Dzisiaj jest czwartek, 20 czerwca 2019 r., 171 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Blisko 100-milionowe inwestycje na terenie Pronitu!
Dodał: JaW, 15-07-2015 10:29, odsłon: 5867

Specjalizująca się w produkcji wyrobów mięsnych gotowych, firma QFG zamierza w najbliższych latach zainwestować w Pionkach blisko 100 milionów złotych. Jak zapewnia w rozmowie z Pionki24 prezes Jarosław Krzyżanowski sukcesywnie od marca 2016 roku będą uruchamiane nowe magazyny, chłodnie i pomieszczenia towarzyszące.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W rozmowie z branżowym serwisem portalspozywczy.pl prezes QFG zapowiada też, że jego firma jest w trakcie projektowania ubojni drobiu, która ruszy najprawdopodobniej w ciągu dwóch lat. Krzyżanowski nie potwierdza jednocześnie, że na działkach na terenie Pronitu kupionych od miasta miałyby zostać zbudowane kurniki. - Nie ma takich planów – mówi.

 

W najbliższych miesiącach QFG będzie budować magazyny, chłodnie, zamrażalnie i pomieszczenia towarzyszące o łącznej powierzchni około 6,4 tysiąca metrów kwadratowych. Obiekty mają być sukcesywnie uruchamiane od marca 2016 roku.

 

Szacowana wartość inwestycji, które firma QFG oraz spółki zależne ma zamiar uruchomić w Pionkach to blisko 100 milionów złotych. Spowoduje to też wzrost zatrudnienia. Obecnie QFG jest największym pracodawcą w Pionkach i zatrudnia około 550 osób (tak przekazał redakcji Pionki24 Ryszard Fałek, zastępca dyrektora operacyjnego – przyp.red). Dzięki planowanym inwestycjom pracę może znaleźć kolejnych 250 osób.

 

To nie koniec planów QFG. W kupionym od MESKO budynku dawnego laboratorium badawczego ma znaleźć się miejsce dla hotelu wraz z salami konferencyjnymi.

 

- Jesteśmy w trakcie projektowania. Wszystko uzależnione jest teraz od decyzji i szybkości urzędników – mówi Jarosław Krzyżanowski, prezes QFG.

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
To już wiem dlaczego chcą zwalniać pracowników ze szkół i z mzuku.......
15-07-2015, 11:46:28
+ 15
- 1
odpowiedz
VIP
Rozumiem , że wraz z p. Prezesem wkraczamy do nowoczesnej EU . Zarobki też będą europejskie , minimum 1200 euro/ miesiąc . Pan Prezes , jako Europejczyk , będzie wstydził się płacić mniej . Ceny mamy już jak w EU lub wyższe .
Dodane obrazki:
15-07-2015, 12:18:46
+ 16
0
odpowiedz
Amator
Panie Krzyżanowski skoro zamierza pan tyle zaiwestować w rozwój firmy to potrzeba jest panu także nowa reklama . A najlepszą reklamą było by zaiwestowanie przez pana w klub piłkarski Proch Pionki . Niech pan weźmie przykład z Niecieczy. Dzięki ekstraklasie firme Bruk-Bet zna już cała Polska . Podobnie może być z QFG . Jak by Proch grał w ekstrklasie to niech pan pomyśli ile dzięki temu kontaktów biznesowych by pan nawiązał . No i w TV był by pan częstym gościem . A potem to już tylko Liga Mistrzów....
15-07-2015, 13:36:49
+ 6
- 8
odpowiedz
A na szybkość naszych urzędników to bym nie liczył.A nóż e-maila trzeba będzie wysłać a tu skrzynaka pocztowa nie założona a i nie nie wiadomo jak to zrobić.A jak włączyć to paskudne urządzenie zwane komputerem?Tu trzeba wysłać pismo a nie wiadomo jak.Ale dobrze , że jest nasz INFORMATYK pomocna dłoń i on się tym zajmie!
15-07-2015, 13:41:29
+ 6
- 3
odpowiedz
Kochani my tu piszemy o nowej hali QFG ale zapomniekismy o tym że wieli pracuje w tym co ma byc halą produkcyjna. Jest kasa na rozwój pomylsmy o tym aby to co jest było przyszłościowe a nie pachniało zgniłymi latami 90- tymi ubiegłego stulecia. przepominal o ergonomi pracy o odpowiednim sposobie podnoszenia cieżarów. Kręgosłup ma sie tylko jeden i raczej nie można go wymienić na nowszy model. A brygadziści powinni pójśc na przeszkolenie z tej dziedziny bo najwidoczniej o tym nie wiedzą . dział rozbioru kurczaka.
Dodane obrazki:
16-07-2015, 09:51:43
+ 3
0
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook