Dzisiaj jest sobota, 21 lipca 2018 r., 202 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Hostel w budynku szkoły? W Pionkach rozmawiano o funkcjonowaniu placówek oświatowych w kolejnych latach
Dodał: MaG, 02-11-2017 07:45, odsłon: 20777
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass

Zdecydowane „Nie” – dla przeniesienia w całości Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z budynku przy 15-go Stycznia do budynku przy ulicy Słowackiego oraz pomysłu powstania w budynku szkoły hostelu. Burmistrz w tej sprawie spotkał się z dyrektorami szkół i przedszkoli, nauczycielami oraz przedstawicielami rad rodziców.

Wiele niepewności wśród rodziców, nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych działających na terenie miasta pojawiło się w ciągu kilkunastu ostatnich dni. To wszystko za sprawą spotkania jakie odbyło się dwa tygodnie temu w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Słowackiego. Zaplanowane spotkanie zwołane przez burmistrza Romualda Zawodnika dotyczyło przyszłości funkcjonowania placówek oświatowych działających na terenie miasta w niedalekiej przyszłości.

 

Wśród propozycji znalazł się pomysł przeniesienia Publicznego Przedszkola nr 3 mieszczącego się obecnie w budynku PSP 5 przy ulicy Targowej do budynku wygasającego gimnazjum przy ulicy Leśnej. Kolejnym z pomysłów jest umiejscowienie szkoły muzycznej w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 działającej przy ulicy 15-go Stycznia.

 

- Piątka ma jasność, klarowna sytuacja, Pani dyrektor podjęła decyzję. Od września wszystkie klasy są w jednym budynku. Czyli zwalniany jest budynek przy ulicy Leśnej. Co do szkoły numer dwa również mamy klarowną sytuację, nic się tam nie zmienia. Co do szkoły numer jeden sytuacja nie jest klarowna dlatego, że obecnie działa w dwóch budynkach. Pytanie czy docelowo chce działać w dwóch budynkach – mówi burmistrz Romuald Zawodnik

 

W rozmowie z burmistrzem Zawodnikiem usłyszeliśmy, że w przypadku szkoły podstawowej nr 1 padły dwie propozycje. Jedna z nich była taka, by zachować funkcjonowanie szkoły w dwóch budynkach. Klasy 1-3 w budynku przy ulicy 15-go Stycznia, klasy 4-8 w budynku przy ulicy Słowackiego. Druga zaś propozycja dotyczyła przeniesienie całej szkoły do budynku na ulicę Słowackiego.

 

Z pomysłem przeniesienia w całości PSP1 do wyremontowanego budynku na ulicę Słowackiego  nie zgadzają się zarówno rodzice jaki i nauczyciele. Ten pomysł zdecydowanie został odrzucony. Rada Rodziców po rozmowach z przedstawicielami trójek klasowych, dyrektorami oraz nauczycielami w sposób jednoznaczny opowiedzieli się za funkcjonowaniem szkoły w dwóch budynkach. W sposób jednoznaczny odrzucili również zamysł ulokowania w budynku szkoły hostelu lub przeznaczeniu części budynku na pomieszczenia noclegowe.  

 

Hostel w szkole?

Nasza redakcja zapytała o pomysł powstania miejsca noclegowego (hostelu) w jednym z budynków, w których obecnie znajduje się PSP1 lub pozostający w najbliższym czasie pusty budynek po gimnazjum  przy ulicy Leśnej.

 

- Ja uważam, że mamy problem dzisiaj z miejscami noclegowymi. Jeżeli inwestujemy znaczące środki, skromnie liczyć jest ich 12 milionów albo i więcej w bazę sportowo-rekreacyjną, mamy walory rekreacyjne związane z Puszczą Kozienicką, z inwestycjami Lasów Państwowych bardzo ciekawymi, to jest pytanie czy dzisiaj jesteśmy w stanie zaprosić kogokolwiek z poza Pionek, by mógł sobie przyjechać i z tej bazy skorzystać  - przekonuje burmistrz Zawodnik

 

Burmistrz wskazał również, że jednym z powodów rozważań powstania miejsca noclegowego jest brak możliwości organizowania zielonych szkół czy zapraszania sportowców z całej Polski. W rozmowie nie padła jednak jedna konkretna lokalizacja, w której miałby się znaleźć hostel lub inne miejsca noclegowe dla przyjezdnych. Ich lokalizacja w dużej mierze będzie zależała od wyniku prowadzonych konsultacji w sprawie funkcjonowania placówek oświatowych w kolejnych latach.  

 

- Jeśli będziemy wiedzieli jakimi przestrzeniami dysponujemy, w którym miejscu, to wtedy będziemy się zastanawiać jak ich racjonalnie wykorzystać – dodał Zawodnik

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Super Komentator
Cytat-Jeśli będziemy wiedzieli jakimi przestrzeniami dysponujemy, w którym miejscu, to wtedy będziemy się zastanawiać jak ich racjonalnie wykorzystać – dodał Zawodnik


Alduniu to może byś jakiś biznesplan przedstawił, bo bierzesz się za to od dupy strony
02-11-2017, 10:23:32
+ 68
- 14
odpowiedz
VIP
Pytanie do autora artykułu: czy to burmistrz rzeczywiście powiedział o miejscach noclegowych, że będzie się zastanawiał /cyt./ "jak ich racjonalnie wykorzystać", czy też to pan redaktor tak niegramatycznie sobie napisał? Bo prawidłowo powinno się napisać "je racjonalnie wykorzystać".
02-11-2017, 11:47:09
+ 37
- 56
odpowiedz
Nowicjusz
Panie Zawodnik, myślę że w Mieście są ważniejsze przedsięwzięcia i potrzeby Mieszkańców niż "hostel czy zielona szkoła". Wielu Mieszkańców nie może dojechać czy normalnie dojść do swoich posesji, nie mówiąc o odwodnieniu Miasta! A Pan znowu wyskakuje ze swoimi wizjami. Zarządzanie Miastem to nie podchody i harce!!!
02-11-2017, 12:13:13
+ 122
- 45
odpowiedz
VIP
Ja oczywiście muzycznie ... Jacek Skubikowski :
"Hotel Patria na godziny
Jedna gwiazdka, cztery łzy
Hotel Patria na godziny
Mieszanka szkła i cyny, przy rynku kocie lby "
02-11-2017, 13:47:27
+ 77
- 22
odpowiedz
VIP
Moim komentarzem będzie mem.Nie potrafię lepiej od A. Andrusa.
Dodane obrazki:
02-11-2017, 14:58:30
+ 127
- 45
odpowiedz
VIP
Tak się zastanawiam, czy sporej liczby czytelników tego portalu nie należałoby przypadkiem jeszcze raz (pod przymusem!) posłać na uzupełnienie ich aktualnej wiedzy do szkoły podstawowej, gdyż oni nie wiedzą (a może zwyczajnie nie chcą wiedzieć, licho ich wie), jak należy poprawnie pisać i wyrażać się w języku polskim! Mnie mało co jest już w stanie zdziwić, ale stawianie mi minusów za zwrócenie uwagi na niegramatyczne sformułowanie użyte w artykule par excellence dotyczącym oświaty (!) uważam za wyraz skrajnej głupoty, niedouczenia i braku właściwej oceny własnego postępowania. Ponawiam zatem zadane już kiedyś pytanie: czy myślicie, że będę was za to szanował? W życiu! Najpierw sami musicie sobie ze sobą poradzić, wyplenić tę głupotę, przejrzeć na oczy i dostrzec własną śmieszność, to może wtedy coś pozytywnego będzie można o was powiedzieć.
02-11-2017, 15:16:26
+ 40
- 61
odpowiedz
Nowicjusz
Bibku, Pan Mariusz Grotkowski nie jest organem wykonwczym w Mieście. Nie obrażaj się na minusy internautów bo najmądrzejszy nie jesteś. Skup się raczej na merytorycznej ocenie sposobu wykonywania mandatu przez Pana Zawodnika. Zapytaj Burmistrza dlaczego w tym momencie Miasta nie stać na oddanie Wspólnotom Mieszkaniowym zaległości - prawie 1 mln 200 tys. z tytułu nie przekazywania na ich konta należności z czynszu! Myślę, że wtedy będziesz miał same plusy!!!
02-11-2017, 15:39:11
+ 109
- 46
odpowiedz
VIP
Nie piszę swoich komentarzy dla plusów czy minusów. Swoje komentarze traktuję zgodnie z brzmieniem tego słowa podanym w "Slowniku języka polskiego", według którego komentarz to przede wszystkim /cyt./ "uwaga na temat kogoś lub czegoś, najczęściej krytyczna lub złośliwa". Więc każdy, także redaktor MaG, musi się liczyć z tym, że jeśli napisze jakąś głupotę, to ja to złośliwie skrytykuję. A zrobię tak dlatego, że zdecydowanie wolę zarówno mądre artykuły, jak i mądre wpisy i oceny czytelników.
A co do meritum, to:
1. Nie pretenduję do miana "najmądrzejszego", ale do miana kogoś mądrego, doświadczonego, inteligentnego, oczytanego, precyzyjnego, logicznego, dociekliwego, walczącego z głupotą itp. już tak.
2. Nigdy nikogo nie krytykowałem w czambuł, tj. za sam fakt, że jest, że zajmuje takie a nie inne stanowisko, że podejmuje takie a nie inne decyzje itd. Każdego człowieka, każde działanie, każde zachowanie i każdą decyzję czy rozwiązanie oceniam indywidualnie, obiektywnie, bez emocji, z różnych punktów widzenia i bez żadnych, z góry założonych tez i ideologii. Ta zasada dotyczy, oczywiście, także burmistrza Zawodnika, radnych i kogo tam jeszcze chcesz.
3. Najważniejszym jest, żeby nasze komentarze były skuteczne i doprowadzały do pozytywnych reakcji ze strony osób krytykowanych - tylko, że nie mamy raczej na to najmniejszych nawet szans, bo ci krytykowani mają nas, komentatorów, w dupie i robią, co chcą bez zważania na głosy "opinii". Pierwszy przykład z brzegu: co z tego, że ja sobie piszę swoje uwagi i komentarze, kiedy taki redaktor Grotkowski ma je gdzieś (tj. tam, gdzie napisałem wcześniej) i od 11-tu meczów Prochu nie wspomniał o nich na swoim portalu ani słowem? A ja takich zmasowanych "akcji" komentarzowych mam na swoim koncie znacznie więcej i wszystkie bez żadnej, dosłownie: żadnej, reakcji ze strony tych "najmądrzejszych i wszystko najlepiej wiedzących"! To samo z Zawodnikiem - można pisać o zadłużeniu wobec wspólnot i co to da? Nasz głos się nie liczy, więc nie rób sobie nadziei, że coś sam załatwisz. Władza demoralizuje i zmienia nawet fajnych ludzi w odhumanizowane kreatury, które na potrafią patrzeć szerzej. A najgorsze jest to, że po wszystkim nie ponoszą z reguły za swoje czyny i decyzje żadnej znaczącej kary, takiej jak chociażby publiczna chłosta czy obwiezienie na taczkach po wszystkich uliczkach miasta.
02-11-2017, 17:38:54
+ 41
- 65
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook