Dzisiaj jest czwartek, 22 sierpnia 2019 r., 234 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
WAKEPARK  Pionki
Ma być samodzielność muzeów oraz nowe placówki kultury. Jedna z nich powstanie w Pionkach?
Dodał: MaG, 24-04-2019 11:31, odsłon: 2116
- Ostatnich 15 lat to najlepszy okres dla obszaru kultury w całej pewnie historii Polski - powiedział marszałek Adam Struzik. ©Fot. Tadeusz Klocek
- Ostatnich 15 lat to najlepszy okres dla obszaru kultury w całej pewnie historii Polski - powiedział marszałek Adam Struzik. ©Fot. Tadeusz Klocek

Samodzielność muzeów we Wsoli oraz w Czarnolesie, a także powstanie nowej placówki muzealnej w Pionkach - to pomysły, które chce wdrożyć w życie zarząd województwa mazowieckiego.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

O planowanych zmianach organizacyjnych w branży muzealnej mówił podczas konferencji prasowej podsumowującej 15 - lecie obecności Polski i Mazowsza w Unii Europejskiej marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 

Emancypacja „Gombrowicza”

 

Zarząd województwa mazowieckiego chce usamodzielnić Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, które obecnie podlega pod Muzeum Literatury w Warszawie oraz czarnoleską filię Muzeum imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu.

 

- Rozpoczęliśmy prace i procedury w kierunku usamodzielnienia tych placówek - powiedział Adam Struzik. Stwierdził, że w przypadku placówki muzealnej we Wsoli ma swoją wielką osobistą satysfakcję, bo sam przyłożył rękę do zakupu tego obiektu, gdy dowiedział się od byłego starosty radomskiego Zdzisława Kieszkowskiego, że obiekt we Wsoli należał do Jerzego Gombrowicza brata Witolda Gombrowicza, a pisarz często w nim przebywał. - To jest jedyne muzeum na świecie Witolda Gombrowicza i naszym zdaniem zasługuje na samodzielność - stwierdził Adam Struzik.

 

Czarnolas, Radom i Pionki

 

Władze Mazowsza rozpoczęły też proces usamodzielnienia czarnoleskiej filii Muzeum imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu. Adam Struzik zapowiedział, że już trwają rozmowy z władzami Radomia na temat ewentualnej organizacji w przyszłości miejskiego Muzeum Radomia, gdzie eksponowano by najnowszą historię miasta, a w gestii „marszałkowskiego” muzeum pozostałaby starsza historia miasta.

 

Trwają też rozmowy z władzami Pionek na temat ewentualnego utworzenia w elektrowni po Pronicie filii Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu. - To przepiękny obiekt fabryczny. Można w nim stworzyć galerię na poziomie europejskim, a nawet światowym, choć oczywiście musimy mierzyć siły na zamiary - powiedział Adam Struzik.

 

źródło: Echo Dnia

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Kto będzie przychodził do jakiejś galerii w tym smutnym, prowincjonalnym i przede wszystkim typowo robotniczym mieście ? Ani turystyki w pobliżu, ani dużego ośrodka akademickiego z tradycjami. NIC.

Już lepiej byłoby zrobić tam małą kameralną salę kinową z prawdziwego zdarzenia. Na góra 50 miejsc. Na Pionki wystarczy. Przynajmniej cieszyłaby się jako taką frekwencją.

Dodane obrazki:
24-04-2019, 14:22:35
+ 55
- 21
odpowiedz
VIP
Ta gigantomania na koszt podatnika , to już żenada.
A w szpitalach w Pionkach ...średniowiecze .
Komu to potrzebne ? Statystyczny Polak przeczytał 1/2 książki rocznie . W każdej szkole biblioteka i chyba ze 3 publiczne . W tym 1 perełka w pałacyku .Już widzę ,jak tłumy biegną do kolejnej galerii w okolicy .
Panie Marszałku , może później ta galeria ? Jak już kwota od podatku dla obywatela , będzie taka jak dla posła . Gdy bieda emeryci ,nie będą okradani podatkami od nędznych emerytur ...i takie tam .
Dodane obrazki:
24-04-2019, 18:59:55
+ 195
- 44
odpowiedz
Czyżby jakieś wybory były na horyzoncie? Co ten Struzik bredzi? Jakie muzeum w Pionkach? Pies z kulawą nogą tam nie zajrzy.
Szuka gostek punktów wyborczych i obiecuje jak Zagłoba Inflanty.
24-04-2019, 20:55:10
+ 141
- 43
odpowiedz
Super Komentator
Pan Struzik ma taki współczesny przekaz dla biednie żyjących
Polaków ; nie macie chleba , to jedzcie ciastka !
Kolejny, szastający publicznym groszem na luksusy .
Dodane obrazki:
25-04-2019, 11:36:06
+ 168
- 38
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook