Dzisiaj jest środa, 21 listopada 2018 r., 325 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO]Fundatorzy przekazali burmistrzowi insygnia władzy. Na uroczystościach zabrakło przewodniczącego Zbigniewa Belowskiego
Dodał: MaG, 05-12-2017 10:14, odsłon: 4991
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Złoty łańcuch dla burmistrza, srebrny dla przewodniczącego Rady Miasta. W poniedziałek 4 grudnia w Centrum Aktywności Lokalnej odbyła się uroczystość przekazania insygniów władzy. Wideo z tej uroczystości już do obejrzenia w Pionki24TV.

Z okazji 10. rocznicy sztandaru miasta i obwołania św. Barbary patronką miasta Pionki przygotowanych zostało szereg imprez i wydarzeń. Lokalne obchody rozpoczęły się od spektaklu o życiu św. Barbary, który został zaprezentowany na Ogródku Jordanowskim. Tuż po prezentacji wszyscy zgromadzeni przeszli w orszaku do kościoła pw. Świętej Barbary w Pionkach, gdzie odbyła się msza święta(obszerna relacja TUTAJ).

 

Kolejnym punktem poniedziałkowych obchodów było uroczyste przekazanie insygniów władzy w postaci dwóch łańcuchów, złoty dla burmistrza i srebrny dla przewodniczącego Rady Miasta. Akt przekazania odbył się o godz. 15.30 w Centrum Aktywności Lokalnej.

 

- Jesteśmy przedsiębiorcami, którzy na ręce burmistrza pragną przekazać w darze dla mieszkańców Miasta Pionki ufundowane przez nas insygnia władzy samorządowej, łańcuchy burmistrza i przewodniczącego Rady Miasta – mówił  Ryszard Fałek przedstawiciel firmy QFG

 

Fundatorami oznak władz samorządowych zostali: AGRAIMPEX, Adam Droń – AMD, Zakłady Chemiczne BOCHEM, Hotel „IMPERIUM”, Information Brokers, Teodor Królikowski, Marek Baran MARCBUD, Irena i Ryszard Nalewajko, Krzysztof Kowalski P.P.H. „ Kosiek”, PWKC Sp. z o. o., QFG Sp. z o. o., Rajmund Szewczyk, Iwona i Sylwester Trzos, Krzysztof Wach

 

 

Burmistrz Zawodnik podziękował fundatorom za przekazanie łańcuchów zapraszając jednocześnie po zakończonej uroczystości na symboliczną lampkę szampana. Podczas uroczystości na sali był nieobecny przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Belowski. Przewodniczący swoją nieobecność tłumaczył sprzeciwiem rady w sprawie przekazania łańcuchów oraz brakiem wiedzy kto jest ich sponsorem.  

 

- Cały etap projektowania i pozyskiwania odbywał się bez woli i wiedzy rady miasta, wręcz przy sprzeciwie rady. Upór burmistrza doprowadził do realizacji tego przedsięwzięcia bez podstawy prawnej. Rada Miasta nie podjęła w tej kwestii żadnej decyzji formalnej – tłumaczył swoją nieobecność przewodniczący Belowski. – Zadziwiające jest również to, że pieniądze pozyskiwane były gromadzone przez jakąś prywatną fundację czy stowarzyszenie co wzbudza mój niepokój i myślę, że na najbliższej sesji rada zajmie w tej sprawie stanowisko. Chciałbym dodać jednocześnie, że ponad tydzień temu złożyłem pismo do burmistrza z prośbą o wyjaśnienie sprawy łańcuchów w tym przedstawienie listy sponsorów. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi  – dodał Belowski

 


Kolejnym punktem 10. rocznicy sztandaru miasta i obwołania św. Barbary patronką miasta była uroczysta msza święta, która odbyła się o godz. 17.00 w kościele św. Barbary pod przewodnictwem J.E. ks. biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Po mszy odbył się koncert Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach.

 

O godz. 17.00 w kościele św. Barbary przy świecach odbyła się msza w intencji Miasta Pionki pod przewodnictwem J.E. ks. biskupa radomskiego Henryka Tomasika.


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
Po pierwsze po co ta szopka jak już wkrótce będzie musiał te śmieszne insignia oddać. Po drugie co się tyczy sponsorów. Przecież chyba każdy z nich albo wykonywał albo wykonuje prace dla Miasta lub w jakiś inny sposób jest łączony z wizjonerem.Brawo WY
05-12-2017, 10:42:57
+ 80
- 94
odpowiedz
W końcowym rozrachunku, to i tak mieszkańcy pokrywają te koszty zabawy pana Z. Szczególnie dotyczy to PWKC. Przeciez Kowal nie wyłożył ze swoich lecz my placimy w postaci wody czy ciepła. Jedo wielkie zaklamanie.
05-12-2017, 11:25:48
+ 85
- 98
odpowiedz
VIP
Dwie sprawy:
1. Czytam i oczom nie wierzę: przedstawiciel sponsorów z QFG powiedział, że insygnia przekazane zostały /cyt./ "w darze dla mieszkańców Miasta Pionki"! Nie burmistrzowi, nie przewodniczącemu RM, tylko tobie, tobie, tobie, tobie też, no i jeszcze tobie! Jak nabiorą mocy urzędowej, opędzą ileś tam ważnych i bardzo ważnych uroczystości, zyskają na wartości i w końcu zostaną spieniężone (ten łańcuch Belowskiego, jako niechciany, praktycznie już można zacząć licytować!), to każdy mieszkaniec Pionek, wliczając nawet oseski z 500+, będzie miał prawo żądać paru złotych! A co!
2. Belowski się obraził, bo nie dostał oficjalnej listy sponsorów. Ciekawe, po co mu była ta lista, skoro nie chciał, podobnie jak i cała Rada, w ogóle tych insygniów?
05-12-2017, 16:11:34
+ 56
- 52
odpowiedz
Super Komentator
ZAWODNIK!!!! A gdzie korona!!!! Niedługo Szopka Noworoczna, łańcuchy pasują jak ulał.
05-12-2017, 20:09:08
+ 77
- 92
odpowiedz
No cóż, na razie owe łańcuchy bez odpowiednich aktów prawnych Rady Miasta to kolejne zabawki Pana Zawodnika. Powinny w wersji zabawek do końca kadencji leżakować w sejmie ...
06-12-2017, 07:35:07
+ 71
- 88
odpowiedz
Nowicjusz
Miały być łańcuchy i są.Idiotyzm sięgnął dna.A tak na marginesie,to propnuję pani nalewajko poczytać jakieś czytanki dla dzieci.Może sobie trochę przypomnie literki.
06-12-2017, 10:33:10
+ 62
- 88
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook