0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO

El-Capitano w dalszym ciągu na pozycji lidera. W niedzielę odbyła się 4 i 5 kolejka Miejskiej Ligi Piłki Halowej w Pionkach.
Dodał: MaG, 06-02-2019 13:31, odsłon: 983

Były niespodzianki, zaskoczenie i duże rozczarowania. W niedzielę w pionkowskiej hali sportowej odbyły się dwie kolejki Miejskiej Ligi Piłki Halowej w Pionkach. Relację z rozgrywek przedstawia Kamil Marszałek z Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta w Pionkach.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Klub Kokosa – Paskudne Dziki 1:1 (0:0) *mecz zaległy

Cezary Bursa – Bartłomiej Obarski

Mimo wszystko mała niespodzianka. Wyrównane spotkanie, ale bez fajerwerków. Klub Kokosa prowadził po premierowej bramce w tej edycji MLPH Cezarego Bursy, który gra w piłkę w Szydłowiance Szydłowiec. Paskudne Dziki wyrównały na minutę przed końcem.

El Capitano – Trójmiasto 10:0 (6:0)

2 Łukasz Kołodziej, 3 Daniel Sekuła, 2 Adrian Jurczak, Kamil Denkiewicz, Dominik Kłosowski, Bartłomiej Stróż

Jedyne, co trzeba wiedzieć o tym meczu to fakt, że El Capitano musieli sobie radzić bez swojego bramkarza Dominika Molendy. Między słupkami stanął kapitan drużyny i najlepszy strzelec ligi, Kamil Denkiewicz.

Blok Ekipa – Niepozorni 9:2 (4:1)

samobójcza, 3 Michał Czerski, Mateusz Zawadzki, Błażej Broński, Igor Broński, 2 Kacper Dąbrowski – 2 Tomasz Mazur

Niepozorni rozczarowują. Zaskakująco łatwa wygrana Blok Ekipy. Z dziewięciu bramek najbardziej podobała się ta strzelona niemal z zerowego kąta przez Igora Brońskiego.

Bartex Team – El Capitano 4:4 (2:2)

2 Sebastian Jeliński, Michał Rolnik, Jakub Abramowicz – 2 Adrian Jurczak, Kamil Denkiewicz, Daniel Sekuła

Zdecydowanie najlepszy mecz dnia. Bartex Team na 60 sekund przed końcem pierwszej połowy prowadzili 2:0, żeby zejść na przerwe przy remisie 2:2, a potem samemu gonić wynik. Remis zapewnił pięknym strzałem w okienko Jakub Abramowicz. Dla obrońców tytułu z El Capitano była to pierwsza strata punktów.

Trójmiasto – Klub Kokosa 3:8 (2:3)

2 Bartosz Nowakowski, Adrian Węsek – 2 Tomasz Bienias, 3 Szymon Iwanowski, Cezary Bursa, 2 Tomasz Ziętkowski

Mecz w tempie na chodzonego. Klub Kokosa grał zrywami, ale ani na moment ich przewaga nie podlegała dyskusji.

No Mercy – Paskudne Dziki 2:2 (1:0)

2 Adrian Olczak – Bartłomiej Obarski, Dawid Głuszek

To był pojedynek dwóch "il portieri". Mnóstwo dobrych okazji strzeleckich, ale Artur Zawodnik i Damian Orzechowski dawali radę. Paskudne Dziki nie wygrały żadnego z czterech pierwszych meczów, ale też żadnego nie przegrały. To chyba historyczny wyczyn w MLPH w Pionkach.

Klub Kokosa – Zip Skład 2:5 (0:1)

2 Szymon Iwanowski – 3 Kamil Piasek, 2 Szymon Sobieraj

Można było się spodziewać bardziej zaciętego meczu. Zip Skład mieli szerszą kadrę i więcej sił. Dla Klubu Kokosa to był trzeci mecz dnia i trochę zabrakło tej świeżości.

PSV Kosiek – Wiksiarze 0:13 (0:8)

5 Przemysław Sobieraj, 5 Marcin Czerski, 2 Szymon Glimasiński, Maciej Komorek

Zaczęło się od bramki już w 1 sekundzie ze środka boiska. PSV Kosiek grali dotąd, dopóki mieli siły, czyli około 5 minut. Potem to już była tylko egzekucja. W drugiej połowie bramkarz Wiksiarzy Maciej Komorek mógł zagrać na fantazji w polu.

Niepozorni – Bartex Team 7:4 (5:3)

3 Patryk Mizerski, 2 Tomasz Mazur, Dominik Krakowiak, Adam Jakubowski – 2 Michał Rolnik, Jakub Abramowicz, Sebastian Jeliński

Niepozorni zanotowali dopiero pierwsze zwycięstwo w tej edycji MLPH. Zaczęli od szybkiego prowadzenia 2:0 i potem cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę.

Zip Skład – PSV Kosiek 13:2 (9:0)

5 Kamil Piasek, 3 Mateusz Grzywacz, 2 Jakub Pyciarz, Jakub Amanowicz, Szymon Sobieraj, Emil Więcek – Siergiej Dubienko, Norbert Pawłowski

Gdyby Zip Skład tylko troszkę poprawili skuteczność i podkręcili tempo w drugiej połowie, to kto wie, czy nie doszłoby do nowego rekordu. Pięć bramek zdobył Kamil Piasek, który zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzeleckiej.

Wiksiarze – No Mercy 5:3 (3:3)

2 Szymon Glimasiński, 2 Marcin Czerski, samobójcza – 2 Kacper Hołuj, Filip Zarzycki

Na koniec dnia kibice halówki mogli zobaczyć ciekawy mecz. No Mercy tradycyjnie grają falami i są jedną z najbardziej nieprzewidywalnych drużyn ligi. Praktycznie przez cały mecz gonili wynik, ale w drugiej połowie skuteczniejsi byli Wiksiarze.

Klasyfikacja strzelecka XVII edycji Miejskiej Ligi Piłki Halowej w Pionkach (dane na 3.02.2019)