Dzisiaj jest piątek, 05 czerwca 2020 r., 157 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Kilka zastępów straży i chemiczne zagrożenie. Na szczęście to tylko ćwiczenia
Dodał: MaG, 07-11-2018 15:15, odsłon: 2465
fot.PSP Radom
fot.PSP Radom

Syreny, kilka zastępów straży, rozpoznanie zagrożenia i działania z zakresu ratownictwa chemiczno-ekologicznego. W poniedziałek odbyły się ćwiczenia na terenie zakładu produkcyjnego w Pionkach pod kryptonimem "SOUDAL 2018".

W poniedziałek 5 listopada na terenie zakładu produkcyjnego SOUDAL Manufacturing Sp. z o. o. w Pionkach odbyły się ćwiczenia ratownicze pod kryptonimem "SOUDAL 2018". Zakład ten znajduje się na liście firm o dużym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej, zajmujący m. in. produkcją pianek poliuretanowych, klei, uszczelniaczy oraz silikonów.

 


Ćwiczenia przeprowadzono w oparciu o wytypowane reprezentatywne zdarzenia awaryjne zawarte w Wewnętrznym Planie Operacyjno - Ratowniczym zakładu.


- Celem ćwiczeń było rozpoznanie operacyjne obiektu, sprawdzenie funkcjonowania w zakładzie Wewnętrznego Planu Operacyjno - Ratowniczego oraz jego przydatności podczas rzeczywistych działań ratowniczo-gaśniczych, prowadzenie na terenie zakładu działań ratowniczo - gaśniczych oraz specjalistycznych działań z zakresu ratownictwa chemiczno-ekologicznego – informuje rzecznik Komendanta Miejskiego PSP w Radomiu Konrad Neska

W tracie ćwiczeń sprawdzano również współdziałanie służb technicznych zakładu oraz służb współdziałających z podmiotami ratowniczymi przy prowadzeniu działań ratowniczo-gaśniczych.

 W poniedziałkowych ćwiczenia wzieła udział specjalistyczna grupa Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznego "RADOM 6", wybrane siły i środki Kompani Gaśniczej "WISŁA" wchodzącej w skład Centralnego Odwodu Operacyjnego, jednostki Państwowej Straży Pożarnej z terenu powiatu radomskiego, białobrzeskiego, kozienickiego, lipskiego, przysuskiego, szydłowieckiego oraz zwoleńskiego.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Jak to dobrze , że strażacy jeszcze są zdrowi .
Dodane obrazki:
08-11-2018, 08:19:28
+ 38
- 77
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook