0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Mamy pięciu mistrzów Polski! Świetny start zawodników Centrum w Mistrzostwach Polski w kickboxingu
Dodał: JaW, 12-05-2017 12:13, odsłon: 14173

Pięć tytułów mistrza Polski w kickboxingu, w tym podwójny dla Patryka Banaszka, prestiżowe nagrody najlepszych zawodników dla Michała Borkowskiego i Jakuba Grzywacza (na zdjęciu) oraz w sumie 11 medali – to dorobek zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki na Mistrzostwach Polski w kickboxingu, które rozegrane zostały w miniony weekend w Rydzynie koło Leszna.

O medale MP kadetów, juniorów i seniorów w kickboxingu w hali sportowej w Rydzynie walczyła rekordowa liczba 675 zawodników z 75 klubów. Kolejnym świetnym startem przynależność do ścisłej krajowej czołówki potwierdzili zawodnicy Centrum TSD Pionki. Podopieczni trenera Dariusza Sułka zdobyli 5 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe medale.

Rewelacyjnie w najbardziej prestiżowej kategorii seniorów zadebiutował Michał Borkowski. W półfinale po skutecznej akcji ręcznej pokonał w ostatnich sekundach zeszłorocznego mistrza Polski. Pewnie wygrał również walkę finałową i został uznany najlepszym zawodnikiem MP w kategorii wiekowej seniorów.

Tytuł najlepszego zawodnika, ale wśród kadetów starszych w formule pointfighting, przypadł również Jakubowi Grzywaczowi.

Dwa złote medale MP przywiózł z Rydzyny Patryk Banaszek, który bezapelacyjnie wygrał w obu formułach w grupie kadetów starszych -63kg.

Patryk Banaszek wywalczył dwa medale Mistrzostw Polski w kickboxingu.

Życiowy sukces zanotowała debiutująca w mistrzostwach kickboxingu kadetka starsza Oliwia Pańczak zdobywając złoto w formule pointfighting i brąz w light contact.

Wśród juniorów dwa srebrne medale zdobyła Aleksandra Grzywacz w kategorii wagowej -50kg. Wicemistrzami Polski zostali też Kacper Trzos i Jakub Płachta. Brązowy medal wśród kadetów młodszych zdobyła Wiktoria Rutkowska w najlżejszej kategorii -37kg.

Z bardzo udanego startu swoich zawodników cieszy się trener Dariusz Sułek.

- Mam nadzieję, że dobra postawa zostanie dostrzeżona przez trenerów kadry narodowej i niektórzy z nich otrzymają powołania i możliwość reprezentowania barw biało-czerwonych podczas Mistrzostw Europy WAKO, które odbędą się na początku września w Skopje w Macedonii – przyznaje Sułek.