Dzisiaj jest piątek, 18 stycznia 2019 r., 18 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Ćwiczyli bardzo przydatną umiejętność i świetnie się bawili
Dodał: MaG, 19-01-2018 10:01, odsłon: 1367
Fot. Lidia Zaczyńska
Fot. Lidia Zaczyńska

13 stycznia „Królewskie Źródła” gościły uczestników rajdu na orientację „Zimowe 2 x 2” o Puchar Ziemi Radomskiej, zorganizowanego przez PTTK Oddział w Radomiu, pod patronatem Nadleśnictwa Kozienice.

Zawody rozpoczęły się o godz. 10:00 na polanie piknikowej w Królewskich Źródłach, na którą przybyło około 60 uczestników rajdu. Na miejscu otrzymali specjalnie dla nich przygotowane mapki z trasami i punktami orientacyjnymi.

Zasady były proste, uczestnicy podzieleni na 2-3 osobowe grupy musieli przy pomocy mapki i kompasu dotrzeć we wskazane miejsca i potwierdzić tam swoją obecność. Organizatorzy z PTTK postarali się natomiast, żeby wyznaczone trasy były zróżnicowane i podzielone na kategorie, co pozwoliło zawodnikom na wybór jednej konkretnej w zależności od ich indywidualnych preferencji.

Głównym celem organizowanych rajdów na orientację jest umożliwienie poznania piękna i walorów krajoznawczo-turystycznych Puszczy Kozienickiej, nauka i sprawdzian umiejętności posługiwania się mapką w terenie i dobra zabawa. Uczestnicząc w takim rajdzie można także zdobyć specjalną odznakę.

Około godziny 15 miało miejsce podsumowanie rajdu, na którym odbyło się przedstawienie wyników uzyskanych przez uczestników i rozdanie nagród. Rajd zakończył się zimową imprezę plenerową przy ognisku.   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook