.

Z analizy dokonanych pomiarów jak również zapisu z kamery wynika jednoznacznie, że najważniejszym problemem jaki występuje na tej drodze jest zbyt duża prędkość pojazdów. Drugim równie ważnym jest brak dostatecznego doświetlenia przejść dla pieszych.

 - Głównym problemem jest zbyt duża prędkość poruszających się kierowców, którzy jeżdżą zbyt szybko przez Pionki – mówi Hanna Kmiecik z PZD w Radomiu. - Kamera była zainstalowana całą dobę. Wieczorem nie było nic tam widać.  Przejście jest niedoświetlone. Jest to jeden z argumentów, który wymaga zaangażowania  ze strony gminy. - dodaje Pani Hanna

W ramach analizy PZD sprawdziło ilość zdarzeń z udziałem pieszych i kolizji w miejscach objętych pomiarami i wskazanymi przez rodziców.  Z analizy zebranego materiału wynika , że nie ma zasadności budowy sygnalizacji świetlnej. - Zdarzeń, kolizji nie było dużo i przeliczniki nie wskazują na jakąkolwiek sygnalizację świetlną – informuje Hanna Kmiecik

Kilka rozwiązań

Z informacji przedstawionej przez pracownika Powiatowego Zarządu Dróg wynika, że mimo braku możliwości budowy sygnalizacji świetlnej PZD rozważa wdrożenia kilku rozwiązań. Jednym z nich jest wprowadzenie ograniczenia prędkości  do 40 km/h Kolejnym branym pod uwagę rozwiązaniem jest drobna przebudowa przejścia.  

- Zastanawiamy się czy na początek nie wprowadzić ograniczenia prędkości do 40 km na godzinę. Będziemy również analizować np. zmianę geometrii drogi poprzez niewielką jej przebudowę w  ramach dostępnych środków lub budowę tzw. azylu dla pieszych. Zastanawiamy się jakie rozwiązanie będzie najlepsze. - dodaje Kmiecik

Dwa budynki, którymi dysponuje Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 dzieli niewielka odległość, którą w roku szkolnym 2018/19 pokonywać będą uczniowie klas 7-8 oraz ostatni rocznik klas gimnazjalnych. W roku kolejnym zgodnie w przyjętą uchwałą Rady Miasta Pionki, do tego budynku uczęszczać już będą uczniowie klas 4-8. Zapewnienie bezpiecznego dojścia do szkoły jest najważniejszą sprawą  dla rodziców i według zapewnień również dla PZD.

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
To może tunel z jednej szkoły do drugiej?
16-08-2018, 17:00:52
+ 46
- 5
odpowiedz
jadą 90 km/h na ogarniczeniu do 50 km/h
ograniczycie do 40 km/h będą jeździli dalej 90 km/h, proszę mi wyjaśnić jak ma to poprawić bezpieczeństwo bo za nic nie moge pojąć
17-08-2018, 16:11:26
+ 8
- 27
odpowiedz
NIE BĘDZIE, asekurancko i pod publikę: MOŻLIWE INNE ROZWIĄZANIA - pracownik PZD w Radomiu!!!
Tylko na tyle stać Powiat opanowany przez zieloną partię? To ma poprawić bezpieczeństwo dzieci? Szanowni Wyborcy, czas przewietrzyć ciasny i pękający w szwach budynek na Domagalskiego! Ja NIGDY nie zagłosuję na PSL ...
17-08-2018, 22:28:40
+ 105
- 83
odpowiedz
VIP
A dlaczego nie zagłosujesz na PSL ?!
[/b]
Chyba nigdy wpolu nie robiłeś ! [/b]
Rolnicy też muszą mieć swoich przedstawicieli w samorządach i w sejmie.[/b]
Dodane obrazki:
17-08-2018, 23:10:02
+ 7
- 7
odpowiedz
Sejm powinien odpocząć od ciągłych koalicjantów a i lokalnemu samorządowi kilka kadencji bez PSL-u wyjdzie na dobre. Tylko "ciężko" będzie zastąpić liczącego ...
17-08-2018, 23:38:12
+ 101
- 83
odpowiedz
Z kim ta Rada Ridziców walczy? He, he.. Od kiedy tak walczy,? Tekst" walczy"brzmi groteskowo. Obecny stan świadczy o tym, że słabi z nich wojownicy, nic nie wywakczyli?. Ciekawe kto w tej Radzie Rodziców tak sobie nie radzi. Nie trzeba walczyć trzeba być konsekwentnym. Jedno pismo i artykuł nie wystarczy. Zarząd dróg wojewódz. powinien ustawić znak ostrzegawczy może nawet ze światłem pulsacyjnym i dodatkowo drugi ograniczający prędkość na tym odcinku. Dzieciaczkii i tak najpierw pójdą na lody obok CPN i przejdą przez tunel. Przecież nie pierwszy rok będą szły tą trasą do szkoły i do domu, w 2001 roku powstały gimnazja.Ze Słowackiego, E. Orzeszkowej i innych ulic z Nowej Kolonii wszystkie maluchy chodziły do jedynki, a starszaki do gimnazjum. W tej kwestii chyba nic się nie zmienia? Większość najmłodszych była dowożona pozostali szli z opiekunem.
18-08-2018, 09:46:01
+ 8
- 101
odpowiedz
Amator
Ostatnio , pani wpisy są jak odpowiedzi z urzędu na pismo petenta . Proszę poprosić o napisanie odpowiedzi na pytania :
- gdzie obiecane 100 milionów na staw dolny ?
- gdzie schronisko dla psów ?
- gdzie ścieżki rowerowe ?
- kiedy będzie oddany cmentarz komunalny ( bo co tam powstaje ? To schron przeciwatomowy ? )
- gdzie te ronda , tunele , światła ?
- kiedy ktoś naprawi WRESZCIE DROGI I POSPRZĄTA BRUD tak wszechobecny ?
Reszta pytań później , bo pogubicie się w tematach . Nie pozdrawiam .
Dodane obrazki:
18-08-2018, 11:11:40
+ 106
- 85
odpowiedz
Buc, ivka pracująca na dwóch etatach z kłopotliwym "r" ze strachu przed "nagim królem" weźmie na siebie błędy i zaniedbania z nieudolnej kadencji kolegi.
To może jeszcze do kompletu kłopotliwych dla Zawodnika pytań:
- kiedy skończy się cyrk w pawilonie na stadionie miejskim i kiedy przestanie przeciekać, niszczeć i pochłaniać nowe środki finansowe?
- kiedy zacznie się cyrk z szumnie zapowiadanymi "zielonymi Pionkami"?
- co z nałożoną przez CPPC korektą za program unijny (z odsetkami to kwota ponad 500 tyś. zł.)?
- kiedy Miasto odda środki Wspólnotom Mieszkaniowym które MZUK nie przelewał?
- co z pochówkami od 01.09.2018 r. (deklaracja Zawodnika) na wirtualnym cmentarzu komunalnym?
- co ze ściągalnością zadłużeń czynszowych?
- itd. ...???
Wystarczy, obawiam się że ivka nie zrozumie!
18-08-2018, 12:02:51
+ 98
- 83
odpowiedz
VIP
Ja zadam tylko 1 pytanie : będzie szpital w Pionkach, czy zostanie zamknięty ?
Wydaliście miliony na zabawki , bzdury , a ludzie mają umierać z braku potrzebnej pomocy lekarskiej !
Dodane obrazki:
18-08-2018, 13:18:02
+ 96
- 81
odpowiedz
Amator
" ivka " Nam odpowie na zadane pytania !! Kto jak kto , ale ona wie najlepiej , co w niekoszonej trawie piszczy . W końcu dwie fuchy z budżetówki zobowiązują !
Dodane obrazki:
20-08-2018, 06:41:28
+ 72
- 77
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook