Dzisiaj jest niedziela, 21 października 2018 r., 294 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Już wkrótce MOK będzie miał nowy dach. Prace potrwają do końca listopada
Dodał: MaG, 08-11-2017 10:23, odsłon: 15357
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass

Zmieniają konstrukcję dachu, montują dodatkowe włazy, zamontowany zostanie również system odprowadzania wody (deszczówki). Od kilku tygodni trwa modernizacja budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach.

W ramach remontu trwa wymiana pokrycia dachowego, która powinna dać mu szanse na przetrwanie kolejnych 60 lat. Dotychczasowe płyty cementowo-azbestowe (700 m2), które stanowiły dotychczasowe 90% pokrycia dachu zostały zdemontowane i poddane utylizacji. Nowy dach zostanie pokryty blachą stalową powlekaną płaską w kolorze grafitowym.


Prace rozpoczęły się w drugiej połowie wrześnie br. i mają zostać ukończone do końca listopada 2017.Zakres prac obejmuje także wymianę i renowację wyeksploatowanych elementów (drewnianych)  konstrukcji dachu, remont i ocieplenie kominów, montaż dwóch włazów (przeźroczyste/plexi), montaż systemu odprowadzania wody (deszczówki), instalacja odgromowa, system przeciwśniegowy. Przewidywany koszt inwestycji to 131 805 zł.

 

Nowy dach w MOK powinien posłużyć kolejne 60 lat


- Dzięki przychylności władz miasta inwestycję udało się przeprowadzić w roku, kiedy MOK obchodzi swoje 60 urodziny, co cieszy szczególnie. Z racji sędziwego wieku dach, a dokładnie jego elementy składowe miały prawo się zużyć co pogarszało rok rocznie stan techniczny i wizualny budynku, komfort pracy w nim i co najważniejsze bezpieczeństwo ludzi przebywających wewnątrz jak i jego obrębie – informuje MOK  

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook