Dzisiaj jest niedziela, 21 października 2018 r., 294 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Hostel w budynku szkoły? W Pionkach rozmawiano o funkcjonowaniu placówek oświatowych w kolejnych latach
Dodał: MaG, 02-11-2017 07:45, odsłon: 20939
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass

Zdecydowane „Nie” – dla przeniesienia w całości Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z budynku przy 15-go Stycznia do budynku przy ulicy Słowackiego oraz pomysłu powstania w budynku szkoły hostelu. Burmistrz w tej sprawie spotkał się z dyrektorami szkół i przedszkoli, nauczycielami oraz przedstawicielami rad rodziców.

Wiele niepewności wśród rodziców, nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych działających na terenie miasta pojawiło się w ciągu kilkunastu ostatnich dni. To wszystko za sprawą spotkania jakie odbyło się dwa tygodnie temu w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Słowackiego. Zaplanowane spotkanie zwołane przez burmistrza Romualda Zawodnika dotyczyło przyszłości funkcjonowania placówek oświatowych działających na terenie miasta w niedalekiej przyszłości.

 

Wśród propozycji znalazł się pomysł przeniesienia Publicznego Przedszkola nr 3 mieszczącego się obecnie w budynku PSP 5 przy ulicy Targowej do budynku wygasającego gimnazjum przy ulicy Leśnej. Kolejnym z pomysłów jest umiejscowienie szkoły muzycznej w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 działającej przy ulicy 15-go Stycznia.

 

- Piątka ma jasność, klarowna sytuacja, Pani dyrektor podjęła decyzję. Od września wszystkie klasy są w jednym budynku. Czyli zwalniany jest budynek przy ulicy Leśnej. Co do szkoły numer dwa również mamy klarowną sytuację, nic się tam nie zmienia. Co do szkoły numer jeden sytuacja nie jest klarowna dlatego, że obecnie działa w dwóch budynkach. Pytanie czy docelowo chce działać w dwóch budynkach – mówi burmistrz Romuald Zawodnik

 

W rozmowie z burmistrzem Zawodnikiem usłyszeliśmy, że w przypadku szkoły podstawowej nr 1 padły dwie propozycje. Jedna z nich była taka, by zachować funkcjonowanie szkoły w dwóch budynkach. Klasy 1-3 w budynku przy ulicy 15-go Stycznia, klasy 4-8 w budynku przy ulicy Słowackiego. Druga zaś propozycja dotyczyła przeniesienie całej szkoły do budynku na ulicę Słowackiego.

 

Z pomysłem przeniesienia w całości PSP1 do wyremontowanego budynku na ulicę Słowackiego  nie zgadzają się zarówno rodzice jaki i nauczyciele. Ten pomysł zdecydowanie został odrzucony. Rada Rodziców po rozmowach z przedstawicielami trójek klasowych, dyrektorami oraz nauczycielami w sposób jednoznaczny opowiedzieli się za funkcjonowaniem szkoły w dwóch budynkach. W sposób jednoznaczny odrzucili również zamysł ulokowania w budynku szkoły hostelu lub przeznaczeniu części budynku na pomieszczenia noclegowe.  

 

Hostel w szkole?

Nasza redakcja zapytała o pomysł powstania miejsca noclegowego (hostelu) w jednym z budynków, w których obecnie znajduje się PSP1 lub pozostający w najbliższym czasie pusty budynek po gimnazjum  przy ulicy Leśnej.

 

- Ja uważam, że mamy problem dzisiaj z miejscami noclegowymi. Jeżeli inwestujemy znaczące środki, skromnie liczyć jest ich 12 milionów albo i więcej w bazę sportowo-rekreacyjną, mamy walory rekreacyjne związane z Puszczą Kozienicką, z inwestycjami Lasów Państwowych bardzo ciekawymi, to jest pytanie czy dzisiaj jesteśmy w stanie zaprosić kogokolwiek z poza Pionek, by mógł sobie przyjechać i z tej bazy skorzystać  - przekonuje burmistrz Zawodnik

 

Burmistrz wskazał również, że jednym z powodów rozważań powstania miejsca noclegowego jest brak możliwości organizowania zielonych szkół czy zapraszania sportowców z całej Polski. W rozmowie nie padła jednak jedna konkretna lokalizacja, w której miałby się znaleźć hostel lub inne miejsca noclegowe dla przyjezdnych. Ich lokalizacja w dużej mierze będzie zależała od wyniku prowadzonych konsultacji w sprawie funkcjonowania placówek oświatowych w kolejnych latach.  

 

- Jeśli będziemy wiedzieli jakimi przestrzeniami dysponujemy, w którym miejscu, to wtedy będziemy się zastanawiać jak ich racjonalnie wykorzystać – dodał Zawodnik

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook