Dzisiaj jest poniedziałek, 24 września 2018 r., 267 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Dodatkowe pieniądze na Staw Górny. Będą nowe atrakcje
Dodał: MaG, 19-09-2017 10:40, odsłon: 19715
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Modernizacja i przebudowa budynków, splashpark, sztuczna rzeka, urządzenia i zabawki wodne o charakterze rekreacyjnym, brodzik dla najmłodszych. To tylko kilka rozwiań jakie zostaną wdrożone już wkrótce w związku z planowaną modernizacją Stawu Górnego. Na ten cel udało się pozyskać kwotę ponad 4,5 miliona złotych.

Pionkowski ośrodek rekreacyjno wypoczynkowy znajdujący się nad Stawem Górnym  zmienia swoje oblicze. Na jego terenie w ostatnich miesiącach wybudowano plac zabaw dla dzieci, zamontowano pływające pomosty, zamontowano siłownię zewnętrzną oraz wykonano boiska do piłki nożnej i siatkówki plażowej, które powstały w miejscu po dawnych kortach tenisowych. To jednak nie koniec prac na terenie ośrodka. W najbliższym czasie powinny rozpocząć się kolejne prace, dzięki którym ten teren zyska kolejne atrakcje. To wszystko za sprawą dofinansowania, które otrzymał  pionkowski samorząd w ramach RPO Województwa Mazowieckiego.

- Będzie rozbudowana plaża, będzie sztuczna rzeka, będą wyremontowane dwa budynki. Termin realizacji inwestycji przewiduje zakończenie prac na 30 sierpnia 2018 roku – informuje burmistrz Romuald Zawodnik – W tej chwili robimy szybkie przygotowania do konkursu architektonicznego – dodaje Zawodnik

Projekt przewiduje nowe zagospodarowanie terenu na cele edukacyjne oraz rekreacyjno-wypoczynkowe o charakterze wodnym. Koncepcja obejmuje zmiany w zakresie nowych nasadzeń roślin na terenie ośrodka. Głównym  elementem  programu  również jest układ  wodny  w  skład  którego  wchodzi  zbiornik  naturalistyczny, ‘splashpark’  oraz  brodzik  dla najmłodszych. Projekt   przewiduje lokalizację nowych  elementów  małej  architektury  m.in.  ławek ,  koszy  na  śmieci oraz  dodatkowego oświetlenia terenu. Całość zadania opiewa na kwotę ponad 6 milionów złotych. Z środków zewnętrznych miasto otrzyma finansowanie w kwocie ponad 4,5 miliona złotych

Jak zapowiada burmistrz planowana inwestycja nie wyczerpuje całości zainteresowania miasta modernizacją całego ośrodka nad Stawem Górnym. Prócz wszystkich wykonanych prac w ramach tego programu w kolejnych latach będą wydatkowane kolejne środki finansowe na budowę basenów, zjeżdżali i kolejnych atrakcji.

- Bardzo, bardzo się cieszymy. Nie zamyka to jednak całego kompleksu a moje marzenia są jeszcze większe – mówi burmistrz

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Jeśli będzie to tak budowane jak Pałac Wodny na terenie Stadionu, to szkoda tej dotacji. Dobrze że zbliżają się wybory i ktoś inny będzie kończył to zadanie. Cała w tym nadzieja.
19-09-2017, 11:07:42
+ 61
- 97
odpowiedz
Kondor przypominam Ci, że pałac wodny to dzieło Janeczka. To za jego kadencji wybrano plany i wykonawcę, a nadzorował pewnie Mazur. Zawodnik to pierwszy od lat który wzioł się za naprawę zniszczonego stawu i chwała mu za to. Kiedyś narzekali na forach, że trzeba jeździć nad wodę teraz, że robi staw i infrastrukturę. Takich jak Ty Kondor trzeba olać i jeśli masz trochę sumienia to nie powinieneś przychodzić nad staw, a jeśli masz dzieci to nikt C nie broni nawet codziennie jeździć nad może. Tu Pan Zawodnik ma moje pełne poparcie.
19-09-2017, 13:56:06
+ 52
- 34
odpowiedz
Kondor przepraszam za błąd bo może nie zrozumiesz - nad morze ( to taka wielka woda na północy Polski).
19-09-2017, 13:58:05
+ 39
- 31
odpowiedz
Kolejne pozyskane pieniądze. Brawo! To cieszy mieszkańców. Każdy pozyskany grosz to nowa inwestycja w naszym mieście. Burmistrz i jego współpracownicy pracują i efekty są.
27-09-2017, 14:08:32
+ 34
- 13
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook