Dzisiaj jest piątek, 29 maja 2020 r., 150 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
REMAX Sp. z o.o.
Konkursy rozstrzygnięte. Urząd ma sekretarza i nowych kierowników
Dodał: MaG, 15-03-2019 13:23, odsłon: 6797

Ewa Kalinkowska została sekretarzem Urzędu Miasta Pionki, a Dariusz Dygas będzie kierownikiem Wydziału Rozwoju Inwestycji i Gospodarowania Mieniem. Nowym kierownikiem Wydziału Komunalnego i Ochrony Środowiska został Grzegorz Abramowicz.

Nazwisko nowej sekretarz oraz kierownika Wydziału Inwestycji zostały zatwierdzone w piątek przed południem. Oficjalnie nominacje na stanowiska pracownicy otrzymali od burmistrza Roberta Kowalczyka. Sekretarzem Urzędu Miasta Pionki została Ewa Kalinkowska, kierownikiem  Wydziału Rozwoju, Inwestycji Gospodarowania Mieniem został wieloletni pracownik urzędu Dariusz Dygas.

Nowa sekretarz jest absolwentką studiów licencjackich na kierunki ekonomia w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Warszawie. Kontynuowała naukę na studiach magisterskich o kierunku ekonomia – finanse i gospodarka komunalna na Wydziale Ekonomicznym Politechniki Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego (obecnie Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu). Studia II stopnia ukończyła z tytułem magistra ekonomii.

W rozmowie z redakcją nowa sekretarz przyznała, że jedną z przesłanek jakimi być może kierowała się komisja konkursowa było jej wieloletnie doświadczenie i staż pracy w pionkowskim urzędzie. W swojej karierze zawodowej zajmowała już wcześniej stanowisko kierownicze pracując przez 8 lat jako kierownik Biura Kadr.

- Niewątpliwie moim atutem jest 13 letni staż pracy w Urzędzie Miasta Pionki. Podczas zatrudnienia przeszłam poszczególne szczeble w strukturze urzędu, zdobywając kolejne doświadczenia oraz pogłębiając wiedzę w zakresie administracyjno - kancelaryjnym. – mówi nowa sekretarz urzędu Ewa Kalinkowska - Bezpośredni kontakt z ludźmi, umiejętność pracy w zespole, ciągły rozwój, sumienność, odporność na stres – cechy te stały się dobrym podłożem do pracy na stanowisku kierowniczym. Przez 8 lat zarządzałam bowiem komórką Biura Kadr. To doświadczenie nauczyło mnie sprawnie koordynować i kontrolować pracę współpracowników, skutecznie komunikować się z innymi, motywować zespół do pracy, jak również planować działania w sposób systematyczny i wprowadzać je w życie posługując się wcześniej określonym planem. – dodaje

Nowa sekretarz zapewniła również, że urząd jako instytucja musi być przyjazna dla petentów i jednocześnie stanowić oparcie dla społeczności lokalnej

- Należy dążyć do tego, aby Urząd jako instytucja odpowiedzialna i przyjazna stanowiła oparcie dla społeczności lokalnej. Służebna rola administracji wobec mieszkańców miasta, wysoka jakość świadczonych usług, profesjonalizm i innowacyjność zarządzania powinny być priorytetem współczesnego samorządu lokalnego. Sprawnie i kompetentnie działający urząd pozwoli Burmistrzowi w pełni realizować swoje zamierzenia zwłaszcza w sytuacji rosnących oczekiwań wobec władz lokalnych oraz zadań przed którymi stoi samorząd pionkowski. Dlatego należy dążyć do tego, aby urząd jako jednostka organizacyjna na pierwszym miejscu stawiała na jakość świadczonych usług w relacjach z klientem, była otwarta na potrzeby swoich interesariuszy zewnętrznych i wdrażała różne rozwiązania w świadczeniu usług publicznych. – dodaje w rozmowie Pani Ewa


- Powierzenie stanowiska sekretarza dla mnie to także ocena i docenienie mojej dotychczasowej pracy na rzecz mieszkańców naszego miasta. To zaufanie, które nobilituje mnie, ale zarazem wymaga pełnej odpowiedzialności za sprawy wspólnoty samorządowej. Zapewnienie sprawnego funkcjonowania urzędu, wdrażanie rozwiązań organizacyjnych, kreowanie polityki w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi wpłynie na podnoszenie jakości świadczonych usług. Pełnienie służebnej roli administracji wobec mieszkańców jest szczególnym wyzwaniem, wymagającym poświecenia i zaangażowania. – dodała sekretarz urzędu

Dziś nominację na stanowisko kierownika otrzymał również wieloletni pracownik magistratu Dariusz Dygas. Pan Dariusz zgodnie z obowiązującym od 1 lutego nowym schematem organizacyjnym Urzędu Miasta Pionki pokieruje Wydziałem Rozwoju, Inwestycji Gospodarowania Mieniem.

 

Nowym kierownikiem Wydziału Komunalnego i Ochrony Środowiska został Grzegorz Abramowicz, który  przez kilka lat pełnił obowiązki dyrektora Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Pionkach.   

 

Dariusz Dygas  - specjalista ds. samorządu i polityki lokalnej.

 

Ukończone studia na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.
Kluczowe kwalifikacje związane z pełnioną funkcją:
opracowanie dokumentów i planów rozwojowych w tym: Strategii Miasta Pionki, Planu Rozwoju Lokalnego, Planu Rewitalizacji Miasta Pionki, Planu Rewitalizacji Obszarów Przemysłowych.


Znajomość problematyki związanej z dofinansowaniem zewnętrznym w tym UE np. RPO WM, POIG, POIS oraz dotacji i funduszy rządowych w tym MSiT, WFOŚiGW, PEFRON, itp. 


Kierownik projektów w udziałem środków UE. Zainteresowania: turystyka górska, podróże, ekonomia , literatura, NGO


- W związku z wyborem na stanowisko  chciałbym dalej służyć lokalnej społeczności a swoje doświadczenie  wiedze i umiejętności , pragnę wykorzystać w celu poprawy warunków dla życia mieszkańców Miasta Pionk - powiedział naszer redakcji nowy kierownik Wydziału Rozwoju Inwestycji i Gospodarowania Mieniem Dariusz Dygas

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Serdecznie gratuluję tej trójce laureatów w/w konkursów i życzę owocnej pracy na rzecz naszej całej pionkowskiej społeczności.
15-03-2019, 13:40:39
+ 29
- 71
odpowiedz
Czy to oznacza, że w UM znowu zapanuje spokój? Czy od teraz Przewodniczący poda rękę Panu Burmistrzowi?
15-03-2019, 18:07:21
+ 58
- 16
odpowiedz
Degradacja, pokazywanie „ogona”, ubliżanie i poniewieranie psychiczne za porzednich władz. Ile ta kobieta musiała znosić, będąc jeszcze karmiącą matką. I jak to historia może krąg zatoczyć. Teraz, kiedyś przełożona pani Ewy która nawet palcem nie kiwnęła gdy jej podwłada była poniewierana, będzie musiała wykonywać plecenia nowej Pani SEKRETARZ. Pani Alu ze wsi Sokoły ! Czy nie jest teraz Pani łyso ?
15-03-2019, 19:41:59
+ 53
- 60
odpowiedz
Nowicjusz
Pierwszy raz widzę konkurs i jego wynik ,bez podanej uprzedniej listy kandydatów...mam,rozumiec ,że. Nie było innych kandydatów, cos niedobrego się dzieje?
15-03-2019, 21:09:32
+ 76
- 19
odpowiedz
Amator
Mamu juz dyrektora d/s komunalnych, prezesa spółki komunalnej, teraz czas na viceburmistrza d/s komunalnych. A ten piach, który pozostał po zimie, przy krawężnikach dróg miejskich, to juz uprzątnnieto? Przypominam, że rozdęty ponad miarę etatyzm, zawsze prowadzi do klęski.
16-03-2019, 03:13:48
+ 74
- 7
odpowiedz
Amator
A to juz trzeba pytac redakcję. Kilka lat temu, gdy ogłoszono konkurs na dyrektora d/s oświaty, readakcj portalu potrafiła poświęcić temu wydarzeniu artykuł. Podano w nim skład komisji konkursowej, przedstawiono osoby startujące w komkursie, a teraz- cicho sza! Ciemny lud przyjął do wiadomości, że odbyły sie jakieś komkursy. Wydaje mi sie, że ktos zaczyna szorować po dnie
16-03-2019, 03:26:54
+ 73
- 5
odpowiedz
Zastanawia mnie, gdzie się podział JanSzela, Gawron i inni na sąsiednim portalu... Czyżby wulkanizator był zadowolony i dał sobie spokój?
16-03-2019, 11:22:21
+ 48
- 21
odpowiedz
Amator
Kto będzie wybierał kwiary na klomby, Dyrektor Wydziału d/s Komunalnych, czy Prezes Samorządowej Spolki Komunalnej?
16-03-2019, 11:32:00
+ 67
- 5
odpowiedz
Dużo się mówi o referendum. Z przykrością muszę stwierdzić ,że tą nieprzemyslaną decyzją burmistrz strzelił sobie w stopę.
16-03-2019, 12:06:58
+ 58
- 23
odpowiedz
Jeśli można zapytać. O którą decyzję chodzi ?
16-03-2019, 13:22:44
+ 13
- 56
odpowiedz
VIP
Uważam za właściwe powołanie specjalnego dyrektora, który będzie kontrolował pracę wszystkich pionkowskich kierowników i dyrektorów.
16-03-2019, 18:43:09
+ 60
- 4
odpowiedz
Ta sama polityka kadrowa jak u poprzedników masakra pożlal się Boże nad tymi decyzjami.
17-03-2019, 10:44:48
+ 46
- 30
odpowiedz
ALE TO JUŻ BYŁO!!!TRZEBA ZAŚPIEWAĆ I PATRZEĆ JAK MIASTO STACZA SIĘ PO RÓWNI POCHYŁEJ PO RAZ KOLEJNY!!!!ALBO
17-03-2019, 11:08:52
+ 43
- 33
odpowiedz
ROZUMIEM ŻE TE MINUSY TO OD WIELBICIELEK NASZEGO NOWEGO BURMISTRZA !!ROZUMIEM DAŁ ROBOTE DOBRZE PŁATNĄ TRZEBA ZAMINUSOWAĆ KRYTYKA!!!!A KTO DZIŚ MA DYŻUR????????
18-03-2019, 18:10:57
+ 20
- 21
odpowiedz
JESTEM ZAAAA
18-03-2019, 18:12:07
+ 7
- 31
odpowiedz
A TEN NOWY KIEROWNIK DZIAŁU KOMUNALNEGO TO TEN SAM KTÓRY BYŁ DYREHTOREM MZUKU ????HAHAHAHA
18-03-2019, 18:35:01
+ 23
- 19
odpowiedz
To jest tzw klucz partyjny, nic dodać nic ująć.
18-03-2019, 19:31:26
+ 22
- 20
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook