Dzisiaj jest niedziela, 05 kwietnia 2020 r., 96 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Harcerze z Pionek pomogą Polakom na Kresach. Przyłącz się do Akcji Paczka
Dodał: MaG, 06-12-2017 09:37, odsłon: 2230
fot.ZHR/Grupa harcerzy z Siedlec podczas wyjazdu do Dołbysza na Akcję Paczka, grudzień 2016
fot.ZHR/Grupa harcerzy z Siedlec podczas wyjazdu do Dołbysza na Akcję Paczka, grudzień 2016

Jak co roku w okresie Bożego Narodzenia harcerki i harcerze z ZHR wybiorą się za wschodnią granicę aby odwiedzić naszych najbardziej potrzebujących rodaków. Do Akcji Paczka dołączyli również harcerze z Pionek.

Akcja Paczka jest organizowana przez środowiska ZHR od 21 lat, ale w tym roku po raz pierwszy oficjalnie organizowana jest na terenie Pionek.

 

Z naszego miasta wyjeżdża około 10 osobowa reprezentacja drużyn ze Szczepu 1 Pionkowskich Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Czarna Jedynka". Koordynatorem tego wyjazdu jest phm. Szymon Wierzbicki HR, obecnie drużynowy 1 Próbnej Pionkowskiej Drużyny Wędrowników "Czarna Jedynka".

 

- Jedziemy do Dołbysza, miejscowości w obwodzie Żytomierskim, w której duży procent mieszkańców stanowią Polacy. Dołączamy się do grupy harcerzy i harcerek z Siedlec, którzy już od  lat jeżdżą tam z pomocą. Chcemy zawieźć ze sobą 150 paczek z żywnością – informuje phm. Szymon Wierzbicki HR - Dodatkowo chcemy zebrać też to, czego obecnie najbardziej brakuje ludziom w najuboższych rejonach Ukrainy - środków czystości, ubrań i obuwia dla dzieci, zabawek, książek po polsku – dodaje Szymon

 

Główna zbiórka darów odbywa się w  zakrystii kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski, gdzie można przynosić dary po wszystkich mszach świętych do czwartku 14 grudnia. Planowana jest również zbiórka żywności w markecie Stokrotka, popołudniami w czwartek i piątek 7 i 8 grudnia, oraz cały dzień w sobotę 9 grudnia. 

 

 Jeden z patroli rozwożących paczki do rodzin polskich w Dołbyszu, grudzień 2016

 

 Projekt „Akcja Paczka” jest jednym z wielu rodzajów służby podejmowanych przez ZHR na byłych Kresach Rzeczypospolitej. Z darów, które harcerze zbiorą w parafiach w Polsce przygotowywane są paczki, które następnie w okresie przedświątecznym zawożone są na Litwę, Łotwę, Białoruś i Ukrainę. Tam, we współpracy z miejscowymi harcerzami bądź polską organizacją działającą na danym terenie, harcerze z Polski osobiście roznoszą paczki do osób najbardziej potrzebujących – starszych, chorych, rodzin wielodzietnych znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Harcerze trafiają również do Polskich domów dziecka gdzie organizują Wigilię wraz ze Św. Mikołajem. Wykorzystując okazję pobytu na Kresach uczestnicy wyjazdu zwiedzają miejsca związane z polską historią takie jak Grodno, Lwów czy Wilno.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook