Dzisiaj jest niedziela, 24 czerwca 2018 r., 175 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fajna wycieczka do świata nauki i magii uczniów Gimnazjum nr 2
Dodał: JaW, 19-05-2017 12:54, odsłon: 11600
Fot. archiwum szkoły
Fot. archiwum szkoły

We wtorek (16.05) uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 byli na wycieczce w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Na miejscu wzięli udział w ciekawych warsztatach, oglądali wystawy, a na koniec mogli podziwiać panoramę stolicy z dachu CNK.

Gimnazjaliści z PG nr 2 przez kilka godzin mogli poczuć się, jak w świecie na pograniczu nauki i magii. We wtorek odwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie mogli poznać zagadki wszechświata i znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

 

Młodzież podzielona została na dwie grupy, które brały udział w warsztatach w różnych laboratoriach. Podczas gdy jedni przeprowadzali policyjną ekspertyzę na zajęciach "Szybkie i wściekłe", inni odwiedzali pracownię fizyczną, żeby zbadać właściwości cieczy i ciekłego azotu. W trakcie pobytu w CNK uczniowie mogli obejrzeć ciekawe ekspozycje. Wszystkich najbardziej urzekło wspaniałe widowisko, czyli pojedynek znanych wynalazców: Tomasza Edisona i Nikoli Tesli.

 

Na koniec młodzi pasjonaci nauki podziwiali panoramę Warszawy z dachu Centrum Nauki Kopernik, gdzie znajdują się wspaniałe ogrody.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook