Dzisiaj jest niedziela, 25 sierpnia 2019 r., 237 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Cmentarz Komunalny rozpoczyna swoje działanie. Pierwsze pochówki możliwe już od 4 lutego
Dodał: MaG, 01-02-2019 08:35, odsłon: 4880
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Blisko 40 miejsc do pochówku zmarłych zostało przygotowanych na cmentarzu komunalnym. Skorzystanie z nich będzie możliwe już od najbliższego poniedziałku.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

- Z dniem 4 lutego zostaje oficjalnie otwarty cmentarz komunalny. Obecnie mamy zapewnione blisko czterdzieści miejsc do pochówku. Na terenie cmentarza zostały przygotowane cztery miejsca czteroosobowe, dwadzieścia dwuosobowych oraz dwanaście jednoosobowych.  Mówimy tutaj o kwaterach murowanych. – informuje zastępca burmistrza Kamila Kaczorowska

 

Wszystkie sprawy formalne związane z pochówkiem osób bliskich będzie można załatwić w siedzibie EkoPionki. Jak informuje prezes spółki będzie również możliwość ustalenia miejsca pochówku korzystając z aplikacji Wirtualny Cmentarz

 

- Wszystkie sprawy formalne związane z wykupieniem miejsca na pochówek osób zmarłych odbywać się będą w siedzibie spółki EkoPionki znajdującej się przy ulicy Leśnej. Pracowik odpowiedzialny za funkcjonowanie cmentarza przyjmować będzie interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30. – mówi prezes spółki Dorota Sadurska  

 

 

Obecnie cmentarz komunalny przygotowany jest do bieżącego chowania zmarłych. Istnieje również możliwość wykupienia sobie miejsca przez osoby żyjące. Ich ilość jest jednak ograniczona.

 

- Na sprzedaż zostanie przeznaczone tylko 20% miejsc już wybudowanych. Od miesiąca marca jak tylko pozwoli pogoda rozpocznie się budowa kolejnych miejsc z przeznaczeniem na pochówki. – dodaje prezes

 

Z informacji uzyskanych od prezes spółki jeszcze w pierwszej połowie tego roku będzie   możliwość chowania zmarłych w kolumbariach. Pierwsze miejsca mają być dostępne na przełomie maja i czerwca.  

 

Cmentarz komunalny stanowi własność Gminy Miasta Pionki i zlokalizowany jest przy cmentarzu parafii p.w.  św. Barbary przy ul. Kozienickiej. Zgodnie z podjętą uchwałą Rady Miasta Pionki cmentarz jest administrowany przez ekoPionki Sp. z o.o.

 

   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Myślę, że ci najwięksi krzykacze wylewający potok obelg na byłego burmistrza za budowę tego cmentarza powinni ująć się honorem i nie wykupować na nim miejsc ani dla siebie, ani dla swoich bliskich. Teraz miasto będzie odcinac kupony za sprzedaż miejsc. Ciekawe jak szybko inwestycja się zwróci i zacznie przynosić dochody. Tylko czy wtedy ktoś jeszcze będzie pamiętał, że był to jeden z "szalonych" pomuysłów Zawodnika?
01-02-2019, 09:32:31
+ 41
- 181
odpowiedz
Cztery lata realizacji zwariowanego pomysłu i wielki sukces, że wyrzucono 3,5 miliona zł. Pierwsze pochówki. To, aby od czerwca można było chować urny w kolubariach należy z kasy miasta wydać jeszcze prawie 700 tys. zł. To mają mabyć ściany wymurowane od wysokości obecnych schodów. Tak zmarnowanych publicznych pieniędzy jeszcze w Pionkach nie było. Jedno miejsce pod jeden grobowiec kosztuje kilkanaście tysięcy zł. Całe miato musi teraz doplacać do każdego grobowca i to kilkanaście tysięcy zl. Do tego doprowadziły poprzednie władze.
01-02-2019, 11:32:12
+ 184
- 57
odpowiedz
VIP
Ludzie, będący na utrzymaniu dojonych bez opamiętania podatników , mają OBOWIĄZEK coś pożytecznego zrobić .Za to im płacimy duże pieniądze Ten akurat cmentarz jest przepłaconym pomysłem i żaden to sukces . Był niezbędny , ale koszta dyskusyjne . Pan Redaktor zapomniał podać cennik za ten "luksus '.
Dodane obrazki:
01-02-2019, 11:47:44
+ 205
- 49
odpowiedz
Przepraszam, korekta. Za 105 krypt pod urny trzeba będzie zapłacić 804 000 zł. Można więc policzyć ile będzie kosztowała jedna krypta na ścianie.
01-02-2019, 13:01:17
+ 165
- 42
odpowiedz
Ciekawe skąd wiedza o tych strasznych cenach. Jak dziś się dowiedziałam, miejsce na pochówek jest w cnie miejsca na cmentarzu parafialnym.
03-02-2019, 13:40:38
+ 16
- 133
odpowiedz
Super Komentator
Czy Pani / Pan potrafi czytać ze zrozumieniem ?
Miasto przepłaca pieniędzmi Podatników . Sprzedać miejsce na cmentarzu musi po cenie obowiązującej w kraju . Tak + , - . Kto kupi miejsce na urnę za 10.000zł ? Kogo stać ? Musi być sprzedane po cenie , za którą ludzi stać zakupić . Będzie to ok. 2tys. Widzi Pani/Pan straty ?
Ktoś powinien dbać o najdroższą ławkę w Pionkach . Wydano 32.000 zł Podatników . I co ? Brudna , zaniedbana , jak całe to niby miasto . " gasiu" był to mądry zakup ?
Dodane obrazki:
04-02-2019, 15:30:30
+ 164
- 34
odpowiedz
Każda inwestycja kiedyś się zwróci, a nawet po krótszym lub dłuższym czasie zacznie przynosić dochody. Mam groby na cmentarzu komunalnym (nie w Pionkach) i za każdą pracę, którą chcę wykonać, choćby postawienie ławeczki muszę płacić zarządowi. Wykonawcy np grobowca muszą zapłacić ponad 100 zł za możliwość wjazdu na teren cmentarza. Takie są realia. Skoro ksiądz nie chciał się podjąc poszerzenia cmentarza, musiało to zrobić miasto. Czy dało się taniej to nie wiem. Ale jestem pewna, że kiedyś będą z tego profity.
08-02-2019, 14:36:01
+ 10
- 71
odpowiedz
Kto powiedzaił, że ksiądz nie chciał podjąć się poszerzenia cmentarza ? Ksiądz nie chciał budować za miliony kaplicy i robić innych zbędnych inwestycji nikomu niepotrzebnych. A to jest zasadnicza różnica.
08-02-2019, 17:18:19
+ 82
- 20
odpowiedz
A ja słyszałam, że nie był zainteresowany poszerzaniem cmentarza, bo zakup gruntu połączony z wycinką drzew był bardzo kosztowny. No cóż, każdy ma inne źródła informacji. Które są właściwe nie wiem, ale spróbuję się dowiedzieć.
09-02-2019, 01:16:29
+ 7
- 66
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook