Dzisiaj jest niedziela, 23 lutego 2020 r., 54 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
MODI PLUS
Działka na Wspólnej sprzedana. Był jeden zainteresowany
Dodał: MaG, 06-09-2019 10:16, odsłon: 3710

Kontrowersyjna działka znajdująca się przy ulicy Wspólnej została sprzedana. Jedyną firmą zainteresowana jej kupnem była firma Soudal.

Zakończył się wielomiesięczny spór o sprzedaż działki przy Wspólnej. Dziś w Urzędzie Miasta Pionki rozstrzygnięty został przetarg ustny nieograniczony. Jedyną firmą, która zdecydowała się na wpłacenie wadium i przystąpienie do procedury przetargowej była firma sąsiadująca z tą nieruchomością firma Soudal.

 

Cena wywoławcza działki o powierzchni 7209m2 wynosiła 150 tysięcy netto. Z naszych informacji wynika,że oferent (Soudal) zaproponował cenę 151 500 złotych netto. Zgodnie z przepisami cena zaproponowana przez oferenta staje się ceną ostateczną.

 

- Firma Soudal Manufacturing od samego początku kiedy powstała decyzja o rozbudowie zakładu myślała o nabyciu kolejnych terenów, które nam to umożliwią. W dniu dzisiejszym po nabyciu jednej z działek pozwoli nam myśleć o dalszej rozbudowie zakładu – mówił tuż po rozstrzygnięciu przetargu Tomasz Osiński dyrektor zakładu

 

Działka przy ulicy Wspólnej włączona jest w obszar  Tarnobrzeskiej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan  podstrefa Radom. Dzisiejsze rozstrzygnięcie kończy również wielomiesięczny spór pomiędzy radnymi i burmistrzem w sprawie sprzedaży tej nieruchomości.

 

Przypomnijmy. Od momentu podjęcia decyzji o wystawieniu jej na sprzedaż cześć radnych próbowała zablokować jej sprzedaż. W okresie poprzedzającym całą procedurę na ręce burmistrza złożono również petycję podpisaną przez ponad 400 osób, które sprzeciwiały się oddanie tej nieruchomości w prywatne ręce. Radni podjęli również próbę zablokowania sprzedaży tego terenu poprzez przegłosowanie uchwały, która zobowiązywać miała burmistrza do przystąpienia do sporządzenia częściowej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tej działki.

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
I BARDZO DOBRZE!
Gdzie są Ci zainteresowani lokalni przedsiębiorcy, co tak bardzo chcieli działkę kupić?
Żałosna szóstka radnych. Gratulacje Panie Burmistrzu. Ileż można było walczyć z uporzywym zachowaniem radnej Grzwyacz.
06-09-2019, 12:22:55
+ 26
- 61
odpowiedz
I BARDZO DOBRZE!
poprzedni komentarz został usunięty, w związku z tym chciałbym pozdrowić lokalnych tak zainteresowanych przedsiębiorców i okolicznych mieszkańców zakupem tej działki oraz radną Grzywacz.
06-09-2019, 12:27:51
+ 19
- 58
odpowiedz
Nic takiego nie miało miejsca. Komentarz nie został usunięty.
06-09-2019, 12:32:09
+ 22
- 9
odpowiedz
Żałosny to jesteś Ty i mam nadzieję, że zdajesz sobie z tego sprawę. A ludzi, którzy chcieli zadbać o zielen i bezpieczestwo ludzi tam mieszkających należy szanować i podziwiać. Nie dali się przekupić ani zmanipulować. Pani Grzywacz jest odważną i piękną kobietą i mimo przeszkód walczyła w imieniu ludzi, którzy ją wybrali. Bardzo to cenimy. Szkoda tylko, że panujący ma to w ciemnym miejscu. Dorwie się taki do władzy i pokazuje gdzie ma mieszkanców. A tak obiecywał, że dobro mieszkancó..., he he he. Chyba tylko swoje dobro miał na myśli. Mam nadzieję, że to jego pierwsza i ostania kadencja w Pionkach.
08-09-2019, 07:54:11
+ 35
- 5
odpowiedz
Miasto zyskało sporą kwotę,ciekawe czy swoją działkę by sprzedał za takie pieniądze,a gdzie dobro mieszkańców i naszego przyszłego pokolenia.Tak właśnie PO PSL SLD sprzedały nasz majątek narodowy.Bez komentarza,liczę na to że mieszkańcy otworzyli oczy na działania naszego burmistza szkoda dużej litery.
08-09-2019, 10:45:29
+ 28
- 24
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook