Dzisiaj jest środa, 29 stycznia 2020 r., 29 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Informacja dla kierowców. Dziś kolejny protest w sprawie rozbudowy DK 79 w Mniszewie. Trasa w kierunku Warszawy będzie zablokowa
Dodał: MaG, 14-08-2019 09:07, odsłon: 1260
fot.Damian Latos/Agencja Arpass
fot.Damian Latos/Agencja Arpass

Dzisiejszy strajk będzie następstwem braku reakcji ze strony Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Mieszkańcy Mniszewa ponownie wyjdą na drogę, blokując przejazd w kierunku Warszawy.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Podczas spotkania stowarzyszenia „Nowa 79” w dniu 18 lipca z władzami GDDKiA, władze przedstawiły niezmienione plany rozbudowy i od tamtej chwili nie nastąpiła z ich strony jakakolwiek reakcja dotycząca tej sprawy. Plany te zawierały w dalszym ciągu budowę dróg serwisowych i powstanie pokaźnej liczby zbiorników retencyjnych.

 

Mieszkańcy miejscowości gminy Magnuszew, przez które przebiega DK 79 w kierunku Warszawy dziś o godzinie 17:00 wyjdą na ulicę i rozpoczną strajk. Uczestnicy zgromadzenia będą blokować drogę poprzez korzystanie z przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej w Mniszewie. Protest tak jak ostatnio potrwa do godziny 19:00. To już trzeci strajk zorganizowany przez stowarzyszenie „Nowa 79”. Ostatni protest odbył się 19 lipca.

 

Główną kością niezgody w tej sprawie w dalszym ciągu stanowi powstanie dróg serwisowych oraz, aż 20 zbiorników retencyjnych. Wokół tych aspektów koncepcji rozbudowy DK 79 toczy się cały protest. Głównymi celami stowarzyszenia i organizowanych przez nich protestów są działania mające na celu zmianę dotychczasowej koncepcji rozbudowy drogi krajowej 79 do wariantu miejskiego, a także ochrona infrastruktury, obiektów parafialnych, sakralnych oraz szkolnych.

 

Mieszkańcy gminy nie poprzestaną tylko na protestach. Jak informuje Beata Bogucka, radna gminy Magnuszew, a także członkini stowarzyszenia na rzecz zmiany koncepcji rozbudowy drogi - wysyłane były i będą w dalszym ciągu wnioski do GDDKiA.  

 

- Będą kolejne wnioski. Będziemy starać się spotykać z władzami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i z nimi rozmawiać. W innych gminach drogi krajowe 79 są wykonane zupełnie inaczej. Nie chcemy zbiorników retencyjnych, oraz dróg serwisowych. Uruchomiony został gminny alert sms-owy, który zawiadamia mieszkańców o zbliżającym się strajku. Miejmy nadzieję, że coś się w tej sprawie ruszy i zawrzemy rzetelne porozumienie – mówiła Beata Bogucka.

 

Społeczność zamieszkująca okolice DK 79 w gminie Magnuszew zwraca również uwagę na plan zwiększenia przepustowości i nacisku na jezdni, które całkowicie zaburzą komfort funkcjonowania domów znajdujących się przy trasie.

 

Drogi serwisowe są w stanie zaburzyć funkcjonowanie lokalnych przedsiębiorstw.

 

- Znajduje się u nas wiele zakładów, które funkcjonują od lat. Posiadamy między innymi zakłady stolarskie, wulkanizacje, skupy jabłek. Tam na co dzień wjeżdżają samochody ciężarowe, które po powstaniu dróg serwisowych nie będą miały dogodnej możliwości wjazdu – dodała Beata Bogucka.

 

Uczestnicy protestu w niezmienionej formule strajku przez piętnaście minut blokować będą przejazd na DK 79, po czym nastąpi zejście z drogi na dziesięć minut, które umożliwi przejazd samochodom stojącym w korku.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook