Dzisiaj jest czwartek, 20 czerwca 2019 r., 171 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Komitety zarejestrowane. Poznajemy sylwetki kandydatów na wójta i burmistrza
Dodał: MaG, 27-08-2018 20:36, odsłon: 5342
ilustracja
ilustracja

7 w Pionkach, 4 w Gminie Pionki. Dziś minął termin rejestracji komitetów wyborczych. O stanowisko wójta Gminy Pionki chce walczyć 5 kandydatów, natomiast 4 kandydatów będzie konkurowało w wyborach samorządowych na stanowisko burmistrza Pionek.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Dziś minął termin rejestracji komitetów wyborczych. Do godziny 18 w sumie na terenie Miasta i Gminy Pionki zarejestrowano 11 komitetów wyborczych. Prócz nich swoje listy zarejestrowały w całym kraju partie polityczne.

Dziś przedstawiamy sylwetki potwierdzonych kandydatów, którzy będą konkurować o fotel burmistrza i wójta. Stan na 27.08.2018


W Pionkach czterech

Na terenie miasta Pionki zarejestrowano siedem komitetów wyborczych. Wśród nich znalazł się m.in. Komitet Wyborczy Wyborców Andrzeja Zwolskiego, KWW „Niezależny, KWW Pionkowska Inicjatywa Mieszkańców, KWW Roberta Kowalczyka „Stawiamy Na Pionki”, KWW Wyborców Romualda Zawodnika „Wspólne Pionki”, KWW Zbigniewa Belowskiego „Centralna Kolonia” oraz KWW „Zgoda i Zaufanie”

Nie wszystkie komitety w nadchodzących wyborach zdecydują się zapewne do wystawienia swojego kandydata w każdym okręgu wyborczym oraz na stanowiska burmistrza Pionek. Poniżej prezentujemy potwierdzone kandydatury.

Prezentacja kandydatów na podstawie przesłanych informacji

Banaszek Krzysztof  Marek (lista PSL)– 52 lata. Mieszkaniec Pionek. Żonaty, ma jedną córkę  Zuzannę – studentka drugiego roku pedagogiki w SGGW w Warszawie. Ukończył studia inżynierskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. Studia magisterskie o kierunku Ochrony Środowiska w specjalności „Zarządzanie kryzysowe w ochronie środowiska”.  Od 1986 do 1991 roku pełniłem służbę w Zakładowej Zawodowej Straży Pożarnej „Pronit” w Pionkach. Po powołaniu do życia Państwowej Straży Pożarnej zostałem mianowany do służby w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Pionkach, gdzie pełniłem służbę na stanowisku dowódcy jednostki do 2012 roku. W lutym 2012 roku zostałem mianowany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Szydłowcu, gdzie pełniłem służbę do 2018 roku. Obecnie emeryt.

Klich Joanna Ewa ( Lista PiS) - Wiek 56 lat.  Mężatka-dwoje dzieci. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim. Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji. Nauczyciel w PSP nr 5 w Pionkach. W latach 2010 – 2014 dyrektor PSP nr 5 w Pionkach. Członek ZNP, w latach 2002-2006 członek Okręgowej Komisji Rewizyjnej ZNP na Mazowszu. Od 1978r. instruktor Hufca ZHP Pionki w stopniu podharcmistrza. W latach 2004-2007 kwatermistrz hufca. Radna Rady Miasta w Pionkach, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej w kadencji 2006 -2010. Kandydat z listy PiS w wyborach do Rady Powiatu Radomskiego 2010-2014. Członek Prawa i Sprawiedliwości .

Kowalczyk Robert (własny komitet) - 55 lat .Żonaty, troje dzieci. Absolwent Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. Były oficer wojsk powietrznych, podpułkownik Służby Więziennej – dyrektor Zakładu Karnego w Żytkowicach. Społecznik i instruktor harcerski. Ostatnie osiem lat – wójt gminy Garbatka – Letnisko. Hobby: wędrówki górskie, motocykle, tenis ziemny.

Zawodnik Romuald (własny komitet) – mgr inż. budownictwa lądowego. Były dyrektor biura w Iraku i kierownik rynków pozaeuropejskich „Naftobudowy” w Krakowie. Harcmistrz – twórca niezależnego środowiska harcerskiego w Pionkach, odznaczony za działalność niepodległościową w latach 80. Krzyżem Wolności i Solidarności oraz Złotym Krzyżem Zasługi. Założyciel portalu dla ośrodków pomocy społecznej OPS.PL.  Prowadząc działalność gospodarczą, wdrażał systemy informatyczne w ponad 600 jednostkach pomocy społecznej na terenie całego kraju. W latach 2006-2009 oraz 2014-2018 burmistrz Pionek.


W gminie pięciu

Ciekawa rywalizacja zapowiada się w Gminie Pionki. Na terenie gminy zarejestrowano cztery lokalne komitety. Jednym z nich jest Komitet Wyborczy Wyborców Dariusza Gonciarza, KWW Grzegorza Krajewskiego, KWW Haliny Olejarz oraz KWW Mirosława Ziółka.

W tych wyborach o fotel wójta powalczy pięciu kandydatów. Ich również poprosiliśmy o potwierdzenie planowanego startu w wyborach i krótką informację.

 

Krajewski Grzegorz (własny komitet) – 54 lata. Wykształcenie średnie techniczne. Żonaty troje dzieci. Radny Gminy obecnej kadencji i Sołtys Wsi Laski drugiej kadencji.Startuje z własnego komitetu KWW Grzegorza Krajewskiego.

Olejarz Halina (własny komitet) – 54 lata. Mężatka, dwoje dzieci.  Wykształcenie średnie Technik – Rolnik. Mieszkanka Suskowoli.

Sekuła Małgorzata ( lista PiS) – Mężatka, matka trójki dorosłych dzieci.  Wykształcenie wyższe - magister Administracji UMCS w Lublinie na Wydziale Prawa i Administracji. Od wielu lat pracuje w administracji.

Wróbel Tomasz (lista PSL)  – 57 lat. Urodzony w Radomiu zamieszkały w Zadobrzu. Żona  Małgorzata, córka Joanna. Od 1985 roku prowadzi gospodarstwo rolne. W swojej miejscowości od 24 pełni funkcję sołtysa. Od roku 2002 radny Gminy Pionki, od 2006 pełni funkcję przewodniczącego. Inicjator budowy stadionu w Jedlni i założyciel klubu sportowego Królewscy Jedlnia. Od czterech lat przewodniczący Wydziału Sędziowskiego sędziów piłki nożnej w Radomiu i obserwator szczebla sędziowskiego.

Ziółek Mirosław (własny komitet) - 63 lata. Wykształcenie wyższe. Żonaty, jedno dziecko. Za sobą ma 28 lat pracy w samorządzie. Od 1995 roku do chwili obecnej wójt Gminy Pionki. Mieszkaniec Suskowoli Gmina Pionki.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Cytuję: "Ostatnie osiem lat - wójt gminy Garbatka - Letnisko ...".

Z zestawienia przedstawionego przez Redakcję wynika, że do sprawowania funkcji Burmistrza Miasta Pionki to Pan Robert Kowalczyk posiada najlepsze kwalifikacje, wieloletnią praktykę na stanowisku dyrektora i największe doświadczenie samorządowe.
Życzę powodzenia Panie Robercie!
28-08-2018, 07:29:24
+ 79
- 121
odpowiedz
VIP
W małych miasteczkach głosujemy na człowieka , nie na partię.
Panowie rządzą Pionkami od lat . Z marnym skutkiem . Tę stajnię Augiasza posprząta tylko gospodarna kobieta . Pani Ewa jest dobrze wykształcona , kreatywna i gospodarna . Kobiety głosujmy na kobietę ! Faceci na tym stołku już wystarczająco nabałaganili i zmarnowali pieniądze podatników.
Dodane obrazki:
28-08-2018, 07:57:47
+ 128
- 121
odpowiedz
VIP
A ja zerknąłem sobie z ciekawości na stronę PKW, na oświadczenia lustracyjne co poniektórych ww. kandydatek i kandydatów.
Jednak zaskoczenie przy niektórych nazwiskach.

ps. po latach SLD nie wystawiło na fotel burmistrza swojego kandydata. Śmiechu warta ta nasza lokalna lewica.
28-08-2018, 08:31:04
+ 28
- 16
odpowiedz
Amator
Też tęsknię za polską lewicą ! Taką , która zapewni godne życie zwykłym ludziom i sprawiedliwszy podział dóbr . Taką , która powie stop klerowi w wyciaganiu pieniędzy podatników .
Dodane obrazki:
28-08-2018, 09:09:58
+ 104
- 99
odpowiedz
VIP
Wuju podesłał bbyś linka do tych oświadczeń
28-08-2018, 09:37:37
+ 18
- 10
odpowiedz
Po latach rządów osoby spoza naszego miasta, uważam, ze Pionki nie potrzebują kolejnego wizjonera z zewnątrz naszej społeczności, lecz osoby znanej mieszkańcom, płacącej tu podatki.
28-08-2018, 09:38:42
+ 44
- 37
odpowiedz
wydawało mi się, czy pan Kowalczyk pochodzi z kręgów sld?
28-08-2018, 09:41:38
+ 43
- 29
odpowiedz
VIP
Po cichu liczyłem, że po latach jednak powstaną z martwych i wystawią swojego kandydata, zrobią jego oficjalną prezentację itp. A tu nic. Pan Wojciech Maślanek wolał poprzeć kogoś z zewnątrz, zamiast samemu ubiegać się o fotel w magistracie. Szkoda, bo myślę, że miałby szansę.

buc - sprawiedliwy podział dóbr póki co realizuje jednak PIS : 500+ , 300+, Mieszkanie +. I żadne billboardy tej prawdy nie zakrzyczą !
28-08-2018, 10:44:46
+ 35
- 29
odpowiedz
Amator
Cha , cha , nie wiem czy każdy zrozumie tę ironię . Brawa !
Dodane obrazki:
28-08-2018, 11:08:23
+ 83
- 92
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook