Dzisiaj jest poniedziałek, 25 marca 2019 r., 84 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[WIDEO] Chcą odwołania prezesa PWKC. Radni składają wniosek o pilne zebranie komisji problemowych.
Dodał: MaG, 26-04-2018 12:21, odsłon: 3617
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Do biura Rady Miasta w Pionkach wpłynął wniosek radnych Krzysztofa Bińkowskiego oraz Wojciecha Maślanka (na zdjęciu) w sprawie pilnego zwołania posiedzenia komisji problemowych. Radni chcą zgłosić wspólny wniosek w sprawie odwołania z funkcji prezesa PWKC Krzysztofa Kowala. Wideo z konferecji wkrótce w Pionki24TV.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W biurze Rady Miasta Pionki odbyła się konferencja prasowa radnych  Krzysztofa Bińkowskiego oraz Wojciecha Maślanka. Radni chcą zwołania w trybie pilnym posiedzenia  komisji problemowych. W tej sprawie skierowali wniosek, który został złożony do biura rady i przewodniczącego Zbigniewa Belowskiego. Podczas posiedzenia przedstawiony ma zostać postulat skierowany do burmistrza Romualda Zawodnika o odwołanie prezesa spółki komunalnej Krzysztofa Kowala.

- Wniosek nasz podyktowany jest troską przede wszystkim o finanse nasze miejskie. Wynika to wprost z absurdu lub tez skandalu jakim jest nakazanie dla zarządu spółki PWKC wykonania saunarium w pawilonie sportowym na stadionie miejskim – mówił podczas konferencji radny Wojciech Maślanek – W naszym przekonaniu zarząd spółki podejmując się tego zadania działa na jej szkodę, generując koszty w postaci kredytu i odsetek, za co my mieszkańcy zapłacimy w mediach, wodzie i cieple – dodał Maślanek.

 

W trakcie konferencji radni podpisali wniosek do przewodniczącego rady

o zwołanie w trybie nadzwyczajnym wspólnego posiedzenia rady


Radni zarzucają prezesowi zbytnią rozrzutność w wydawaniu pieniędzy spółki oraz finansowanie projektów (budowa saunarium), które ich zdaniem jest bezcelowe.

- Zaciąganie zobowiązań kredytowych przez spółkę na cel, który nie jest priorytetowym zadaniem przedsiębiorstwa naszym zdaniem jest bezcelowe – czytamy w uzasadnieniu wniosku
 
Zdaniem radnych spółka należąca do miasta nie jest podmiotem, który powinien realizować projekt budowy saunarium w pawilonie sportowym.  Jej działalność w głównej mierze powinna służyć mieszkańcom dbając o dobrą jakość wody, modernizację przestarzałej infrastruktury i finansowanie projektów związanych z odwonieniem ulic.

- Spółka PWKC została powołana do życia, by dbać o dobrą jakość dostarczanej do naszych mieszkań wody,  odprowadzenia ścieków i ogrzewania w sezonie zimowym naszych mieszkań. To na tych właśnie zadaniach powinien się skupić prezes, dbając jednocześnie o rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej jak i jej modernizacji – dodają wnioskodawcy

PIERWSZY TAKI WNIOSEK

W historii Pionek nie zdarzyło się jeszcze, by grupa radnych zgłaszała formalnie wniosek o  odwołanie prezesa spółki jak również innych dyrektorów zakładów budżetowych. To pierwsza taka forma protestu wobec działań podejmowanych przez burmistrza oraz prezesa spółki.  Również data złożenia wniosku nie jest przypadkowa. Radni chcą zdążyć  z wnioskiem do burmistrza przed zaplanowanym na dzień jutrzejszy rozstrzygnięciem przetargu na budowę kompleksu saun. Ich zdaniem złożenie w takiej formy protestu powinien spowodować wstrzymanie procedury przetargowej i podjęcia działań ze strony burmistrza Zawodnika.

 Przewodniczący Zbigniew Belowski poinformował, że zgodnie z życzeniem radnych zwołane zostało nadzwyczajne posiedzenie radnych. Początek spotkania dziś o godz. 16.00.  
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
BRAWO Panowie radni! DOŚĆ TRWONIENIA NASZYCH PIENIĘDZY!!
Szkoda, że jest Was tylko dwóch a jedyny komentarz w tej sprawie to apel do Panów Zawodnika i Kowala z podpowiedzą że za prywatne potrzeby, luksus i hobby NALEŻY PŁACIĆ ZA SWOJE.

Spółka miejska nie jest od wykonywania saun w bizantyjskim wydaniu a Mieszkańcy mają znacznie ważniejsze potrzeby. Jeszcze raz, szacunek dla Maślanka i Bińkowskiego!!!
26-04-2018, 13:01:21
+ 122
- 186
odpowiedz
Wreszcie coś sie dzieje. Chyba najwyższy czas zacząć rozliczać rządy Zawodnika i jego ekipy jak w radzie przeprowadzić rachunek sumienia.
26-04-2018, 13:44:28
+ 117
- 183
odpowiedz
VIP
Coś nieprawdopodobnego !
Na 4 dni przed Międzynarodowym Dniem Solidarności Ludzi Pracy wyrzucać człowieka z roboty ?!


Panowie, gdzie Wasze sumienie !

Dodane obrazki:
26-04-2018, 17:55:10
+ 25
- 31
odpowiedz
Ja mam pytanie do naszych dwuch radnych pana Wojciech Maślanka oraz do pana Krzysztofa Bińkowskiego . Jak patrze na relakcije z posiedzenia rady miasta to pan krzysztof tylko do tej pory zajadał paluszki i popijał wodę a pan wojciech maślanek zawsze był przeciw różnym sprawą. jak tak to były cichutko jak mysz w kościele a jak teraz mają pół roku do nowych wyborów to nagle się ozywili. GRATULUJE tym dwóm radnym tylko zapomnieli ze nie kturzy na bieząco oglądają relakcje z obrad rady miasta i wiedzą jak tych dwóch radnych do tej pory praca radnych wyglądała.
26-04-2018, 21:45:07
+ 21
- 217
odpowiedz
VIP
Szanowny kolego Jacku26. Widzę że kolega jest nowy. Nie będę odnosił się do merytorycznej strony Pana wypowiedzi bo nic z nie nie rozumiem ale....

Ja akurat używam polskich znaków diakrytycznych, ale nie mam nic przeciwko ich nieużywaniu. Jeżeli nie chcesz ich używać - proszę bardzo, to wolny kraj. Jednak to, co mnie bardzo, ale to bardzo irytuje, to kompletny brak ortografii. Każdy popełnia czasem błędy, ale, do ku.wy nędzy nie w każdym zdaniu po trzy razy!! Weźże przeczytaj przynajmniej raz, co ci się udało nabazgrać i dopiero potem poślij, jeżeli masz pewność, że jest dobrze. Mam gdzieś, czy masz dysleksję, dysortografię, dysgrafię czy jeszcze jakieś inne dysmózgowie. Staraj się, bo napie.dalanie ortami, jak gnojem po polu, to zwykłe niedbalstwo!! Nie każę ci zostać Miodkiem, wystarczy mi maturzysta. A jak nie potrafisz to -> wypie.dalaj, najlepiej do szkoły.
26-04-2018, 22:41:07
+ 44
- 16
odpowiedz
jacku26-ortografia.
26-04-2018, 23:34:04
+ 52
- 175
odpowiedz
A ja mam pytanie do kompletnie zielonego analfabety: czy posiadasz wiedzę na temat - praca za głosy i niebieskiej karty; nerwowego rekwirowania transparentu, lenistwa, śmiesznego usługiwania i podporządkowania oraz bezmyślnej zmiany zdań po przerwach jak przysłowiowe chorągiewki i semafory?
Jeżei posiadasz jeszcze szare komórki bo na inteligencję nie można w tym wypadku liczyć, prawdopodobnie skojarzysz powyższą charakterystykę środowiska a kluczowe słowo do zagadki to - "łoperacyjny domokrążca"!
27-04-2018, 14:23:19
+ 81
- 174
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook