Dzisiaj jest niedziela, 05 kwietnia 2020 r., 96 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Jest decyzja w sprawie działki przy ulicy Wspólnej. Burmistrz odpowiedział na petycję
Dodał: MaG, 30-07-2019 07:40, odsłon: 3850
fot.archiwum
fot.archiwum

Stwarzanie warunków dla rozwoju przedsiębiorstw, wprowadzanie zainteresowanych w błąd, zły stan sanitarny oraz zalegające śmieci i odpady pozostawione przez mieszkańców. Burmistrz zdecydował o podtrzymaniu decyzji o sprzedaży działki przy ulicy Wspólnej.

Robert Kowalczyk odpowiedział mieszkańcom Pionek i okolic na petycję złożoną w 5 maja w sprawie sprzedaży działki znajdującej się przy ulicy Wspólnej. Burmistrz poinformował również, że zgodnie z literą prawa do jego zadań należy m.in. gospodarowanie mieniem komunalnym.

 

- To dzięki racjonalnemu gospodarowaniu mieniem, samorząd gminny może się rozwijać pozyskując inwestorów. Przedmiotowy teren od lat zaniedbany, w złym stanie sanitarnym i biologicznym jest miejscem stojących wód opadowych, a także zalegania śmieci i innych odpadów pozostawianych przez mieszkańców Pionek i okolic. – czytamy w odpowiedzi na petycję

 

W dalszej części odpowiedzi czytamy również, że teren, o którym mowa znajduje się w Tarnobrzeskiej Strefie Ekonomicznej, a zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego powinien zostać zagospodarowany jako teren przemysłowy, rzemieślniczy oraz usług komercyjnych. - O to m.in. starali się poprzedni włodarze miasta Pionki oraz radni wybierani w wolnych i demokratycznych wyborach. – dodaje burmistrz

 

Treść odpowiedzi na petycję została opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej. Poniżej prezentujemy jej  treść.

 

Szanując złożone przez wielu mieszkańców Pionek podpisy, pod stanowiskiem dotyczącym wyłączenia ze sprzedaży działki nr 1461/217 bardzo wnikliwie pochyliłem się nad argumentacją przedstawioną w petycji. Przeprowadziłem wiele rozmów zarówno z osobami, które podpisały petycję jak też z osobami, które odmówiły jej podpisania.

 

Jak wynika z relacji mieszkańców, podpisy zbierały osoby związane politycznie z moją konkurentką na stanowisko burmistrza Miasta Pionki oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą w zakresie budownictwa, w tym w tej części miasta, strasząc mieszkańców przede wszystkim uciążliwością przejeżdżających samochodów wielkogabarytowych, a także niebezpieczeństwem związanym z zakładem przemysłu chemicznego zlokalizowanym na tym terenie.

 

Taka argumentacja jest nieprawdziwa, a wręcz wprowadza mieszkańców w błąd, gdyż samochody wielkogabarytowe nie mogą poruszać się po drogach gminnych zlokalizowanych przy ul. Polnej, a zakład produkcji chemicznej, który zlokalizowany jest od 10 lat przy ul. Wspólnej jest cenionym pracodawcą na pionkowskim rynku.

 

Warto w tym miejscu również zaznaczyć, że problematyczna działka znajduje się w uchwale budżetowej na 2019r. jako nieruchomość przeznaczona do sprzedaży w przetargu nieograniczonym, do którego mogą przystąpić wszyscy bez ograniczeń.

 

Rozpatrując Państwa petycję starałem się rozważyć wszystkie „za" i „przeciw" i postanowiłem podtrzymać swoją decyzję o sprzedaży przedmiotowej nieruchomości, gdyż zadaniem burmistrza jest przede wszystkim rozwijanie miasta poprzez stwarzanie warunków dla rozwoju przedsiębiorstw, a co za tym idzie nowych miejsc pracy.

 

Siłą każdego samorządu są jego mieszkańcy i przedsiębiorcy. Naszemu miastu w ciągu ostatnich 20 lat ubywało zarówno jednych jak i drugich, dlatego najwyższy czas rozpocząć odwracanie tych tendencji.

Burmistrz Robert Kowalczyk

 

Źródło: BIP

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Super decyzja! Miasto poprzez takie działania pokazuję, że wspolpracuje z przedsiebiorstwami. Takie decyzje moga tylko zachecic do inwestowania w Pionkach, co przelozy sie na wplywy do budzetu. Radna Grzywacz ukazala wylacznie, ze uniemozliwoanie sprzedazy dzialki bylo w jej prywatnym interesie.
30-07-2019, 14:47:00
+ 40
- 68
odpowiedz
Należy robić wszystko mądrze .Ażeby nie było tak jak w tym powiedzeniu że " mądry Polak po szkodzie ".
30-07-2019, 16:21:50
+ 42
- 22
odpowiedz
W 100% zgadzam się z wpisem Michała. Decyzja Pana Burmistrz bardzo trafna. Rozwój Pionek winien być proritetem dla wszystkich mieszkńców Pionek, a tym bardziej dla Radnych.
Panie Burmistrzu więcej takich smiałych decyzji, a oponęci przekonają się , że decyzje podejmowane prez Pana są słuszne.
30-07-2019, 17:11:43
+ 39
- 69
odpowiedz
Jak zwykle słuszna i mądra decyzja poprzedniego burmistrza Pana Zwodnika i części poprzedniej rady. Teren nieużytków, częściowo został przekształcony w strefę ekonomiczną, aby zakład mógł wybudować magazyny i dać pracę ludziom z miasta. Pozostała tylko kwestia sfinalizowania sprawy i sprzedaży działki. Obecny burmistrz podtrzymał decyzję poprzednika, ale radni obecnej kadencji mieli odmienne zdania. Jeśli działka zostanie sprzedana, to znaczy, że opowie się za tym większości rady i ktoś z opozycji będzie musiał być usilnie przekonywany lub zdecydowanie bardziej pewne dostanie nagrodę. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Ciekawe kto i za co?
31-07-2019, 07:44:35
+ 20
- 76
odpowiedz
Czytam te wypociny burmistrza i śmiać mi się chce. Z gęby tył ciała zrobił i jeszcze coś usiłuje wmówić. Takie głupoty to może wciskać ciemniakom a nie ludziom inteligentnym. Z okolic zakładu wszyscy oprócz 1 rodziny podpisali petycję. To przede wszystkim ich ta decyzja dotknie. Pod nos się wtyka chemiczne sklady i udaje że dla ich dobra. Podpisy zbierali mieszkańcy nie dla dobra p.Grzywacz, tylko dla swojego bezpieczeństwa. Nie ma to nic wspólnego z wyborami i polityką. Ale burmistrz ma to w głębokim poważaniu. Ma interes w tym aby sprzedać widocznie. Zobaczymy ile na tym miasto zarobi. Czy wybuduje drogę, czy poniesie inne koszty z tą sprzedażą związane. Będziemy patrzeć i sprawdzimy jaki jest prawdziwy zysk miasta. Na szczęście są takie czasy, odpowiednie instytucje, które są ponad burmistrzem. A te sztuczne poklaski to są śmieszne tylko. Ciekawe co taki Michał czy Kuba za podliz dostanie? może lodzika?
06-08-2019, 23:21:52
+ 30
- 2
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook