Dzisiaj jest wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 113 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin

Koniec jazdy rowerem w tunelu. Ostrzegamy! Mogą posypiać się mandaty
Dodał: MaG, 02-08-2018 08:41, odsłon: 6840

Z końcem lipca przy tunelu, który łączy ulicę Niepodległości oraz Jana Pawła II zostały zmontowane nowe znaki drogowe B-9. Znak informujący o zakazie jazdy rowerem to nowość, którą całkowicie ignorują rowerzyści. Ostrzegamy! Za zignorowanie znaku można otrzymać mandat.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Mieszkańcy Pionek chętnie korzystają z przejścia (tunelu), który łączy dwie części miasta. Korzystają z niego zarówno piesi jak i rowerzyści. Ci drudzy potrafią w tym miejscu niejednokrotnie rozwinąć dość dużą prędkość przy czym przemieszczanie się odbywa się często między pieszymi.  Jazda na rowerze w kilku a nawet kilkunastu przypadkach zakończyła się kolizją z pieszymi.

Niektóre z kolizji okazały się na tyle poważne, że informację o zdarzeniu otrzymywała również Policja. To właśnie m.in. na jej wniosek pod koniec lipca zostały zmontowane znaki informujące o zakazie jazdy rowerem pod tunelem.

- Po każdym wypadku z udziałem niechronionych uczestników ruchu czyli pieszych i rowerzystów policja sporządza protokół. W tym miejscu doszło do kilku zdarzeń, w których rowerzyści zderzyli się z pieszymi. Znaki o których mowa zostały zamontowane pod koniec lipca a ich montaż wynika z zaleceń Policji – informuje Arkadiusz Jurek z Urzędu Miasta Pionki

 

Jak widać z zakazu rowerzyści niewiele sobie robią. Już wkrótce może ich zaskoczyć obecność

w tym miejscu drogówki i stuzłotowy mandat

 

Montaż nowego oznakowania zaniepokoił jednego z czytelników osobę niepełnosprawną, która porusza się mieście właśnie za pośrednictwem roweru. Zdaniem czytelnika być może wystarczyłaby tablica informacyjna lub progi zwalniające.

 

- To jak mam się poruszać po tym przejściu. Jestem osobą niepełnosprawną, korzystającą z roweru. Postawiony znak nie pozwala mi korzystać z przejścia, nie mogę zejść z roweru i go przepchać ponieważ mój rower waży z 15 kg. Wg mnie wystarczyła by tablica " uwaga rower". - pisze czytelnik - Wiem że pod tym przejściem rowerzyści rozwijają zbyt dużą prędkość, można bo postawić progi zwalniające. Ten znak B9 nie pozwala mi w pełni korzystać z dojazdu do Biedronki, ze skrótów, po to był wybudowany ten 'tunel'. Już tyle lat był a teraz zakaz wjazdu rowerem.

 

 

Nowe znaki zostały zamontowane po obu stronach tunelu

 

   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Ja złamałem tylko raz ten zakaz, bo przejechałem rowerem pod torami jak już postawiony był znak zakazu dla rowerów, ale nie zrobiłem tego specjalnie, ale omyłkowo i teraz już będę musiał się stosowac do tego zakazu.
Natomiast, po przeczytaniu artykułu, zgadzam się z tą osobą niepełnosprawną, że pod tunelem, zamiast całkowitego ZAKAZU, powinno być tylko ograniczenie prędkości rowerzystów, to powinno być wyznaczone lub każdy rowerzysta powinien zejść z roweru i przeprowadzić rower przechodzac przez tunel.

Ale podejrzewam, że nie każdy rowerzysta by tak robił, bo wygodniej jest od razu przejechać przez tunel rowerem.

Wcześniej, jak jeszcze nie było zakazu przejazdu, ja dość częśto przejeżdżałem rowerem, ale wcale nie z dużą prędkością i zawsze uważałem na pieszych i nigdy w nikogo nie wjechałem.

To już zalezy od rowerzystów, bo jedni są ostrożni, inni nie są przejeżdżając rowerem.

Dziwi mnie też sprawa taka, że jakoś, jak wybudowano ten "tunel", to miał on służyć również dla rowerzystów, nie tylko dla pieszych, a na początku, kiedy tunel zaczął funkcjonować też już przechodzili tam ludzie, przejeżdżali rowerzyści i też nie było zbyt bezpiecznie. Nagle teraz się obudzili i stwierdzili, że trzeba tam postawić znaki z zakazem.

Czy nie lepiej byłoby wyznaczyć np. po prawej stronie miejsca tylko dla rowerzystów, żeby mogli tylko po tej stronie bezpiecznie przejeżdżać?

Podobnie jest na ścieżkach rowerowych, które znajdują się na chodnikach i one są najczęściej wyznaczone na czerwono, ze znakiem "dla rowerów".

Każdy, kto się porusza na rowerze wie, że musi jechać tylko taką ścieżką.

Ma być ( jeżeli już mówimy o ścieżce rowerowej ) budowana właście ścieżka rowerowa w miejscu dawnej i zaniedbanej ścieżki, ma być nowa ścieżka i od razu mogłaby ona być poprowadzona przez tunel, w wyznaczonym miejscu, ale z tego zrezygnowano.

No cóż, z zakazami się nie dyskustuje, skoro już wprowadzono taki zakaz dla rowerów.

Dodane obrazki:
02-08-2018, 10:48:15
+ 9
- 27
odpowiedz
Ilu mieszkańców tyle pomysłów. Niepełnodprawny z legitymacją zawsze traktowany jest ulgowo. Czynnnik ludzki bierze górę to oczywiste. Moja znajoma również jest osobą niepełnosprawną i nie pokona progów zwalniający. Progi zwalniające to szlaony pomysł. Wśród nas żyją starzy ludzie, którzy mają problemy z samodzielnym poruszaniem się i podpierają się laską. Nie unoszą stóp wysoko nad ziemię jak młodzi. Znak zakazu to najlepszy i bardzo dobry pomysł. Schodzimy z roweru i przeprowadzamy go na drugą stronę miasta????. Po pasach na jezdni też nie jeździmy rowerem, tylko zgodnie z przepisami prowadzimy rower przez zebrę. Pan niepełnosprawny nie musi jeździć rowerem do Biedronki na drugą stronę miasta, bo Biedronki są po dwóch stronach torów. 6 lat temu zdarzył się wypadek, w którym uczestniczyło dwóch rowerzystów. Ludzie ledwo uszli z życiem. Policja wie co robi.
02-08-2018, 16:31:58
+ 17
- 115
odpowiedz
Co z tego że znaki postawione, jak przepisy nie są przez nikogo nie egzekwowane .Dzisiaj widzialem kilkanaście osób które nie zwracały uwagi na te znaki,albo nie wiedziały co one oznaczają.
02-08-2018, 20:02:01
+ 118
- 101
odpowiedz
Rozumiem, że bezpieczeństwo pieszych pod tunelem jest ważne, a rowerzyści różnie jeżdżą i niektórzy przejeżdżają pod tunelem rzeczywiście zbyt szybko. Uważam, że mimo tego zakazu, jak rowerzyści schodziliby z rowerów, przeprowadzając rowery pod tunelem, zakaz nie powinien wtedy obowiązywać, bo ludzie tylko by te rowery przeprowadzali, chcąc przejść pod torami.

Zakaz obowiązuje tylko przejeżdżającym na rowerach. Gdybym jechał akurat rowerem i byłbym przy tunelu, rower bym przeprowadził przez tunel, to dlaczego miałbym za to być ukarany mandatem, skoro to nie obejmuje zakazu tylko przy samym przeprowadzeniu roweru, kiedy to już jest bezpieczne?

Dodane obrazki:
02-08-2018, 21:50:06
+ 6
- 16
odpowiedz
Przejście jest tak szerokie, że można wydzielić je dla pieszych i rowerzystów. Dziękuje
02-08-2018, 23:23:07
+ 102
- 101
odpowiedz
Dokłanie tak.
02-08-2018, 23:38:43
+ 23
- 101
odpowiedz
Nowy dodatkowy znak jest wymagany.

PRZEJSCIE TUNELEM TYLKO W KAPCIACH DOMOWYCH
02-08-2018, 23:50:13
+ 120
- 104
odpowiedz
VIP
O ile się nie mylę znak ten oznacza zakaz jazdy rowerem, a nie zakaz prowadzenia roweru
03-08-2018, 00:50:56
+ 18
- 11
odpowiedz
Super Komentator
Pionki to miasto absurdów. Niech jeszcze wstawią znak zakazu ruchu pieszych i będą mieli komplet. Poza tym niech z jednej i drugiej stronie postawia po policjancie to sobie chłopaki statystykę poprawią. Brawo Panie Zawodnik. Takie głupie akcje potrzebne są przed wyborami.
03-08-2018, 08:57:27
+ 94
- 111
odpowiedz
VIP
Polska jest krajem zakazów i represji . Tylko , że to nie działa . Egzamin na prawo jazdy najtrudniej w Unii zaliczyć . I co ? Najwięcej wypadków drogowych . Kary dla pijaków za kółkiem działają ? Potrzebny jest w szkołach dobry program edukacyjny w tym temacie . I nie tylko w tym . Wytyczyć ścieżkę dla rowerzystów , ale znak łatwiej wkopać .
Dodane obrazki:
03-08-2018, 09:32:11
+ 125
- 102
odpowiedz
Ja oczywiście jestem za wszelkimi ZAKAZAMI, jezeli ma to być dla bezpieczeństwa ludzi i pieszych, tylko w tym przypadku nie trzeba by wprowadzać całkowitego zakazu jazdy rowerami pod tunelem.
Już wyjaśniłem wcześniej sytuację, jak by to mogło być zrobione. Mi to nie przeszkadza, bo ja, jeżeli chcę się dostać na drugą stronę torów, to mogę rower przeprowadzić pod przejściem podziemnym na stacji kolejowej.

Mogę też sobie pojechac na ul. Kolejową i przejechać tam przez przejazd kolejowy, ale to dłużej potrwa, natomiast tutaj, w przejściu podziemnym, pod torami, jest szybciej i "na skróty". I nadal uważam, że jeżeli ktos by pod tunelem tylko przeprowadził sobie rower, prowadząc go, wtedy jest to bezpieczne i zakaz nie powinien już obowiązywać.

Tylko, jeżeli przejeżdża się na rowerze.

Dodane obrazki:
04-08-2018, 10:44:00
+ 3
- 29
odpowiedz
VIP
Trochę z innej beczki bo cisza na forum
Nasz znamienity sędzia Jerzy Krzysztof Piaseczny kandyduje do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego
Panie Redaktorze może jakiś wywiad z Panem Sędzią
04-08-2018, 18:44:18
+ 21
- 57
odpowiedz
Ja zauważyłem, jak przechodziłem przez tunel, chociażby dzisiaj, jak i tak niektórzy łamią zakaz przejazdu rowerami i przejeżdżają.
Widziałem też dwie osoby, które prawidłowo zszedły z rowerów i przeszły, prowadząc te rowery.

I właśnie, tak powinno być, żeby trzymać się wprowadzonego przez policję zakazu. No cóż, ci, którzy nie stosują się do wprowadzonego ZAKAZU i przejeżdżają rowerami, to sprawa tych ludzi, ale narażają się na mandaty, których nie chcieliby płacić.

Tam może być, blisko policja, obserwować i zatrzymywać takie osoby.

Dlatego ja się dostosowałem do tego zakazu, a za innych nie odpowiadam.

06-08-2018, 12:45:07
+ 3
- 19
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook