0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
MyCener
Do Pionek wrócili z pucharami. Zawodnicy TSD zmierzyli się w Pucharze Polski Kickboxingu Pointfighting Kadetów i Juniorów
Dodał: MaG, 31-10-2017 08:00, odsłon: 13249

[ZDJĘCIA] Prawie dwustu zawodników z 21 czołowych klubów krajowych i jeden klub z Czech zmierzyło się w Pucharze Polski Kickboxingu Pointfighting Kadetów i Juniorów, który odbył się w sobotę 28 października w Świdniku. Zawodnicy z Pionek występując w 9-cio osobowym składzie wywalczyli 6 pucharów, 3 srebrne medale i 3 brązowe. Ponadto wygrali turniej walk drużynowych kadetów starszych.

- Taki dorobek medalowy zapewnił nam trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej klubów, za które otrzymaliśmy wyjątkowo okazały puchar – informuje Dariusz Sułek trener pionkowskich zawodników

Genialnie zaprezentował się kadet starszy Patryk Banaszek, który bezapelacyjnie wygrał obie kategorie (-69kg i +69kg), kilka pojedynków kończąc przed czasem. Miał także swój wielki udział w zwycięstwie naszego klubu w rywalizacji drużyn, szczególnie w walce półfinałowej, gdzie wychodząc do ostatniego pojedynku ze stratą 12 punktów, walcząc pod presją wyniku i szybko upływającego czasu, doprowadził do dwupunktowego zwycięstwa. Tak udany występ Patryka sprawił, że otrzymał on puchar dla najlepszego kadeta starszego zawodów.

Po jednym pucharze Polski zdobyli też Kuba Grzywacz (-52kg) i Kacper Trzos (-57kg). Tego dnia obaj nie byli w najwyższej dyspozycji a mimo to wygrali silnie obsadzone kategorie. Nie jest sztuką wygrywać gdy forma jest wysoka i wszystko układa się po myśli. Sztuką jest zwyciężyć będąc w nie najlepszej dyspozycji, gdy jest trochę pod górkę i za to należą im się wielkie gratulacje.

Również nie zawiodła nasz kadrowiczka Oliwia Pańczak, która wygrała swoją kategorię (-42kg) a w wyższej zdobyła srebrny medal ulegając w finale koleżance z kadry narodowej.

Bardzo wielki sukces odniosła nasza najmłodsza zawodniczka Alicja Wiszniowska, która zdobyła swój pierwszy puchar Polski w walkach kickboxingu, po raz kolejny udowadniając jak wielkie ma serce do walki.  W podobnym tonie zaprezentował się Kuba Płachta, który występując w tych samych kategoriach co Patryk wywalczył kolejno srebrny i brązowy medal. Szczególnie zaimponował w nieznacznie przegranym półfinałowym  pojedynku z bardzo utytułowanym zawodnikiem z Częstochowy.

Kolejny dobry występ zanotowała kadetka młodsza Wiktoria Rutkowska, zdobywając srebrny medal. Niestety po raz kolejny nie sprostała w finale zawodniczce ze Świdnika.

- Warto podkreślić udany start Zuzi Maj, która w walkach indywidualnych zdobyła brązowy medal. Ale, występując w drużynie wywalczyła swój pierwszy złoty medal kickboxingu, mając duży wkład w zwycięstwo drużyny, zwłaszcza w walce finałowej – dodaje Sułek

Tym razem bez medalu swój start w kategorii open kadetów młodszych zakończył Oskar Amanowicz, który dosyć nieszczęśliwie zakończył rywalizację zaraz za podium. Jednak walczył lepiej niż na poprzednich turniejach i należy z optymizmem oczekiwać kolejnych startów.